Algaja sooviks, et keegi teadjam inimene pilli üle vaataks.

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
janarrr
Posts: 2
Joined: 13 Jul 2015, 21:30

Algaja sooviks, et keegi teadjam inimene pilli üle vaataks.

Postby janarrr » 13 Jul 2015, 21:35

Tere, olen siin foorumis "kollanokk" ja oleks natuke abi vaja. Paar aastat juba kitarr vedelend ja tuli mõte, et prooviks harjutama hakkata. Sellega seoses siis sooviks, et mõni pädevam härra (miks mitte ka proua :D) vahetaks kitarril keeled ära kuna 2 tükki puru. Ja paneks enam-vähem häälde ja prooviks kas pillist üldse on mõtet midagi loota või on kergem karvakandle peale üle minna.
Hea oleks kui see keegi L-virumaa kandis elaks kuna ise siit kandi inimene. Aga vahest liigun ka ringi :)
Keeled on endal olemas ka :)
Lugupidamisega,

Janarrr,

User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: Algaja sooviks, et keegi teadjam inimene pilli üle vaataks.

Postby cooloox » 16 Jul 2015, 15:34

Keegi ei käi siin foorumis enam eriti.

Su probleem on selline lihtne, mida iga endast lugupidav pillimängija võiks ise osata lahendada. Keeltevahetuse saad hõlpsasti selgeks, kui otsid youtubest õpetusi, stiilis: "How to change strings on a guitar". Võid kasutada märksõnu, mis kitarr sul täpsemalt on kas classical acoustic, western acoustic või electric guitar.

Hääldepanek on natuke kõrva teema, kui häälestaja puudub. Samas Google Play on tasuta häälestaja aplikatsioone täis, vaja ainult sisse trükkida "guitar tuner" ja suht suvaline sealt võtta. Ilmselt sul mõni tuttav ikka on, kellel androidiga telefon oleks, kui sul endal ei ole? Mina ise kasutan gStrings app-i. Kui häälestamisega hätta jääd, siis jällegi, youtube ja "how to tune a guitar".

Loodan, et sul on pidev ligipääs internetti ja piisavalt viitsimist, et ise asi ära teha. Edu!

janarrr
Posts: 2
Joined: 13 Jul 2015, 21:30

Re: Algaja sooviks, et keegi teadjam inimene pilli üle vaataks.

Postby janarrr » 16 Jul 2015, 17:05

Neid äppe võib siis usaldada ? :)Ma nagu lootsin et keegi targem vaataks üleüldiselt ka pilli üle, et kõik ikka õige oleks. Aga eks katsun hakkama saada :)