Efektid.

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
Frusciante
Posts: 1068
Joined: 18 Jul 2005, 12:02
Location: Kuressaare

Efektid.

Post by Frusciante »

Selline küsimus siis, et kui mul on näiteks 4 pedaali, siis kas ma pean need kõik ükshaaval tööle panema või saab kuidagi korraga ka vms. ?
Tokai Silver Star '84/Epiphone G-400 Custom>EHX Big Muff>Boss DS-2/Rocktron Metal Planet>Boss DD-6>Dunlop Cry Baby 535Q>Crate Powerblock
User avatar
Cheehad
Posts: 398
Joined: 02 Jun 2005, 21:53
Location: Kuressaare

Post by Cheehad »

ükshaaval.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

vöi siis ehitad sellise pedaali nagu mul.
yhendad need oma efektid yksteise järgi ära ja siis paned nad korraga tööle. ja siis selle efektiahela yhendad selle ymberlylitamis pedaaliga.
ja sealt saad siis lylitada ymber et kas ta laseb signaali otse läbi vöi laseb läbi selle efektiahela :wink: .
krt, segane tekst. vaata sealt "teie tehnika" teema alt mo pilti. zoomi seda ja saad aru mis mötlen. sealt kyll yks juhe vahelt puudu aga möttest peaksid aru saama.
vöin skeemi ka joonistada kui ise yhendada ei oska
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
Frusciante
Posts: 1068
Joined: 18 Jul 2005, 12:02
Location: Kuressaare

Post by Frusciante »

Praegu pole veel vaja midagi joonistada, mul kõigest 1 pedaal, aga ma olen juba pikemat aega pead murdnud kuidas see värk käib. :D Aga varsti saan pedaale juurde, ju ma siis siia märku annan. Muidu see su tehtud pedaal on see Yamaha märgiga? :P
Tokai Silver Star '84/Epiphone G-400 Custom>EHX Big Muff>Boss DS-2/Rocktron Metal Planet>Boss DD-6>Dunlop Cry Baby 535Q>Crate Powerblock
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

ei see yamaha märk on häälestaja peal. häälestaja paistab selle mo tehtud pedaali tagand natuke

muidu jah see suur kolakas pedaal seal keskel on see mida mötlen
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
Frusciante
Posts: 1068
Joined: 18 Jul 2005, 12:02
Location: Kuressaare

Post by Frusciante »

Muidu kellegil Electro-Harmonix Big Muff PI (USA) pedaaliga on kogemusi? See on igastahes pedaal, mille ma järgmisena ostan. :P
Tokai Silver Star '84/Epiphone G-400 Custom>EHX Big Muff>Boss DS-2/Rocktron Metal Planet>Boss DD-6>Dunlop Cry Baby 535Q>Crate Powerblock
User avatar
Frusciante
Posts: 1068
Joined: 18 Jul 2005, 12:02
Location: Kuressaare

Post by Frusciante »

Tekkis selline küsimus, et mis kasu on Delay efektist, mida see juurde annab vms. ?
Tokai Silver Star '84/Epiphone G-400 Custom>EHX Big Muff>Boss DS-2/Rocktron Metal Planet>Boss DD-6>Dunlop Cry Baby 535Q>Crate Powerblock
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Wikipedia wrote:Delay is an audio effect which records an input signal to an audio storage medium, and then plays it back after a period of time. The delayed signal may either be played back multiple times, or played back into the recording again, to create the sound of a repeating, decaying echo. It is distinct from reverb, which provides "reflected" sound using a different technique.
http://en.wikipedia.org/wiki/Delay_%28electric_guitar%29
Ma loodan, et sa ingliskeelt mõikad :)
User avatar
Frusciante
Posts: 1068
Joined: 18 Jul 2005, 12:02
Location: Kuressaare

Post by Frusciante »

ddes3 wrote:
Wikipedia wrote:Delay is an audio effect which records an input signal to an audio storage medium, and then plays it back after a period of time. The delayed signal may either be played back multiple times, or played back into the recording again, to create the sound of a repeating, decaying echo. It is distinct from reverb, which provides "reflected" sound using a different technique.
http://en.wikipedia.org/wiki/Delay_%28electric_guitar%29
Ma loodan, et sa ingliskeelt mõikad :)

Vabalt saan inglise keelest aru, aga mis kurat selle mõte on? :o :D
Tokai Silver Star '84/Epiphone G-400 Custom>EHX Big Muff>Boss DS-2/Rocktron Metal Planet>Boss DD-6>Dunlop Cry Baby 535Q>Crate Powerblock
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

See on lahe teatud situatsioonides, kõlab nagu konkreetne kaja. Igaüks ei peagi selle mõtet tabama :)

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

Frusciante wrote:Tekkis selline küsimus, et mis kasu on Delay efektist, mida see juurde annab vms. ?
seda on suht raske seletada, pead ise proovima.
aga noh.. teeb soundi natuke "elavamaks"
aga liiale ei tasu delayga ka minna, kuigi alguses tundub see lahe efekt olevat. sound läheb kergesti "pudruks" kuna kui sa mängid siis tuleb so kidra hääl köige pealt kölarist ja natuke hiljem tuleb see sama asi uuesti peale.. ja kui liiga palju delayd, ehk siis kui liiga palju kordi yksteise peale tuleb siis läheb asi nii segaseks, et ei saa enam midagi aru mis mängid.

mulle endale meeldib koos reverbiga kasutada delayd.
reverb annab sellise ruumilise efekti ja delay annab kaja. koos kasutatuna tekib efekt nagu oleks kuskil suuremat sorti kontserdilaval :P

ise kasutan BOSSi RV-3 reverb/delayd ja väga rahul. samas pedaalis mölemad koos kenasti. kahjuks seda pedaali enam ei tehta nii et seda ple eriti saada kuskilt. ise otsisin ka tykk aega taga seda.
sellest on uuem versioon kah, "RV-5" aga seal pole kahjuks delayd. ainult reverb :?
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Frusciante (ja teised), kuulake seda lugu. Tehtud ühe kitarriga, lõpus osavalt loope ja delaysid kasutades. Lihtsalt määdžik.
EDIT: tähendab, võtsin selle sealt maha, a kui keegi veel tahab siis saatke sõnum vms.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Frusciante
Posts: 1068
Joined: 18 Jul 2005, 12:02
Location: Kuressaare

Post by Frusciante »

Nii, nüüd mul on siis 2 pedaali, Electro-Harmonix Big Muff Pi (USA) ja Boss Turbo Distortion DS-2. Ning nüüd on probleem :P nagu alati, miski ei lähe ju sujuvalt kunagi. :twisted: Probleem seisneb selles, et kui üks pedaal on sees ja teise ka sisse lülitan tekib mingi julm müra, kui üks pedaal on sees, pole midagi. Keegi oskab aidata kuidas see müra ära saada ? :o
Tokai Silver Star '84/Epiphone G-400 Custom>EHX Big Muff>Boss DS-2/Rocktron Metal Planet>Boss DD-6>Dunlop Cry Baby 535Q>Crate Powerblock
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Kaks distortionit järjest ja sa imestad, et müra on :D
Tegelikult neid eriti nagu ei pandagi korraga tööle, kui just esimene ei pea teise jaoks lihtsalt signaali võimendama, aga sel on mõtet ainult siis, kui teine pedaal on lambikas. Võid ju proovida mõne mürasummutipedaaliga, aga ma ei usu, et see palju aitaks antud olukorras.
EDIT: Ja üks on veel "Turbo" Distortion ja teine on kurikuulus fuzz Big Muff, sealt korraga polegi eriti miskit oodata, kuigi lihtsalt huvi pärast küsiks sinultki, et mis järjekorras sa neid lased?
Ja tegelikult, võid ju proovida nii, et keerad mõlemal gain/drive/misiganes selle nimi on nuppu maha. See võiks tsiba aidata.
Last edited by liivainimene on 12 Aug 2006, 11:22, edited 1 time in total.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Frusciante
Posts: 1068
Joined: 18 Jul 2005, 12:02
Location: Kuressaare

Post by Frusciante »

liivainimene wrote:Kaks distortionit järjest ja sa imestad, et müra on :D
Tegelikult neid eriti nagu ei pandagi korraga tööle, kui just esimene ei pea teise jaoks lihtsalt signaali võimendama, aga sel on mõtet ainult siis, kui teine pedaal on lambikas. Võid ju proovida mõne mürasummutipedaaliga, aga ma ei usu, et see palju aitaks antud olukorras.

Mingi kuradi rõve müra raisk, Big Muff on põhimõtteliselt sustainer, nii et ta peab seda DS-2te võimendama ju et ikka kena sustain oleks soolodes jne. Üldse päris paljudel on need kaks pedaali ja ma küll ei tea, et keegi müra pärast soiuks. :?
Tokai Silver Star '84/Epiphone G-400 Custom>EHX Big Muff>Boss DS-2/Rocktron Metal Planet>Boss DD-6>Dunlop Cry Baby 535Q>Crate Powerblock
Locked