Hetke seisuga kõige sobivamad kitarri keeled?

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
Death Super Mario
Posts: 411
Joined: 01 Dec 2009, 21:57
Location: Tallinn
Contact:

Hetke seisuga kõige sobivamad kitarri keeled?

Postby Death Super Mario » 22 Oct 2014, 19:01

Uurin millise toodija ja milliseid kitarri keeli tasub osta.
Olen kasutanud elixir'i nanoweb keeli kaks ja pool kuud kuni esimene keel purunes täna. Harjutasin üles alla tõmbeid.
Elmised elixirid olid 4 kuud kuni sama probleem juhtus.
Dunlop'i nikkel keeltel on 3 nädalat tihedalt mängides D keele pealmine kiht purnunenud. Teistel keeltel samuti.
Osad ütlevad, et kaetud keeled on head kui oled allergiline nt nikklile.

Olen peale mängimist pühkinud puhta kaltsuga keeled puhtaks.
Tegelen harjutamisega esimestel võimalustel. Oluline on vastu pidavus ja tooni kestvus.
Õhk ja niiskus pole kiiduväärsed korteris. Elan tüüpilises mustamäe korteris.
Kui ei köeta on liiga niiske ja kui köetakse on liiga kuiv. Aurud ja niiskus, mis köögist ja vannitoast tulevad lähevad korterisse laiali.
Päästab ainult akna avamine. Õnneks on puit aknad.

Arvan, et pean jälle Elixirid ostma.
Ekitarr les paul. Võimendi roland micro cube.

iRLK
Posts: 155
Joined: 21 May 2012, 22:07

Re: Hetke seisuga kõige sobivamad kitarri keeled?

Postby iRLK » 22 Oct 2014, 19:31

Ernie Ball SS 9-42 on muutunud püsivaks setiks, suht leged keeled, Page ja Vai kasvõi pikka aega nendega mänginud, Cobalt versioonid samadest keeltest peavad küll oluliselt kauem vastu aga ei tundu kuidagi sama, varem sai ühe setiga vist isegi mingi 3-4 kuud mängitud siis lõpuks keeled olid lihstalt lömmis fretikohtadest ja sinna see toon kadus, muidu pole ühtegi murdnud ega mingeid muud probleeme ka olnud viimasel ajal üritan ikka 2x kuus vahetada... D'addariod on ka head, neil muidugii hulk erinevaid asju aga nende kõike tavalisemad olid korra mul, tavaliselt kiidetakse vastupidavust, minul olid nad ka keskmisest ikka kauem enne kui tuhmiks läksid... ei puhasta küll kuidagi, kui vahetan siis vb fretboardi laseb üle märja lapiga lõhkunud olen keeli ainult võõrastel akustidel (korda 4 5st, inimesed vahetagi keeli) vb sest mul on akustil ka mingi kas 11-52 ilma mähisetta G-ga set, siis on rohkem nagu elektrika tunnetus...

User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: Hetke seisuga kõige sobivamad kitarri keeled?

Postby cooloox » 22 Oct 2014, 20:39

Pikk eluiga, siis Elixir..

Hea kõla, siis DR Strings

Odav, siis GHS..

Dunlop, d'addario ja fenderi keeled mind väga ei vaimustanud, üsna rõvedad olid.
Dunlopil on mingi terav serv, keel pole ümar traat ka..

Ernie ball on selline mõnus katsetamiskeel, mulle meeldis reinforced steel set, siuke rokivärk!