Pisike mure kitarrivõimendiga

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
chord
Posts: 208
Joined: 29 Jan 2010, 20:40
Location: Tallinn

Pisike mure kitarrivõimendiga

Postby chord » 04 Feb 2014, 14:04

Niisiis sattus minu kätte tubli väike kidravõim 80ndatest.
Isendi nimi arvatavasti kellegile miskit ei ütle, aga sellegipoolest - Mayatone model MT-10R.
Pisike ja minimalistlik, kuid olen temaga rahul. Sisseehitatud 2 effekti - tremolo ja reverb, mis töötavad korralikult (ja kõlavad väga ehedalt!).
Nuppudeks vasakult paremale: power,tremolo,reverb,volume ja tone.

Mure seisneb selles, et volüümi nupp peab olema fikseeritud väga kindlasse asendisse, et puhast kitarriheli kuulda (muudes asendites heli ei kuule või siis ragiseb/kaob ära). Neid asendeid jagub ehk 2-3. Ehk siis praegu on mul võimalik mängida ainult üsna vaikselt ja siis päris kõvasti.

Sestap pöördungi asjatundjate poole siin foorumis kes oskaks ehk aidata välja selgitada milles probleem seisneb ning oleksin vägagi tänulik kui mulle DIY lahendust pakutaks.
Practise until your fingers bleed!

I drive a Harley Davidson motorcycle and play a Harley Benton electric guitar 8) .

User avatar
afs
Posts: 121
Joined: 14 Nov 2008, 15:06
Location: Tallinn

Re: Pisike mure kitarrivõimendiga

Postby afs » 04 Feb 2014, 17:07

Tõenäoliselt on viga selle sama nupu taga peituvas potes. Ehk siis pead selle lihtsalt välja vahetama samaväärse uue vastu.

User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: Pisike mure kitarrivõimendiga

Postby cooloox » 04 Feb 2014, 17:12

No kirjelduse järgi tundub, et volüümipotentsiomeeter(see asi mille küljes on nupp) on katki.

Sellisel juhul on üldiselt ainult üks variant: võtad võimendi lahti, uurid millised väärtused potentsiomeetril on(tõenäoliselt peale kirjutatud), jootekolviga joodad vana potentsiomeetri küljest ära ning ostad uue samade väärtustega poteka ja joodad külge.

Muidugi ise tehes alati jälgi ohutusnõudeid (et võimendi seest elektrilööki ei saaks) :)

User avatar
chord
Posts: 208
Joined: 29 Jan 2010, 20:40
Location: Tallinn

Re: Pisike mure kitarrivõimendiga

Postby chord » 08 Feb 2014, 23:19

Selge pilt. Olge tänatud :)
Practise until your fingers bleed!

I drive a Harley Davidson motorcycle and play a Harley Benton electric guitar 8) .