intonatsiooni probleem

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
Death Super Mario
Posts: 411
Joined: 01 Dec 2009, 21:57
Location: Tallinn
Contact:

intonatsiooni probleem

Postby Death Super Mario » 13 Dec 2013, 17:42

Proovin parandada tune-o-matic sillaga kitarril intonatsiooni.
Kahjuks ei õnnestu kuidagi. Häälestaja näitab, et 2 tooni lamedad on kolm viimast.
2 tooni teravad on 3 esimest. Esimese krihvi juurest on g keel jubeda kõlaga.
A keel on mõne krihivi juurest parem, mõne halvem. Kahtlustan, et osad krihvid on kulunud.
Vead riivavad kõrva. Varasemalt oli väga jõhkralt paigast ära. Selle vea parandasin ära.
Silla kruvid võiks olla otsa pool mitte healipea pool. Oleks parem ja mugavam keerata.

Tegu on vintage v100 les pauliga. Pingutid kohekindlasti pole kõige paremad.
Kõik on sama mis vabrikus peale on pandud. Välja arvatud silla poolne helipea, mis on välja vahetatud.
Ekitarr les paul. Võimendi roland micro cube.

iRLK
Posts: 155
Joined: 21 May 2012, 22:07

Re: intonatsiooni probleem

Postby iRLK » 15 Dec 2013, 04:48

vintage puhul raud ei ole just kõige etem j võib kuluda jap... odav pill, odav krihv on ka teada nali, ise tahaks ka mais ostetud squieril juba vahetada... igatahes silda häälestatakse nii, et peab olema hääles (samas noodis obv) nii lahtine keel, 12 krihvi juurest oktav kui 12 krihvi kohalt "pinch harmonic" ps: kael on sirge?

MarT
Posts: 5
Joined: 08 Dec 2013, 21:01

Re: intonatsiooni probleem

Postby MarT » 15 Dec 2013, 11:48

Väike parandus: Pinch harmonicuga seda ei kontrollita. Pigem natural harmonic, ehk siis asetad sõrme hästi kergelt 12. krihvi kohale, seda alla vajutamata ja tõmbad keelt. Lahtine ja 12. peaksid andma sama noodi, ainult, et oktaavi vahega.

User avatar
Death Super Mario
Posts: 411
Joined: 01 Dec 2009, 21:57
Location: Tallinn
Contact:

Re: intonatsiooni probleem

Postby Death Super Mario » 15 Dec 2013, 13:02

Kael tundub ja paistab sirge olevat.
3 esimest on 12 juurest 2 tooni teravad. 3 viimast on 2 tooni lamedad.
Siiani olen püüdnud 12 krihvi juurest ja lahtise samaks saada, keerates silla kruve.
Ekitarr les paul. Võimendi roland micro cube.

User avatar
Death Super Mario
Posts: 411
Joined: 01 Dec 2009, 21:57
Location: Tallinn
Contact:

Re: intonatsiooni probleem

Postby Death Super Mario » 18 Dec 2013, 22:07

keelte kõrgus on 2mm 12 krihvi juurest. 1mm esimese krhvi juurest.
Seda mõõtes mõõdulindiga. Keeled on keskmise jämedusega.
Ekitarr les paul. Võimendi roland micro cube.

pingviin
Posts: 145
Joined: 11 Apr 2009, 22:43

Re: intonatsiooni probleem

Postby pingviin » 18 Dec 2013, 22:20

kui sa ütled et kaks tooni mööda on siis ma loodan sa mõtled selle all neid häälestaja kriipse äkki.. sest kaks tooni on väga palju mööda ju!

lihtsam on õrnalt frettida 12 krihvi pealt keel ja see peab olema oktavi võrra kõrgem kui lahtine keel.. kui lahtine on hääles ja 12 pealt on flat siis järelikult on keel liiga pikk ning sillal vaja sadula kruvi timmida nii et keel lüheneks/ sadul liiguks kaelapea poole. kui mängid palju kõrgemal kaela peal siis võid vaadata ka 24 pealt ( kui on 24s krihv ). olenevalt kus mängid rohkem.. on mõtekam ka sealt rohkem häälde panna, arvestades kerge südamega , et päris ideaalset tulemust kunagi ei saagi.

häälestuse kohapealt ka, et 2mm tundub 12 krihvi peal suht kõrge ( mul umbes 2.5mm max mälu järgi 24nda krihvi peal) , sama käib 1. krihvi 1mm keeltekõrguse kohta mis saab olla poole mm kanti.. mida kõrgemal keeled on.. seda pikem tee on neil krihvini.. seda enam nad frettimisel pingesse lähevad.. seda enam tõuseb seega keele võnkesagedus ning selleläbi ka toon ( muutub sharp´iks )

samas võid arvestada, et kui oledki karmi käega mängija ja buzzi ei talu siis võivadki keeled ju kõrgemal olla.. igal ühel isiklik eelistus. ka malsteen näiteks mängib kõrgete keeltega :p

loodan, et oli abi ning häid pühi!
edu putitamisel!

K.

User avatar
Death Super Mario
Posts: 411
Joined: 01 Dec 2009, 21:57
Location: Tallinn
Contact:

Re: intonatsiooni probleem

Postby Death Super Mario » 19 Dec 2013, 16:42

Jah ma mõtle tõesti neid häälestaja kriipse.
Ma panin kõrgemale keeled kuna nii ma sain paremini häälde lahtised keeled.
Põrinat väga ei taha tõesti. Väike põrin võibolla juhul, kui võimendist ei kuule seda.
Ekitarr les paul. Võimendi roland micro cube.