overdrivega kõik keeled ei kõla

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
pudel13
Posts: 183
Joined: 31 Jan 2010, 19:19

overdrivega kõik keeled ei kõla

Postby pudel13 » 26 Jul 2013, 19:29

mul selline jama overdrivega kui kõlab kõrgem akord ja samal ajal tõmban bassi keelt siis see ei kosta üldse välja?kui akord on sumbunud siis bassi keel kõlab normaalselt.Cleaniga on kõik korras.Võimu viga?palju gaini?

iRLK
Posts: 155
Joined: 21 May 2012, 22:07

Re: overdrivega kõik keeled ei kõla

Postby iRLK » 28 Jul 2013, 01:28

overdrivel mingit bassi kruvimisnupukest pole maas? muidugi kui on mingi väiksem võim siis võib ka olla, et sellisel volüümil selliseid sagedusi ei suuda mängida lihtsalt

pudel13
Posts: 183
Joined: 31 Jan 2010, 19:19

Re: overdrivega kõik keeled ei kõla

Postby pudel13 » 28 Jul 2013, 10:54

kui ainult bassi keelt tõmban siis kõlb normaalselt aga mõtlesin kui mul kõlab mingi kõrgem akord ja sel ajal tõmban bassi keelt siis ta ei kõla,alles siis kui akord on "kustunud" siis kostab bassi keele heli.Arvan et võimus tekib üleküllus sisendis.Gaini maha keerates on korras

User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: overdrivega kõik keeled ei kõla

Postby cooloox » 29 Jul 2013, 13:00

tee video siis saab asjast rohkem aru mis viga olla võib

User avatar
voice
Posts: 624
Joined: 03 Oct 2007, 12:27
Location: Tartu

Re: overdrivega kõik keeled ei kõla

Postby voice » 29 Jul 2013, 19:37

Kõigi eelduste järgi pole miskit viga, lihtsalt suurem osa OD-pedaalidest lükkab draivides julmalt keskmised sagedused üles ja tänu sellele ei kosta madalamad keeled välja.

User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22
Contact:

Re: overdrivega kõik keeled ei kõla

Postby Kirveraidur » 31 Jul 2013, 20:17

Ja lisaks kesksageduste lisamisele võtavad nad üldjuhul bassi kõvasti vähemaks (vastunäiteid on ca ühe käe sõrmede jagu).

iRLK
Posts: 155
Joined: 21 May 2012, 22:07

Re: overdrivega kõik keeled ei kõla

Postby iRLK » 31 Jul 2013, 22:21

sai täna proovitud ka jap, tundub, et nii ta töötab, keskmised lähevad üles ja madalad ots alla niipalju, et võib ehmatada madalamate keelte mittetoimimise osas ära küll jah, olgu siis OD pedaaliga või võimus kliinist leadi vahetades, et kui cleani peal võtab lahtine e laua ja aknad tantsima madala otsa rohkusest siis lead-kanalis sellist bassi enam ei ole samal noodil, niiet akorde mängides võib tõesti arvata, et mõni madalam keel "ei toimi" eq panin muidugi samaks kanalitel testimise ajal...

User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22
Contact:

Re: overdrivega kõik keeled ei kõla

Postby Kirveraidur » 01 Aug 2013, 16:17

Ma ise otsisin kaua ja põhjalikult pedaali, mis ei imeks madalat otsa ära ja päriselt toimivad mulle vajalikus suunas vaid ja Damage Control Liquid Blues -- viimase ma hankisin ja see annab mingil määral madalat otsa lausa juurde, samas toimivate lampidega pedaalina on ta üldse üsna omapärane. Ise pole sellega mänginud, aga Ibanezi tubescreamer TS9DX (see, millel neli nuppu) on ka toimiva bassiosaga. Kindlasti on selliseid pedaale veel, aga kui hakata otsima ja proovima, siis selgub, et Eestis u nii vähe ongi saada..

edit: läks veidi offtopicusse, aga äkki kellelegi on kasulik teada :)

iRLK
Posts: 155
Joined: 21 May 2012, 22:07

Re: overdrivega kõik keeled ei kõla

Postby iRLK » 03 Aug 2013, 00:37

selline tummine madal on viisakas osa Jack White saundist ka... sellepärast ta ka vast 2t erinevat bassi drive üldse kasutab, et see madalam ots ära ei kaoks... samuti big muff pi ei kaota madalat väga ära, pigem on vaja tooni juurde kruvida, et ainult muda ei oleks... samas sellise od-ga mis madala ära võtab ja sellele oktaaveriga madalam noot juurde anda saab sigalahedaid helisid...