Probleem El- akustiga

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
tarmo123
Posts: 14
Joined: 20 Apr 2011, 16:03

Probleem El- akustiga

Postby tarmo123 » 16 Apr 2013, 12:26

Pikka aega toimis kõik nii nagu vaja , kuid ilmnes siis selline probleem, et mängides tuleb hullu plärinat just paremalt poolt... nagu silla alt või nende nublude, jullade või kuidas iganes neid kutsutakse alt.. kuhu keeled lähevad. Millest võiks see tingitud olla ja kuidas sellest lahti saada?

randal
Posts: 45
Joined: 17 Oct 2010, 18:52

Re: Probleem El- akustiga

Postby randal » 17 Apr 2013, 21:03

Kõigepealt kontrolli, kas kõik punnid on korralikult sees. Ühtlasi võid kõiki keeli ükshaaval tõmmates kindlaks teha, kas plärin tekkib kõikide keelte puhul või mõne kindla puhul. Üldiselt tekitab sellist plärinat lahtine sild. Samas võib tegemist olla ka näiteks väljundipesaga, mille mutter on lahti...

tarmo123
Posts: 14
Joined: 20 Apr 2011, 16:03

Re: Probleem El- akustiga

Postby tarmo123 » 22 Apr 2013, 11:17

Eks ma tee põhjaliku ülevaatuse siis . Kui lahendust ei leidu siis peaks vist parandusse viima, sest nii mõnigi tark kitarrimees on kukalt süganud ja pakkunud muid levinuid vigu mis tekitavad plärinat kuid olen kindel, et need on välistatud.

q2800
Posts: 53
Joined: 23 Oct 2012, 20:37
Location: Saku
Contact:

Re: Probleem El- akustiga

Postby q2800 » 04 May 2013, 19:22

No kui plärin sees on, siis endal oli kohe ilma mõtlemata keelte vahetus kah. Pole raske ja kallis. Kui tegu on keelte plärinaga siis on keeled juba oma inertsist välja veninud ja enam ei võngu ilusti. Endal oli lugu sama moodi ja tuli ka paremalt poolt aga ma juba teatsin ära, et keeled on olnud ikka paar nädalat peal ja igapäevaliselt on ka kitarri mängus, et võis olla juba vanade keelte viga.
Kitarrid: Vintage VRS100, Stagg Stratocaster, Harley Benton HBL-400, Sigma guitars DMC-1STE
Basskitarr: Peavy Millennium BXP
Pedaalid: Behringer X-Vamp, Line 6 Floor Pod Plus