Algajale meisterdajale, teemaks LAMINATED.

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
priidik666
Posts: 53
Joined: 19 Oct 2010, 19:43
Contact:

Re: Algajale meisterdajale, teemaks LAMINATED.

Post by priidik666 »

markomere wrote: Kavalad tegelased seal Gretschis koos tundub :D .


Mitte kavalad, ilmselt mitte ka vaesed, vaid pigem targad. Kui sul puit ikka nii öelda pillimeistri miljardi aasta vanune ei ole siis pigem juba lamineeritud, kui odav kiirkuivatatud real wood, seda kiir sodi on kõik saidid tänapäeval täis, madinter ja paljud müüvad seda odavat sodi, pärast õhurõhu mängudes on su reaal solid wood akustiline nagu kaun kõver, muud ei midagi. Ja pole ka see saladus, et toorem realwood kumiseb.
eestibloke
Posts: 111
Joined: 24 Jul 2005, 14:24

Re: Algajale meisterdajale, teemaks LAMINATED.

Post by eestibloke »

priidik666 wrote:
markomere wrote: Kavalad tegelased seal Gretschis koos tundub :D .


Mitte kavalad, ilmselt mitte ka vaesed, vaid pigem targad. Kui sul puit ikka nii öelda pillimeistri miljardi aasta vanune ei ole siis pigem juba lamineeritud, kui odav kiirkuivatatud real wood, seda kiir sodi on kõik saidid tänapäeval täis, madinter ja paljud müüvad seda odavat sodi, pärast õhurõhu mängudes on su reaal solid wood akustiline nagu kaun kõver, muud ei midagi. Ja pole ka see saladus, et toorem realwood kumiseb.


Tere,

Kahjuks päris nõus ma sinuga olla ei tahaks, kuna olen oma kolme esimese pilli materjali ostnud 95% ulatuses madinterist ja tõesti nagu iga asjaga, mis sa ostad netist ja mida sa ise käega enne ostmist katsuda ei saa, võib sealt tõesti ka jampsi saada.
Ma arvan et asja iva on selles, et kui sinu madinteri pakk kohal on ei tasu selle puiduga kohe ehitama hakata vaid jätta mõneks ajaks seisma, lase puidul kohaneda. Mõtle ka sellele kui kõik pillimeistrid ja kitarri ehitajad kasutaksid puitu mis on seisnud 100+ aastat mis oleks siis sinu kitarri hind, milline materjali puudus valitseks maailmas.
Minu kolm esimest pilli on igati OK, seetõttu teen madinterile reklaami, ostan sealt ise ja julgen ka teistele soovitada.

Tervitades,

Kristjan
arxxra
Posts: 126
Joined: 19 Nov 2009, 17:17
Location: Tallinn

Re: Algajale meisterdajale, teemaks LAMINATED.

Post by arxxra »

markomere wrote:....
imestada jääb vaid selle üle, et seal Thomanni lehel nii kallis pill fake on :D no krt selle summa eest mis seal 8666eur. peaks ikka õige noh reaalne puit olema, mitte miski laminated. Kavalad tegelased seal Gretschis koos tundub :D .


see lamineeritud puit (tavaliselt vaher) ongi see ,mis seda tüüpi pillidele just sellise kõla annab nagu oodatakse, sest nii algeselt ,kui ka nüüd juba pea 60 aastat neid just nõnda , lamineertud spoonist tehtud ongi.
markomere
Posts: 31
Joined: 08 Aug 2010, 20:28

Re: Algajale meisterdajale, teemaks LAMINATED.

Post by markomere »

Tänud vastuste eest kõigile.

Uurisin ka kõvasti netist seda teemat ja kokkuvõtteks vist paneb ikka kõik bränd ja hind paika asja.

siin need ju kõik puhtast puidust järgnevad.

http://www.thomann.de/gb/gibson_super_4 ... ne_vsb.htm

http://www.thomann.de/gb/gibson_super_400_ces_na.htm

http://www.thomann.de/gb/gibson_super_400_ces_vsb.htm



no ja sellel ka solid kirjas

http://www.thomann.de/gb/gibson_l4_ces_vsb.htm
priidik666
Posts: 53
Joined: 19 Oct 2010, 19:43
Contact:

Re: Algajale meisterdajale, teemaks LAMINATED.

Post by priidik666 »

markomere wrote:Uurisin ka kõvasti netist seda teemat ja kokkuvõtteks vist paneb ikka kõik bränd ja hind paika asja.




Jah, täpselt, ikka hind. Ja veel, kui sa hoolikalt vaatad, on täispuid Hollowd ka alati peenemad, kui laminaat pillid, miski 45-50mm max, eriti just vanakooli tooted. Kõla balanss.
arxxra
Posts: 126
Joined: 19 Nov 2009, 17:17
Location: Tallinn

Re: Algajale meisterdajale, teemaks LAMINATED.

Post by arxxra »



vabandust eksitamise pärast - ei süvenenud eriti teemas toodud pilli - sa ju vaatlesid nn. puhtaid jazz kitarre, mina aga kirjeldasin nn. semihollow pille nagu Gibson ES seeria.
markomere
Posts: 31
Joined: 08 Aug 2010, 20:28

Re: Algajale meisterdajale, teemaks LAMINATED.

Post by markomere »

arxxra wrote:


vabandust eksitamise pärast - ei süvenenud eriti teemas toodud pilli - sa ju vaatlesid nn. puhtaid jazz kitarre, mina aga kirjeldasin nn. semihollow pille nagu Gibson ES seeria.



arxxra - oi sest pole midagi :D . tead uurisin siin ka seda semi värki, ka usa Custom shop saitidelt ja kokkuvõtteks, no vähemasti mina sain nii asjast aru, et tõesti hind on siiski see mis asja paika paneb. Mõlematel juhtudel on ikkagi ,,solid,, see kallima ja IN otsa teema ja laminated odavam, või keskmise otsa teema. Vaevalt, et maailma paremik lamikatega mängib :D .Usa custom maker saitidel on realwood semikad ja jazzikad kõik 8000 dollarit ja edasi, need mis solid on.
Locked