Custom made Stratocaster, pill nr 2

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
User avatar
S.S.D.D.
Posts: 148
Joined: 07 Jul 2007, 10:55

Custom made Stratocaster, pill nr 2

Post by S.S.D.D. »

Sai valmis teine "kodukootud" Strat
CTS potekad, kaks neist "no load"
Wikinsoni tuunerid ja tremolo
Tonerider helipead
Saarest kere, vahtrast kael
Täringutest tehtud nupud
sry,pildikvaliteet on jama, reaalselt pill väga nägus.
Sound on välimuse vääriline.

Kõige suurem mure oli välimuse suhtes, et kuidas sobitada kuld ja kroom kokku, ilma, et liiga nilbeks läheks üldpilt. Viimane peavalu olid nupud, ostsin nii kullatud metallist, kui ka plastist klassikalisi nuppe aga ei sobinud. Kapi nurgas vedelesid uued täringud, pea samat tooni nagu kael, nendest sai nupud tehtud ja sobivad ideaaselt IMHO.
Lisaks sai proovitud uut skeemi, kus pickguardi alla on peaidetud veel üks single coil eemaldatud magnetiga, mis siis on toimib skeemi liidetuna on/off lüliti abil single coilide mürasummutajana soovi korral. 8)

EDIT veeb,2012: Hetkel vahetasin täringud läbipaistvate nuppudev vastu välja. Täring on keeramise suhtes ok, mis aga" kaka podisema "ajas on see, et ei saa aru ilma proovimata kas potekas on peale või maha keeratud:( Piltide tegemise suhtes olen laisk, kui viitsin, siis teen kunagi korraliku digipeegliga kvaliteetsemad pildid.


Kunagi kriban ka pikema jutu juurde .

Pildid:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Last edited by S.S.D.D. on 02 Feb 2013, 11:34, edited 1 time in total.
Piisavalt võime ja palju (el.)kitarre, kitarrimängu oskusi on oluliselt vähem:)
rahaboss
Posts: 24
Joined: 20 May 2012, 18:32

Re: Custom made Stratocaster, pill nr 2

Post by rahaboss »

Vot see paistab väärt kätetöö olevat :) Ammu imestasin miks keegi klassiklaist stratti ei ehita.
hexx1
Posts: 384
Joined: 26 Aug 2005, 13:29
Location: Kuressaare

Re: Custom made Stratocaster, pill nr 2

Post by hexx1 »

väga šeff, teistest pillidest ei tahaks pilte riputada?
User avatar
S.S.D.D.
Posts: 148
Joined: 07 Jul 2007, 10:55

Re: Custom made Stratocaster, pill nr 2

Post by S.S.D.D. »

hexx1 wrote:väga šeff, teistest pillidest ei tahaks pilte riputada?


aga palun:

esimene Strat (tõenäiliselt aga joodan skeemid ümber nagu viimasel pruunil Stratil lähiajal):
http://kitarr.astar.ee/forums/viewtopic.php?f=12&t=18839

Järgmine projekt mis peaagu lõpukorral, Gibson LP kloon, ilma ühegi Gibsoni logo või kirjeta, see on ainult hardware modifitseerimse-tuunimise projekt, ise ei tee ma midagi puiduga:

Image

Kolmas custom Strat on värvitud aga ei pane teda kokku hetkel enam, sest ausalt öeldes ei ole ruumi kodus rohkemate kitarride jaoks.
Takamine`t ja Ibenzi saab soovi korral googeldada, ei viitsi neist pilte teha, 98% stock pillid.
Piisavalt võime ja palju (el.)kitarre, kitarrimängu oskusi on oluliselt vähem:)
User avatar
Black
Posts: 1089
Joined: 31 Oct 2008, 20:05
Location: Tallinn, Tartu

Re: Custom made Stratocaster, pill nr 2

Post by Black »

Pill nr 2...Midagi on liiga overkill... Kuldne, panter, täringud... Ilma täringuteta oleks vist parem?

Hele strat on aga maasikas.
Riistvara:
Ibanez RGR321EX
Randall RX35DM
Zoom G5
User avatar
S.S.D.D.
Posts: 148
Joined: 07 Jul 2007, 10:55

Re: Custom made Stratocaster, pill nr 2

Post by S.S.D.D. »

Black wrote:Pill nr 2...Midagi on liiga overkill... Kuldne, panter, täringud... Ilma täringuteta oleks vist parem?


Kusjuures reaalselt on ikka parem, pilt ei õigusta.
Pildil ei ole õige toonaalsus värvidel. Proovisin erinevaid nuppe, ei sobinud ükski, kuldne metall nupp on täielik disaini- ämber. Kuna hetkel nupud ja kael on samat tooni, mõlemal ka sarnased mustad täpid, siis üldpilt ei ole paha. Reaalselt on ka pickguard märksa tumedam, kuldne, mitte kollane nagu piltidelt.
Mulle meeldib, kui pruuni käes hoida, siis hele tundub selline hästi "lihtne" aga nõus, maitsed on erinevad.

Mingil hetkel teen korraliku digipeegliga päevavalged kvaliteetsed pildid kõikidest kitarridest, ei tea aga millal viitsimust ja aega leian.
Last edited by S.S.D.D. on 27 Dec 2012, 12:00, edited 4 times in total.
Piisavalt võime ja palju (el.)kitarre, kitarrimängu oskusi on oluliselt vähem:)
q2800
Posts: 53
Joined: 23 Oct 2012, 20:37
Location: Saku

Re: Custom made Stratocaster, pill nr 2

Post by q2800 »

aah, mulle meeldib väga siiski LP koopia! Väga hästi on tehtud!
Kitarrid: Vintage VRS100, Stagg Stratocaster, Harley Benton HBL-400, Sigma guitars DMC-1STE
Basskitarr: Peavy Millennium BXP
Pedaalid: Behringer X-Vamp, Line 6 Floor Pod Plus
Rx.
Posts: 78
Joined: 02 Feb 2010, 12:09

Re: Custom made Stratocaster, pill nr 2

Post by Rx. »

Kas neid täringuid algul ebamugav kruttida ei ole?
stratt ja romu
User avatar
Velkus
Posts: 632
Joined: 04 May 2006, 21:12
Location: Saue vald

Re: Custom made Stratocaster, pill nr 2

Post by Velkus »

Need Sinu projektikad ajavad mulle endalegi strati isu peal (kuigi muidu nad minus mingit emotsiooni ei tekita). Jään huviga ootama, mis Sa tolle Les Pauliga ette võtad. Ehk räägid viimasest lähemalt, kus pärit ja millega tegu.
User avatar
S.S.D.D.
Posts: 148
Joined: 07 Jul 2007, 10:55

Re: Custom made Stratocaster, pill nr 2

Post by S.S.D.D. »

Rx. wrote:Kas neid täringuid algul ebamugav kruttida ei ole?


Kusjuures ei ole :D , mugavamad keerata, kui sileda küljega kellukese tüüpi nupud näiteks.
Üks mure muidugi on, ei saa aru alguses kas on peale või maha keeratud.... ei ole ju numbreid peal.
Peab üle kruttima, et aru saada.


Velkus wrote:Need Sinu projektikad ajavad mulle endalegi strati isu peal (kuigi muidu nad minus mingit emotsiooni ei tekita). Jään huviga ootama, mis Sa tolle Les Pauliga ette võtad. Ehk räägid viimasest lähemalt, kus pärit ja millega tegu.

Ma ei saa midagi teha, mulle Strati kuju väga istub. Heli samuti, kuigi, sellega saab mängida vastavalt soovile 8)
Strat ja Gibson LP on üks vaheseid pille mille kuju ei määra ära mängitavat stiil IMHO. Kuidagi on jäänud need kaks pilli mille kuju meeldib nii nagu ta on. Epiphone LP on ju väga sarnane aga headstock ei istu kohe kuidagi :roll:

Too Gibsoni kloon on tegelikult "Chibsoni" replikate tehases tehtud, kollane hiinakas. Minu kindel nõue oli aga, et migeid Gibsoni logosid ega kirjeid ei oleks peal. Oli mul üks pikaajalisem kontakt (kahjuks ei jaga seda, ärge küsige, ei soovi promoda ega liialt toetada võltsingute vabrikuid) kes väitis jutu sees, et saab pakkuda väga kõrgel tasemel LP Custom replicat. Kuna oli võimalus panna x nimi headstockile Gibsoni asemel, siis otsustasin suht uudishimust proovida, et mis loomaga tegu on ja mis tasemel on hiinakas...ca 300 taala ja pill oli mul ukse taga. Ausalt öeldes.... ei ole üldse paha kraam, muidugi orig. Gibsoniga ei võrdle. 100% mahagon, mingist vahtrapuust pealsest oleks mõtetu unistada. Spoon on jah peal , ca 1 mm paksune :wink: Aga muu puidu ja viimistluse teema oli kõik ok, mõtlesin teha Gibson vs fake teemasse väikse piltidega postituse replika kvaliteedist aga ei tee seda teatud põhjusel. See selleks. Põhimõtteliselt vahetan välja sellel kollasel loomal: tuunerid, luust sadul läheb külge, varjestuse teen ära, sild-sadul vahetusse, lüliti vahetusse, input jack uus, intonatsiooni seadistus paika, poleering ja korras. Alguses oli plaan ka helipead/ potekad vahetada aga proovimise uurimise käigus ei tundunud see enam suurt vajalik. Korralikult joodetud, potekad ka enam vähem. Võibolla skeemi joodan ümber mingi hetkel, kui sobivama leian kusagilt. Tuunerid, sild sadul on muidugi ühe kehvema viimistlus kvaliteediga mida ma olen näinud, eriti tuunerid.
Ei plaani temast Gibsoni "sugulast " teha, selleks ei sobi ta juba materjalide poolest aga ühe hästi mängiva pilli saan tast loodetavast, eks kuu paari jooksul paistab, kui jupid kohal. Pigem ongi hasart see, mis ostma sundis, et kas šitast saab saia( või vähemalt sepiku :lol: ) või mitte.


Üldse peaksin vast vaatama kuidas helinäited arvutisse saada. Pildid võivad toredad olla aga ma pigem esitleks heli poolest oma tehtud/ muudetud pille.
Piisavalt võime ja palju (el.)kitarre, kitarrimängu oskusi on oluliselt vähem:)
User avatar
S.S.D.D.
Posts: 148
Joined: 07 Jul 2007, 10:55

Re: Custom made Stratocaster, pill nr 2

Post by S.S.D.D. »

Lõpetuseks mõned pildid ja vähe juttu. Enam ei oska valida millise oma tehtud pilliga mängiga, too pruun tegelane on ka väga väga hea pill, helipeade soundi poolest parim, kuna kael on kõrgläikega siis kaelal käsi nii kiiresti muidugi ei liigu veel, kui heledal strati kaelal, eks see sissemängimise ja kulutamise teema ole.
Nüüd hakkan ka vaikselt aru saama, et puit mingit osa pilli puhul siiski mängib. Saares kere resoneerib kuidagi pikkade võnkeintervallidega, mahagoni heleda strati kere resoneerib hoopis kiirema võnkeamplituudiga...Ilma juhtmeta mängides saab aru, võimu taga pole veel vahet teinud aga ei ole ka spetsiaalselt kuulanud. Kodus üldse meeldib mängida "kuivalt", ehk ilma võimuta. Naturaalne heli on piisavalt vali ja ilus, et ei näe nagu vajadust võimu sisse lülitada.
Nupud on uued, täringud on toredad aga ei saa aru ka peale või maha lülitatud.
Hetkel siis läbipaistvad nupud mis cts potekatel lasevad ilusti läbi kumada, ise olne rahul.
Kuna nitrolakitud kere siis juba ca aasta pärast on kere vast natuke juba kulunud, road-worn look.
Ja see teema ka minu poolt läbi:
Pildid:
Image

edit 21.06.13- peatselt topin siia uued pilid, pilli algne disain häiris siiski( kulda liiga palju), nüüdseks korralikult ümber tehtud+ reliced disain samuti kerel.
Piisavalt võime ja palju (el.)kitarre, kitarrimängu oskusi on oluliselt vähem:)
User avatar
S.S.D.D.
Posts: 148
Joined: 07 Jul 2007, 10:55

Re: Custom made Stratocaster, pill nr 2

Post by S.S.D.D. »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

telefoniga tehtud pildid, sry
Piisavalt võime ja palju (el.)kitarre, kitarrimängu oskusi on oluliselt vähem:)
Locked