küsimus kidravõimuga muusika kuulamise kohta

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
basskidra
Posts: 98
Joined: 31 Oct 2011, 22:10

küsimus kidravõimuga muusika kuulamise kohta

Postby basskidra » 22 Dec 2012, 16:37

tahaks kasutada kidravõimu kõlarina muusika kuulamiseks. Mida ma peaks tegema, et heli oleks puhas? hetkel, kui kuulan, siis see heli on teistsugune

User avatar
voice
Posts: 624
Joined: 03 Oct 2007, 12:27
Location: Tartu

Re: küsimus kidravõimuga muusika kuulamise kohta

Postby voice » 22 Dec 2012, 19:20

Ja jääbki teistsuguseks, kuna kitarrikõlar on mõeldud kindlat ja suht kitsast sagedusvahemikku (umbkaudu 100-5000 Hz) esitama.

telepoiss
Posts: 525
Joined: 18 Sep 2007, 12:37

Re: küsimus kidravõimuga muusika kuulamise kohta

Postby telepoiss » 19 Feb 2013, 14:50

... Sõltub võimendist (ja ka sisendist, kuhu signaali lased) . Mina kasutan vahel Rolandi MC-d laptopi taga, Aux In. Ka kitarri sisendit saab kasutada ( siis saab muideks signaali muuta sarnaselt kui kitarri mängides, võid nt jutusaate jutukõminale delay peale panna jne , päris naljakas) .

Mõnikord kasutan Laney lampvõimuga FX-loop´i Return´i - lasen youtube´st mõne meloodia sisse ja mängin kaasa. Sel juhul mõnevõrra heli moondub, aga kooslus on sihtotstarbeks siiski täiesti kasutatav. See võimalikkus sõltub ka FX loop´i disainist - nt Peavey Classic niimoodi ei tööta.

Epicus
Posts: 77
Joined: 23 Jan 2008, 00:01
Location: Valgamaa

Re: küsimus kidravõimuga muusika kuulamise kohta

Postby Epicus » 01 Mar 2013, 03:47

Minul on hoopis selline küsimus antud teema kohta: kuna kidravõim on teadupärast mono, siis mis nipi või valemiga saaks läbi selle kuulata muusikat, mis on stereo? Ses mõttes, et sinna jookseks ikka mõlemad kanalid ja et need mõlemad oleks kosta, et muusika oleks tervik. Otseloomulikult ma ei mõtle selle all seda, et ootaks stereo ruumilist heli. No et kostaks nagu vanadel ühe kõlariga vene sangadel, kõlareid üks, aga muusika tervik, mõlema kanaliga (mono). Muidu praegu on nii, et kostab ainult üks kanal ja kui seda pulkpistikut teatud määral sisse-välja nihutada, siis mingil teatud kohas nagu kostuks kaks kanalit, aga seda kohta on maru raske tabada ja siis ka võib pistik nihkuda ära. Kas on olemas kusagil müügil mingi spets juhe,üleminek või vidin, mis teeks stereost mono? Olen ammu tahtnud seda küsida, nüüd siin ongi selleks sobiv teema olemas.
Yamaha, Marshall, Boss.

s01id
Posts: 74
Joined: 26 Feb 2012, 17:56

Re: küsimus kidravõimuga muusika kuulamise kohta

Postby s01id » 01 Mar 2013, 11:34


villy93
Posts: 24
Joined: 11 Oct 2009, 17:16
Location: Tartu
Contact:

Re: küsimus kidravõimuga muusika kuulamise kohta

Postby villy93 » 03 May 2013, 10:36

Olen paaril üritusel läbi mõne odava transsvõimu muusikat lasknud küll, siiani pole midagi hullu juhtunud. Stereost saad mono näiteks nii, et ostad kaabli, kus mõlemas otsas on 3,5mm isane stereo pulkpistik, selle omakorda teed ülemineku abil 6.3mm jackiks ja lükkad otse võimu. Selline lähenemine on muidugi ainult omal vastutusel :D