elektrika projekt 1

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
pingviin
Posts: 145
Joined: 11 Apr 2009, 22:43

elektrika projekt 1

Postby pingviin » 08 Oct 2012, 23:15

Tervist!

Kunagi mõni aasta tagasi sai oma äranägemise järgi muudetud "tele´ks" kasutatuna ostetud ibanez gio superstrat . Sealt jäi kihelus külge ja enne ei anna rahu kui päris oma kitarr on valmis .

Nüüd siis lõpuks sai asi käsile võetud ja asjaga eile algust tehtud ..ja kuigi elektroonika pool ja muud metalljubinad on juba üle kuu aja käes pole lihtsalt aega olnud kooli tõttu tegeleda selle projektiga .

Joonistega alustasin juba ligemale aasta tagasi . Siis kui kõik osad kohal olid tuligi välja nii nagu ma kahtlustasin.. :D pooled jupid olid teist mõõtu ja suht sama palju tuli uuesti teha .. aga kuna see hobi on ja joonestada meeldib siis selle vastu mul oluliselt midagi polnud . Peaasi , et täpselt nii oleks nagu vaja!

Nimekiri senistest osadest ja hiljem väike joonis ka ehk..

Kere - plank mahagoni
"Set-neck" kael - suhkruvaher ( eestikeeli.. tegelikult on see vaid rockmaple`i eestipärane nimetus )
Sõrmlaud - eeben ( sai tellitud prs stiilis juba pinnakumerusega ja krihvivahed lõigatuna )
Kaelapea laminaadiks 3mm eeben
Sild - must Schaller STM 1452 pöörlevate sadulatega(?)
Pingutid - mustad Schaller locking
Helipea - EMG ALX HZ aktiivse ekvalaiseri ja booster´iga
Krihvid - Göldo nikkel-hõbe slim-jumbo
Sadul - Tusq 43mm grafiit
Kaelaraud - 440mm two-way kuuskandiga
16mm audio outlet ( loodetavast saan hakkama ilme igasuguse muu lisa "kaitseplaadita" seal )
Kaks enda vaakum-lamineeritud süsinikvarrast
Mustad ferrul´id ette kui tahaküljele
1mm optical fiber krihvimärkide jaoks kaela küljel
4mm neodüüm-magnetid tagaplaadi kinnitamiseks ( keegi teab öelda ega segama mingi väljad seal ei hakka ? )

..peaks kõik olema vist . mis pähe tuleb mis ostmata on on üks suur sinine suunatud LED, patareid..keeled .. ja kott ( ehk teeb sellegi ise )

Praeguseks selle posti lõpetan nüüd ära.. aga hoidke silma peal, kellel mingeid ideid / soovitusi / kriitikat on andke ainult tuld! :p parem saan ennem paukuda kui midagi valesti teen..

Tänan!,

k.

pingviin
Posts: 145
Joined: 11 Apr 2009, 22:43

Re: elektrika projekt 1

Postby pingviin » 08 Oct 2012, 23:59

Pildid siin - https://picasaweb.google.com/kaur.kukku ... kaProjekt1

Eilse ja tänasega sai freesitud sõrmlaua alumise poole käigud fiiberoptilise kaabli jaoks. Samuti ..mingite üraskite näritud vahtra laua võtsin küttekastist tagasi ja otsustasin et vähemalt harjutan kaelapea saagimist ( 12kraadi ), liimimist ( epo ) , tegin ka proovifreesimised kaelaraua (10x6mm) ja süsiniku (9x3mm) tarbeks. Piltidelt peaks oleks näha, et süsiniku ( süsinikriide kihid vahelduvad vaid pikikiuga , 13 kihti kokku kui ma korrektselt mäletan ) sooned ulatuvad keset kaelapead.. plaan oligi vaadata kuidas välja tuleb kui vardad viia laminaadi alla välja.. kas on tolku ka saab ehk teada kui pea ära tahab murduda ei-tea-millepärast..

k.

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: elektrika projekt 1

Postby Faded » 09 Oct 2012, 00:14

It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

pingviin
Posts: 145
Joined: 11 Apr 2009, 22:43

Re: elektrika projekt 1

Postby pingviin » 09 Oct 2012, 00:42

hha jaja 6.35mm!.. 16mm on väljapoolt mõõdetuna.. oleks võinud jah seda sinna juurde mainida.. see oli just tähtis kuna idee on teha kere servad/ääred faasiga nii , et paksuspidiselt mõõt oluliselt väheneb.. outlet panebki sinna piirangu peale kust allapoole minna ei saa.

magnetite kohta ma ligikaudu sellist arvamust eeldasingi..Tänud! väga tahaks magnetitega panna aga ma saan aru jah et elektroonika ligidal on suht.. eelvõim ja muu on seal peast ütleme 1.5 cm kaugusel.. kere on minimaalselt hetkel 38mm kuna sama eelvõim on suht kobakas seal poteka taga

k.

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: elektrika projekt 1

Postby Faded » 09 Oct 2012, 00:58

Tegin kiire testi paari magnetiga (neodüümiumboriid, StewMac.com-ist tellitud). Umber 5 cm on see vahemaa, kust nad hakkavad tuntavalt teineteise poole kiskuma (ja lahti lastes lendavad kokku). Mul on muidugi suured, tollise diameetriga, 4-millimeetristel on magnetvälja ulatus ka vast väiksem, aga sellegipoolest ma pigem ei paneks neid helipeade lähedusse.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

pingviin
Posts: 145
Joined: 11 Apr 2009, 22:43

Re: elektrika projekt 1

Postby pingviin » 09 Oct 2012, 01:07

arvesse võetud! tänud kasuliku info eest :p

siia ka uus link - https://picasaweb.google.com/kaur.kukku ... arProject1 - vana ei tööta enam

k.

pingviin
Posts: 145
Joined: 11 Apr 2009, 22:43

Re: elektrika projekt 1

Postby pingviin » 10 Oct 2012, 01:24

lisasin tänased pildid..

mõned süsiniku varraste lõikamised lihvimised.. nende seas on tikksae puidule mõeldud tera ( raua tera ega teemanttera pold kohe võtta ja ma ei jõudnud oodata.. ) millega tehtud 65cm lõiget läbi 3mm süsiniku . palju järele ei jäänud võib öelda.. loomulik kadu :D

hiljem juba teipisin optilise kaabli sõrmlaua alla ja nüüd ootab hetke kuni julgen eposse valada

cheers!,

k.

User avatar
lpeeter
Posts: 23
Joined: 03 Sep 2012, 11:56
Location: Tallinn
Contact:

Re: elektrika projekt 1

Postby lpeeter » 10 Oct 2012, 23:11

Väga vinge. Eebeni puit on küll väga ilus - must, ilmselt ka vastupidav.
- Kitarr

pingviin
Posts: 145
Joined: 11 Apr 2009, 22:43

Re: elektrika projekt 1

Postby pingviin » 16 Oct 2012, 22:33

täiseebeni kael on praegu unistus teha ! :P

oli hetk aega tegeleda kaelaga.. korralikust vahtratoorikust hööveldasin ( seekord käsitsi ) musta mõõtu uue kaela ja jõudsin ka scarf-tüüpi ühenduse jaoks lahti saagida / lõiked puhastada . liimi läheb ikkagist epoga ( ei karda et liiga rabe on nagu eelnevalt arvamust väljendatud.. ilma hiljem soojendamata on tulemus puhta epost klombi puhul isegi liiga pehme/ painduv! vibratsioone annab edasi ikka kõvadus minu kõhutunde järgi ))

sõrmlauaalused optikakanalid on täiesti täis valatud.. kerepoolne ots vaid lahti veel u 3-4 cm et hiljem vahtra külge liimides paika täpsemalt sättida.

joonised pidin lisama.. seoses sellega ma küsiks teie arvamust mu lahendusele kuidas kaela ja kere ühendus just optika kohapealt jonksu saada . esialgu ma olin nii vaimustuses sellest ideest üldse et ei jõudnud korralikult läbi mõeldagi enne kaabli tellimist. siis aga sähvatas et .. kaela tapipessa surudes ei saa ju optikakaabel kuskilt otsast kaelast välja tulla et keres edasi suunduda led´i ja patarei poole.. niisiis --> joonis ( https://picasaweb.google.com/kaur.kukku ... 8335870930 ).. ma proovin võimalikult arusaadavalt kirjeldada seda ka: kaablid tulevad sõrmlaua alt.. kaarega keset vahtrakaela ja lõppevad tasapinnas kaela otsaga.. kerepoolt on vastu puuritud vastav auk samas joones kus siis led sees ja kaela tappi surudes nad joonduvad -->.. makes sence, anybody ?

muud pildid ka siinsamas - https://picasaweb.google.com/kaur.kukku ... arProject1

loodan et on arusaadav :P

tänud !,

k.

p.s. - eri vaadetes on hetkel kohati erinevad mõõdud .. see tuleneb sellest et käiku läheb prs skaala mitte ibanez nagu ennem plaanis .. joonised on muutmisel kui üldmõte jääb ikka sama ! )

pingviin
Posts: 145
Joined: 11 Apr 2009, 22:43

Re: elektrika projekt 1

Postby pingviin » 17 Oct 2012, 09:57

Muide kõigile soovituseks.. kui plaanite optilist kaablit kaela v ükskõik kuhu paigaldada : freesige soon julmalt vähemalt pool milli/ mill sügavam mitte nagu mina.. koledasti tahab sõrmlaua alumisest pinnast vastasel juhul välja turritada. Pärast läheb nkn vaiku/muud täidet täis!

Kõike head,

k.

pingviin
Posts: 145
Joined: 11 Apr 2009, 22:43

Re: elektrika projekt 1

Postby pingviin » 17 Oct 2012, 22:45

täna sain kaelapea liimi alla. ehk homme enne kooli jõuan vaadata mis tast sai :P

k.

User avatar
Velkus
Posts: 632
Joined: 04 May 2006, 21:12
Location: Saue vald
Contact:

Re: elektrika projekt 1

Postby Velkus » 18 Oct 2012, 19:20

Kena projekt! Ainuke kurb asi on see, et Su kaela materjali muster jookseb paralleelselt mitte risti fretboardi suhtes. Muud midagi aga kui niiskust saama peaks on propellerisse minemine lihtsam tulema.

Muide edu valmimisel, vaatan huviga!!

Rasmus123
Posts: 137
Joined: 14 Oct 2011, 18:27
Location: Tartu
Contact:

Re: elektrika projekt 1

Postby Rasmus123 » 18 Oct 2012, 22:25


pingviin
Posts: 145
Joined: 11 Apr 2009, 22:43

Re: elektrika projekt 1

Postby pingviin » 18 Oct 2012, 23:39

tänud mure ja soovituse eest!..

Ega ma mingi meister pole, asjahuviline ainult :)

eks ma ka ürita nii palju infi koguda kui saab ja leiab, lihtsalt tellides puitu kaugelt ei tule alati need kõige kõige jupid. niiskuse eest hoian pilli muidugi nagu ikka! ja eks ettevaatusest saab ka süsinik sisse pandud.. teinekord ehk kolmest osast liimitud kael..alustada soovisin ühest. ning üks tuttav pillimeister alustuseks soovitas üldse puidule mitte niiväga mõtteid ja muret panna vaid üldse paar tükki ennem valmis "käkkida" kui sellepeale mõtlema hakata. flatsawn vs quartersawn teemal leidub ka vastakaid ning kohati kummalisi argumente .. näiteks osad artiklid väidavad et quartersawn on tihedam puit.. :D.. egas puidu tihedus lõike suunast muutu ! eks need kogemused peab ise nikerdades omapäi nö. "kätte (sisse) saama" :p

täna võtsin kaela pitsude vahelt lahti ja puhastasin muist sodi ära. järgmine etapp oleks tasandada sõrmlauaalune vahtra pind liite juures ja alustada freesimistega

k.

User avatar
afs
Posts: 121
Joined: 14 Nov 2008, 15:06
Location: Tallinn

Re: elektrika projekt 1

Postby afs » 19 Oct 2012, 10:24

Vahtrast kael võib vabalt olla tangentsiaalsaetud, nagu projekti autoril. Tangentsiaalsaetud kael võib jääda nõrgaks, kui kael on näiteks mahagonist.