elektroakusti murdunud kaela parandus

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
pingviin
Posts: 145
Joined: 11 Apr 2009, 22:43

elektroakusti murdunud kaela parandus

Postby pingviin » 02 Oct 2012, 01:28

Sai tolmukihi alt pööningul leitud sigma elektroakust õhuga puhtaks lastud ja välja tuli , et keegi osav oli selle murdunud kaela juba korra parandanud .. liimi ja tüübleid igal pool. Eks ta oli kuskil uue kõksu saand ja uuesti pooleks murdunud .. suht sama koha pealt kusjuures . Inspiratsioonihoos sai esimese asjana kohe uued pingutid ostetud , sest vanasid enam polnud .. mis sest , et mul pold aimuigi kuidas kael kenasti korda saada .

Niisiis ma üritan asjade käigust mingi aja jooksul siia väikse ülevaate panna . Hetkel veel pilte pole ( vana mobla on eitea kus koos nendega ) .. aga küll nad tulevad .

Asja natuke ligemalt uuridas leidsin netist et tegu ei tohikski olla ehk kõige sitema pilliga ja eesmärk ongi natuke vaeva näha ja vaadata / kuulata kas saab sellest midagi enamat kui kütteväärtus :P

k.

pingviin
Posts: 145
Joined: 11 Apr 2009, 22:43

Re: elektroakusti murdunud kaela parandus

Postby pingviin » 04 Oct 2012, 00:12

sain enamus pilte ülessse vot... siia - https://picasaweb.google.com/kaur.kukku ... laParandus - kui veel kuskilt leian panen juurde

alguseks tegin murrust võimalikult tõetruu joonise paberi peale , et parem ülevaade saada, asja lihtsamalt hoomata.. kuna pähe oli silmatorkavaid tüübleid ja pahteldusi kaelapoolsest otsast täis mis mind eriti häiris siis tahtsin selle ära kaotada , samas säilitades " sigma " kirja teises otsas . algupärane spoon oli seal minuteada roosipuu , aga ma panin selle puudumisel pähklispooni ja toonisin kergelt punakamaks , et kokku sobiks.. siis saagisin spooni üldse vana headstocki pealt maha ( hiljem liimisin uuele toorikule peale . sai otsustatud täitsa uue kaelapea kasuks ( st kõik mis asub headstocki spooni all ) . liitekohaks originaal kaelaga kasutasin epot ja enne liimimist vorpisin niipalju ära õigesse kujusse kui julgesin / tehniliselt lihtsam oli.. hiljem natuke peitlit ja lihvpaberit veel takkaotsa . siis järgmisena tuligi välja mis ma kartsin.. et ühendus jääks liiga nähtav kui kogu kaela puhtaks ei võta lakist ja ühekorraga uut viimistlust ei tee . kaabitsaga läks kõik puhtaks .. lihv ... peits ja piiritusebaasine shellak peale ( mis peakski vist suht koht õige lakk olema ) pluss sellega on minumeelest päris hea tööd teha.. ei ole küll nii lihtne ja kiire kui nitro v mõni muu pihustilakk aaaga missiis ! :D meeldibki nühkida natuke ülearu :P piltidelt on näha pm milline välja kukkus siiamaani

kokkuvõttes praeguses seisus tal on keeled peal kõik lihtsalt tahab timmimist . krihvilihvi ega midagi taolist pole ette võtnud ega veel ole kavas ka .. piezoelement ei töödand hetkel kui sai lahti võetud kogu krempel.. siiani veel sahtlipõhjas , kuid see on küll plaanis tööle saada ( kui mitte uus osta juhul kui nihu läheb putitus ) . muidu mingit häält ta teeb küll.. minu elevandikõrvale ta käib küll :) .. teinekord kui võimalus tekib uurin teadjamate käest :P

k.

eestibloke
Posts: 111
Joined: 24 Jul 2005, 14:24

Re: elektroakusti murdunud kaela parandus

Postby eestibloke » 04 Oct 2012, 10:44

Tere,

Tubli töö, au ja kiitus Sulle.

Tervitades,

Kristjan

pingviin
Posts: 145
Joined: 11 Apr 2009, 22:43

Re: elektroakusti murdunud kaela parandus

Postby pingviin » 04 Oct 2012, 21:44

Tänan! Ma olen lihtsalt asjahuviline!)

Nii täna sain juurde kruvitud tusq'i grafiitsadula ja selle parajaks lihvitud viilitud. Edasi mässan veits sillapoolse otsaga ja vaatan kas saab kaela sirgemaks ( keelte pinge suhtes )

K.

k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Re: elektroakusti murdunud kaela parandus

Postby k6ll » 07 Oct 2012, 09:23

väga korralik töö ja tundub, et pole esimene kord sul midagi parandada

pingviin
Posts: 145
Joined: 11 Apr 2009, 22:43

Re: elektroakusti murdunud kaela parandus

Postby pingviin » 08 Oct 2012, 02:17

puidu mõttes ei olnud tõesti esimene parandus, kuna tegelen vahelduva eduga antiikmööbli restaureerimisega, kuid kitarrinduse puhul esimene parandus siiski :p tänud!

ei jõua ära oodata, et saaks õhe õhtu piezo kallal tegeleda : /

k.