Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
lpeeter
Posts: 23
Joined: 03 Sep 2012, 11:56
Location: Tallinn

Re: Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Post by lpeeter »

pingviin wrote:Epo! Mina soovitan epot. Liim-omadused ei halvene ka suuremate pragude / vahede puhul, liide on kõva, st ei anna sustainis järgi.. pva sisaldab vett ja puitu imendub mõtetu niiskus.. makroflex on vähe kahtlane ka minupoolest. Aga pm toetan igati su projekti. Väärt idee! Ja flyingflying v renoveerida on üldse üllas :)

Edu! Hoia foorum kursis :p

K.


Jah, Makroflex tõesti selline teadmatu ala. Aga ma lahti kookima enam ei hakka- kui liide ei püsi siis vast proovin epoga. :=)
User avatar
Death Super Mario
Posts: 411
Joined: 01 Dec 2009, 21:57
Location: Tallinn
Contact:

Re: Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Post by Death Super Mario »

Minu teada. epoxy liim ei talu kõrget kuumust. Soojaõhupuhuriga saab epoxy liimi eemaldada kergesti.
Ise katsetan kas epoxy kõlbab või ei kõlba, kuidas vastupeab ja kas pingele vastupeab. Liimisin metalli puidu külge epoxy liimiga.
Ekitarr les paul. Võimendi roland micro cube.
User avatar
lpeeter
Posts: 23
Joined: 03 Sep 2012, 11:56
Location: Tallinn

Re: Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Post by lpeeter »

Sai nüüd taas kitarri edasi arendatud, keeli veel peale pole saanud, kuid tundub et kaela pea püsib täitsa koos. Puuduv kere osa sai ka külge liimitud ning vormi töödeldud. Jõudsin ka potekate jaoks koopa ära freesida, kuid kuna potekaid veel pole ei hakanud auke ette puurima.
Niipalju on koos et kui keeled peale panna, siis saab katsetada ka ilmselt.

Küsimus ka helipeade osas: niipalju ma tean, et N (neck) käib kaela poole ning B (bridge) siis allapoole. Kuid kuna N helipeal pole juhe asetatud augu poole, siis tekitas segadust, et mis pidi ta paigutama peab. Oletan et mõlemad helipead käivad samat pidi, aga ma kindel pole, või kas üldse on vahet? Panen mõne pildi ka et lihtsam aru oleks saada.

Image

Image

Image
User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Post by cooloox »

ei usu et väga vahet on, aga kui vaadata teisi pille siis ma paneks nii, et kirjad mõlemal helipeal jääks samamoodi, ehk siis alla vasakusse nurka, nagu wilkinsonidel seal on.
User avatar
lpeeter
Posts: 23
Joined: 03 Sep 2012, 11:56
Location: Tallinn

Re: Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Post by lpeeter »

Mul on helipeal neli juhet: valge, punane, roheline, must.
Valge ja punane juhe on omavahel kokku ühendatud, rohelist juhet katab ilma katteta juhe.
Küsimus selline: kas too roheline juhe on ''Hot'' ning must juhe ground?
Tegemist on warman helipeaga.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Post by Faded »

lpeeter wrote:Mul on helipeal neli juhet: valge, punane, roheline, must.
Valge ja punane juhe on omavahel kokku ühendatud, rohelist juhet katab ilma katteta juhe.
Küsimus selline: kas too roheline juhe on ''Hot'' ning must juhe ground?
Tegemist on warman helipeaga.
Roheline on ühe mähise pluss (ehk "hot") ja must on teise mähise miinus. Punane ja valge on siis esimese mähise miinus ja teise pluss, mis on omavahel kokku ühendatud (et mähised oleksid jadamisi). Rohelise ümber on siis ilmselt varjesukk, mis ühtlasi maandab helipea metallplaadi.

Roheline läheb lülitisse või potekasse, must tuleb maandada nt. mõne poteka põhja külge (või kuhuiganes sul ülejäänud maandatavad osad jooksevad).

Kui tahad, võid valge ja punase lahti ühendada, siis saad igasuguseid trikke teha, nt. ühe mähise vastandfaasi keerata, mähised omavahel rööbiti ühendada, ühe mähise üldse välja jätta jne. Mähised rööbiti ühendades on võimalik humbuckerist üsna single coili laadne heli kätte saada.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
lpeeter
Posts: 23
Joined: 03 Sep 2012, 11:56
Location: Tallinn

Re: Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Post by lpeeter »

Jah, makroflex justkui tundus küll vastupidav esialgu olema, ilmselt oleks veel tükk aega pidanud, kuid kaela pea sai väikse koksu ning tuli liite koha pealt lahti taas. Eks ma olin ka pisut ettevaatamatu.
Nüüd lähen ostan EPO-t ning katsetan sellega.
Aga äkki keegi oskab soovitada millega mul kõige targem pindasid pihastada oleks, kui pinnad on ka makroflexiga koos. Äkki lakibensiiniga?
KarlKirsimäe
Posts: 18
Joined: 02 Jun 2012, 14:46

Re: Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Post by KarlKirsimäe »

Makroflexi puhastamiseks soovitaksin lihtsalt tavalist žileti tera ja siis hiljem lihvimist. Lahustiga juhtus mul aknalaual see, et vaht sulas pehmeks vedelikuks ja imbus puidu sisse ja pooridesse. Jäi selline tumedam plekk nagu keegi oleks superattacki peale valanud. Samas kui puhastad pinda, mis nkn nähtavale ei jää, siis vast sobiks mõni lahusti ka.

Tore projekt sul muidu :) Edu!
pingviin
Posts: 145
Joined: 11 Apr 2009, 22:43

Re: Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Post by pingviin »

kogemus küll puudub , aga kahtlen et lakibensiin seda võtab . pigem mõni kangem lahusti .. atsetoon see argipäevalahustite kunn ! muidu soovitaks ka pigem manuaalset makro eemaldust lahustile :)

k.
User avatar
lpeeter
Posts: 23
Joined: 03 Sep 2012, 11:56
Location: Tallinn

Re: Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Post by lpeeter »

Sai hoopis puhastamise asemel pind korralikult üle hõõveldatud ja lihvitud. Pinna täätlesin u 45 kraadise nuga alla, et liimimis pind oleks suurem.
Otsustasin liimimiseks siiski PVA-d kasutada kuna antud juhul, kui pind on korralik, liimib see väga hästi. Vahepeal oli mõttes ka kasutada hoopis želatiini, kuid kuna mul kogemust sellega liimimise osas pole, siis oleks see olnud hoopis keerulisem.
Kaela pea ülemise osa aga voolisin uue ning kokkuvõttes jäi tulemus päris hea. Igaljuhul on see liide nüüd tugevam kui eelmine (makroflexiga) liide.
Paar pilti siia ka:

Image

Image Image
Image Image
rahaboss
Posts: 24
Joined: 20 May 2012, 18:32

Re: Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Post by rahaboss »

Mis puitu kasutasid headstockil?
User avatar
lpeeter
Posts: 23
Joined: 03 Sep 2012, 11:56
Location: Tallinn

Re: Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Post by lpeeter »

rahaboss wrote:Mis puitu kasutasid headstockil?


Vahtrast ehk siis samast puidust, millest originaal keal tehtud on.
User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Post by cooloox »

Huvitav mis värvi lõppviimistlus siis tuleb ka? :)
pudel13
Posts: 183
Joined: 31 Jan 2010, 19:19

Re: Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Post by pudel13 »

huvitav kes selle pilliga varem mängis ja niimoodi ribadeks peksis
User avatar
lpeeter
Posts: 23
Joined: 03 Sep 2012, 11:56
Location: Tallinn

Re: Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Post by lpeeter »

cooloox wrote:Huvitav mis värvi lõppviimistlus siis tuleb ka? :)


Ei ole veel otsustanud, aga ükskord tahaks vast viimistleda küll. Kõigepealt tahaks aga elektroonilise osa külge saada, nupud külge ja korralikult tööle.
Kirsi punane tundub üpris ahvatlevana, või siis nagu originaalis -must =)
Last edited by lpeeter on 10 Oct 2012, 23:14, edited 1 time in total.
Locked