Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
lpeeter
Posts: 23
Joined: 03 Sep 2012, 11:56
Location: Tallinn
Contact:

Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Postby lpeeter » 03 Sep 2012, 13:33

Sõber soovitas siia foorumisse teema teha, et siis vajadusel abi saada asjatundjatelt ning jagada renoveerimisega seonduvat arengut. Loodetavasti sai õige teema alla paigutatud.

Kitarride kohapealt olen ma väga algaja, ning seega võib ka esineda mu jutus termineid mis tegelikult on valed. Aga kusagilt peab ikka alustama, kuna huvi on olemas.

Kitarrist: Leidsin antud kitarri Helsinkist, parasjagu Eestisse tulles. Ja näha oli et keegi sellest enam huvi ei tundud- seega võtsin kaasa.
Keegi ilmselt oli pisut showd teinud selle kitarriga, kuna kere on pealispinnalt põlenud ning samuti on kerelt tükk küljest, mida ma ka ei leidnud.
Kaelal see-eest põletust näha ei olnud kuid kaela ots on ära murdunud. Puudu on üks pickup ning teine on tõsiselt kärsanud, kuigi ma ei tea võibolla ta isegi töötab veel- ei ole veel katsetanud. Üldiselt on aga kitarri osad üpriski heas korras ning ma usun et saab asja.

Suurest tuhinast sai juba ebay kaudu uued pickupid tellitud- ja nüüd tagantjärge muidugi ei tea kas sai ka hea valik tehtud, kuna valisin need eelkõige hinna järgi. Roobist on katki üks sadulatest- kuuenda keele sadul, selle tellisin ka ebayst ära ning lisaks tellisin ühe keele lukustusploki (string lock block). Muid osi pole soetanud veel, õnneks või kahjuks- ehk saab siit foorumistki abi osade soetamise osas.
Ehk siis tähtsamad osad peale keelte on soetatud. Kuid lisaks on veel väiksemad asjad. Üks keele pinguti on kõver, kuid peab veel vastu ning puudu on üks ülemine keele lukustusklots. Lisaks veel nupud- milles üks oli alles tervena, ma arvan et see võis olla heli valjususe nupp.

Põhiline teema mis nüüd käesile tuleb on kaela parandamine ja kere plommimine. Võimalik et kaela saab ilma plommimata korda, liimides ja kruvidega kinnitades? Kerele tuleb aga teha plomm ning siin ongi elsimesed küsimused mis tekivad.
Mis puidust plomm teha- ilmselt sama puit millest pill ise on tehtud, kuid nüüd peab seda identifitseerima. Ning mis liimi on kõige parem kasutada (ise arvan et PVA) ja kas on üldse hea kruvida plomm külge. Ehk siis laiemalt plommimisest, kuidas see käib.

Esialgu vast ei ole kasulik palju rohkem korraga ette võtta ka, ehk siis see siin alustuseks. Küsimusi ilmselt tekib ja palju.

Lisaks veel siis list juppidest mis sai soetatud:
Pickup: http://www.ebay.co.uk/itm/180942484936? ... 685wt_1111
Single tremolo bridge saddle: http://www.ebay.co.uk/itm/370565088799? ... 313wt_1111
String Lock Block: http://www.ebay.co.uk/itm/200812841694? ... 796wt_1111

Esimene pilt kitarrist:
Image

Album kitarri arengust: http://album.ee/album/578649/50315163
Last edited by lpeeter on 23 Sep 2012, 21:13, edited 3 times in total.
- Kitarr

User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Postby cooloox » 03 Sep 2012, 14:13

Oi blääd... väga kurb vaatepilt, edu restoratsiooniga though! :)

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Postby Faded » 03 Sep 2012, 15:38

Kurb tõesti, et pilliga nii tehtud.

Puidu identifitseerimise puhul oleks abiks, kui teaks, mis marki pilliga tegu. Pildilt seda päris välja ei loe - headstock, kus eeldatavasti peaks logo olema, on just tagurpidi keeratud.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

User avatar
lpeeter
Posts: 23
Joined: 03 Sep 2012, 11:56
Location: Tallinn
Contact:

Re: Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Postby lpeeter » 03 Sep 2012, 16:19

Jackson ilmselt siis. Lisaks on mitme detaili peeal kirjas- Licensed under Floyd Rose Pats.

Image
Image
- Kitarr

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Postby Faded » 03 Sep 2012, 22:22

Ma pole küll eriline Jacksoni asjatundja, aga Duncan Designed helipead, litsenseeritud FR tremolo ja kruvitud kael viitavad madalama otsa mudelile. RX10D äkki? Tollel peaks lepast kere olema.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

User avatar
voice
Posts: 624
Joined: 03 Oct 2007, 12:27
Location: Tartu

Re: Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Postby voice » 04 Sep 2012, 01:06

Kas mulle ainult tundub või ongi kaelapesas mingi logo? Mulle tuli miskipärast kohe Warmothi kilpkonn meelde...

Rx.
Posts: 78
Joined: 02 Feb 2010, 12:09

Re: Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Postby Rx. » 04 Sep 2012, 14:06

Paistab see olevat, pärnapuust kerega
http://www.gak.co.uk/en/jackson-rx10d-black/16335
stratt ja romu

User avatar
lpeeter
Posts: 23
Joined: 03 Sep 2012, 11:56
Location: Tallinn
Contact:

Re: Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Postby lpeeter » 04 Sep 2012, 14:18

Tundub tõesti et sama pill, aga kas mitte lepapuust (Alder)?
Ja kaelapesas on logo küll jah või mingi seerja võibolla, aga see on üpriski ära luhtunud, koju jõuan vaatan üle.
- Kitarr

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Postby Faded » 04 Sep 2012, 15:49

It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

User avatar
lpeeter
Posts: 23
Joined: 03 Sep 2012, 11:56
Location: Tallinn
Contact:

Re: Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Postby lpeeter » 04 Sep 2012, 21:01

- Kitarr

User avatar
lpeeter
Posts: 23
Joined: 03 Sep 2012, 11:56
Location: Tallinn
Contact:

Re: Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Postby lpeeter » 11 Sep 2012, 11:07

Vahepeal jõudsin maakodusse, kus töökoda olemas. Puhastasin põlenud pinnad värvist ning valmistasin ette kere plommimiseks. Tegin valmis uue kere osa tooriku ning liimisin kinni kitarrikaela pea.
Kaela pea liimimiseks kasutasin makrofleksi, eks näis kui hästi kinni liimub. Enne tegin ka paar katset puiduklotsidel, et näha, kui tugevalt makrofleks liimib- pidin ikkagi üksjagu vaeva nägeam et liimitud detailid katki murda. Murdumuskohaks oli küll liimitud pind aga kuna üldkokkuvõttes tundus liide tugev, võib isegi asja saada.
Algselt oli plaanis liimida polüuretaanliimiga, kuid kuna makroflex baseerub samal ainel, siis otsustasin proovida seda võimalust.
Jõudsin alustada ka helipeade raamide valmistamist. Lisasin ka albumi http://album.ee/album/578649/50315163
Image

Image

Image

Image
- Kitarr

randal
Posts: 45
Joined: 17 Oct 2010, 18:52

Re: Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Postby randal » 11 Sep 2012, 23:17

Hmm. Ühe pea liimimiseks kasutasin puidu-Momenti, ja ühe kaela puhul ka, ja istutas nii kokku, et küll polnud. Vbl oleks kindlam?

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Postby Faded » 12 Sep 2012, 00:38

Makroflex tundub kahtlane valik, tegu on ikkagi eelkõige täite- ja montaaživahuga. Liimiomadused võivad küll head olla, aga samas ta ju ka paisub kuivades päris palju, nii et sõltuvalt sellest, kui paksult sa seda panid, võib ta sul lõpuks liitekoha nähtavalt laiaks lükata.

Kui see on sul ära kuivanud, siis ma soovitaks kaela kere külge kruvida, keeled peale panna ja ära häälestada ning vaadata, mis juhtub. Kui vähegi tundub, et liitekoht võiks järgi anda, siis võta lahti, puhasta ära ja tee korraliku puiduliimiga.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

User avatar
lpeeter
Posts: 23
Joined: 03 Sep 2012, 11:56
Location: Tallinn
Contact:

Re: Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Postby lpeeter » 12 Sep 2012, 20:03

- Kitarr

pingviin
Posts: 145
Joined: 11 Apr 2009, 22:43

Re: Leidsin kitarri- nüüd renoveerima.

Postby pingviin » 18 Sep 2012, 00:20

Epo! Mina soovitan epot. Liim-omadused ei halvene ka suuremate pragude / vahede puhul, liide on kõva, st ei anna sustainis järgi.. pva sisaldab vett ja puitu imendub mõtetu niiskus.. makroflex on vähe kahtlane ka minupoolest. Aga pm toetan igati su projekti. Väärt idee! Ja flyingflying v renoveerida on üldse üllas :)

Edu! Hoia foorum kursis :p

K.