Kui kalliks l'heb strati ehitamine___

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Ernst
Posts: 147
Joined: 23 Jan 2012, 14:35

Kui kalliks l'heb strati ehitamine___

Postby Ernst » 29 Apr 2012, 18:17

Kui kalliks l'heb normalse strari ehitamine
Elu on lihtne, kui oskad elada.

User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: Kui kalliks l'heb strati ehitamine___

Postby cooloox » 29 Apr 2012, 20:59

Kallimaks kui selle samakaraha.
Paluks siis tuua täpsemad eelistused ja detailid ka lagedale, mitte lihtsalt seosetuid, grammatiliselt ebakorrektseid lauseid..
Praegu saab ainult öelda: "Üsna kalliks."

Aga kui sul on mingid teatud tahtmised, eelistused ja hinnapiir paigas, siis võib umbes järeldada kui palju töö ja jupid kokku läheksid.

User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Re: Kui kalliks l'heb strati ehitamine___

Postby fleik » 30 Apr 2012, 11:05

kui ma siin mõtteid mõlgutasin et tahaks telecasterit ehitada, siis lõin maksumuse kokku:

Kui kõik jupid tellid (kaelad/kered premade) siis igast transade/tollide ja muude kuludega kokku tuli jämedalt 1000 euri :)
ilmselt saab ka odavamalt, vastavalt soovidele :)

Kui tõesti mõttes on, siis reasta välja kõigi vajaminevate osade nimekiri alates kaelast/kerest lõpetades keeltega ka konkreetsed mudelid/soovid. Siis võta ebay/StewMac/Amazon/Sisesta siia mõni muu online muusikapood/sisesta siia mõni kohalik muusikapood/ lahti ja hakka vaatama palju midagi maksma läheks. arvuta juurde transport + võimalikud maksud kui väljaspoolt EUd tellid.. ja saadki oma materjalikulu kokku :)

Kui ise ehitad, siis tööraha juurde ei lähe, aga kui lased kellelgi teha siis kindlasti arvesta ka et tegija tahab oma vaeva eest mõistlikult tasustatud saada.
Les Paul & Strat& Tele & Akust
Pisike võim & Lampvõim
Mikker & Helikaart & Soft
Pedaalid kohvris
Suupill

User avatar
S.S.D.D.
Posts: 148
Joined: 07 Jul 2007, 10:55

Re: Kui kalliks l'heb strati ehitamine___

Postby S.S.D.D. » 30 Apr 2012, 11:46

Sõltub kas teed ise või ostad jupid- legona paned kokku, või midagi teed ise- midagi tellid valmis või enamvähem valmis kujul? Pean just keret-kaela ja skeemi silmas.
Kas sul isetegmiseks või kit`i edasiarendamiseks tööriistad, koht on olemas kus nokitseda, midagi varem ise puidust oled teinud? Jootmisega saad hakkama, skeemi suudad ise kokku joota kasvõi õpetuse järel? Helipead kõrguse, keelte kõrguse, kaela kumeruse, ühesõnaga intonatsiooni paikaseadmisega saad ise hakkama? Mis kõige olulised, inglise keelt valdad? Eestist " know-how`d" sa ei leia eriti.

Kui ostad jupid siis loeb kust saa need ostad, kas saad kvaliteetsemad või pead ise järele aitama viimistlus pinnakatte poole pealt. Kas tellida EU`st või USAst( + toll+ maksud) või kollaselt maalt(+toll+maksud). Kas tellid kit`ina või juppidena, juppidena tellides ei pruugi kael mahtda ideaalselt kaelapessa keres. Kiti hardware on muidugi reegline odavapoolne. Kas oled juppide ostu peale möeldes ka transakulud sisse arvestanud?

Hinnast, ütleme nii, et ise tehes välimusele suurt rõhku panemata ja (odavaid)juppe otsides saaks ma ka 150-180 euriga pilli kokku, seda ma reeglina ei teeks," basic" asjad ei meedi mulle.
Kui odavat tahad siis pole mõtet customit ehitama hakata.
Odavaga on see lugu, et teed küll mängiva pilli valmis, a la aretad alumiiniumist ja muust kättejuhtuvast tehtud " sadulad-jullad" ka peale kitarrile, pintsliga värvide kere üle. Tegemisrõõm jääb, kätt saad ka harjutada, see on väga positiivne . Mängida saab ka, kuna aga hääles püsimine ja välimus/ heli ei ole suurem asi reeglina, siis ei viitsi sa ise sellega kaua mängida ja sellist kitra ei õnnestu ka kasumiga kellegile müüa, kui üldse müü õnnestub siis kahjumiga. Mis asja mõte oleks? Mõttetu töö. Harjuta kätt- tee parem omale koju mingi puidust riiul või kapp valmis nikerdades.

Niiet enne projekti tee kõva eeltöö, kus mida kvaliteetset ja mis hinnaga kätte saad. Arvesta juurde saatekulu, maksud.

Korralikuma kitarri eelarve võid jätta ca 400-600 euri juurde juppe otsides ja postikulusid minimeerides kombineerides.

Korralik isikupärane custom läheb veelgi kallimaks alla tuhande euri siiski peaks jääma eelarve.

Uuri palju Warmoth küsib" legode" eest , seal korralik kvaliteet aga hind...+ toll+ saatmine:
http://www.warmoth.com/
Gena teeb ka midgi jätkuvalt, korraliku tooriku-kaela-kere eest tahetakse ka korralikku raha, Gennadi customid on samas hinnas nagu mujal maailmas:
http://www.udaloff.com/english_pricelist.php
See, et Gena pille ( kunagi ammu valmistatuid)müüakse odavalt foorumites, ei tähenda, et ta neid hetkel odavalt teeb. Eks näpuharjutuseks tegi ta ka odavamaid pille, hinnas aga peegeldub ka kvaliteet reeglina pillimeistrite puhul.

Ma võiks omale poest korraliku kalli valmis customi osta, ei tee pille raha pärast. Raha Customi ostuks leiaksin, ma ei tee omale pilli selleks, et odavalt saada, mulle meeldib protsess ja see, et teen sellise välimuselt ja riistvaralt nagu ise soovin.
ps) Ma ei valmista pille tellimuse peale ainult endale, oma tehtud pilli võin müüki panna aga tellimusi ma ei täida.
Piisavalt võime ja palju (el.)kitarre, kitarrimängu oskusi on oluliselt vähem:)