Võimendi elektroonikaprobleemid

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
afs
Posts: 121
Joined: 14 Nov 2008, 15:06
Location: Tallinn

Võimendi elektroonikaprobleemid

Postby afs » 08 Apr 2012, 13:02

Mul on selline võimendi nagu Park G25R 90ndate algusest. See on Marshalli disainitud ja Koreas tehtud. Mõtlesin üritada korda teha, kuna seda on hea kerge kaasas tassida võrreldes mu teise võimendiga. Ma ei eelda, et keegi mu võimendi nüüd neti teel korda saaks teha, aga äkki sümptomid viitavad millelegi, mis aitab viga leida. Võimendil siis järgmised mured:

1. Võimendi kõlarist tuleb ainult suminat, mis volüümi juurde keerates valjeneb. Algul kahtlustasin, et äkki mõni pote tuksis, sest mõned ragisevad, aga mõõtsin neid ja nad andsid oma vajalikud väärtused välja, niiet nad mingis asendis peaksid ikka toimima. Võimu sumin reageerib volüümile nii draiv kui clean kanali puhul. Kitarri heli on kuulda ainult poole sekundi jooksul, võimendi nupust välja lülitamise hetkel. Seda ka nii draiv kui clean kanali korral. Kas selline sümptom võib millelegi viidata?

2. See mure on tegelikult ostmisest peale. Kui lülitada drive kanalilt clean kanalile, siis tuleb kõlarist hirmus lülitamise heli, kui reverb on peale keeratud, ilma reverbita käib lihtsalt plõks. Cleanilt drive'le seda ei toimu. Kas annaks lisada skeemi taksiti, mis lülitamisel tekkiva pinge ära maandaks?

User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Võimendi elektroonikaprobleemid

Postby served » 01 May 2012, 18:47

1) Kui väidat, et ainult suriseb, siis see viitab suuremale veale. Mõni võimendus aste läbi põlenud.

2) Takisti lisamine vaevalt aitab, kuid mine tea.

Üldiselt keeruline probleem, kuid küll mõõteseadmete külgeühendamine näitab mis tegelikult toimub ja kus signaal pidama jääb.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/

User avatar
afs
Posts: 121
Joined: 14 Nov 2008, 15:06
Location: Tallinn

Re: Võimendi elektroonikaprobleemid

Postby afs » 02 May 2012, 10:30

Sain tegelikult juba mõni aeg tagasi asja korda. Mõtlesin proovida operatsioonivõimendeid vahetada ja lisasin samas pesad ka skeemile nende jaoks. Siis kui ühte pesa jootma hakkasin, märkasin, et üks jootepunkt ei võta tina külge. Seal polnud augu ümber vaske. Jootsin ilusti raja külge ja nüüd asi töötab.
Teist probleemi pole lahendanud. Uurisin selle kohta ka netist infot, lahendust ei leidnud. Marshalli osadel võimudel paistab sama probleem olevat. Aga ilmselt tuleb leppida, et kanali vahetusel tuleb reverb maha keerata.