Paluksin abi järelturuhinna määramisega (ibanez ja marshall)

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
RogerS
Posts: 4
Joined: 29 Mar 2012, 15:24

Paluksin abi järelturuhinna määramisega (ibanez ja marshall)

Postby RogerS » 29 Mar 2012, 17:10

Tervist!

Oma 5-6 aastat tagasi hakkasin hobikorras kitarrimänguga tegelema ning aja jooksul uuendasin oma varustus. 3 aastat tagasi kolisin aga Tartusse, et ülikoolis õppida ning sellega seoses on jäänud mu kitarritehnika seisma. Tartusse ma seda tuua ei saa, et kodus harjutada ning mängida, sest mu kulunud oskust ning Marshalli 60W lampvõimu helivaljususe potentsiaali arvestades saaksin ma naabrite käest korraliku kambaka.

Tartus olles hakkasin aga fotograafiaga tegelema, kuhu olen matnud korralikult sääste, aga nagu ikka - mida kauem tegeled, seda rohkem tunned vajadust arenedes ka tehnikat uuendada ning seega tekkis mõte oma kitarritehnika maha müüa, et muusikud saaksid minu jaoks seisvat tehnikat kasutada ning neid rohkem nautida, kui mina seda teen (kuid pean tunnistama, et aeg-ajalt kitarri kätte võtta ning lemmiklugusid mängida on üpris vägev ning meeli rahustav). Saadud tulu planeerin muidugi fotograafiasse matta.

Probleem on aga selles, et ma olen sisuliselt 3-4 aastat kõigest kitarriga seonduvast eemal olnud ning mul puudub igasugune ülevaade sellest, palju midagi väärt on või mis oleks aus ning õiglane hind, mida oma tehnika eest küsida. Sellega seoses paluksin heameelega teilt abi, et mida nende asjade eest küsida. Tehnika ise on järgmine:

Võimendi : Marshall TSL 601 60W lampvõimendi. Ostetud on aastaid tagasi ning mängitud on suhteliselt tagasihoidlikult ning vähe. See-eest on seda hästi hoitud ning kõik töötab ideaalselt. Minust märgatavalt kogenenum kitarrist proovis seda ning ütles, et võimendi on niivõrd heas korras, et pole õieti isegi sisse mängitud.

Kitarr: Ibanez RGT42DX. Kitarr on samuti heas korras ning stock helipeade asemel on swineshead Condor ning Xbucker, millega kaela juurest saab kätte väga puhta ning maheda cleanheli ja teistpidi jälle korraliku metali täristamise. Helipead on vahetatud Helmut Harki juures ning samuti lasin tal tookord Tremolo kinni panna (puukolts ja mingid asjad on vahel)

Pedal: Line6 Übermetal - alustasin Line6 võimuga ning sinna juurde võtsin tolle pedaali, mis andis päris hea heli kätte.

Mis võiksid olla orienteeruvad hinnad, mille poole sihtida neid esemeid müües?

User avatar
voice
Posts: 624
Joined: 03 Oct 2007, 12:27
Location: Tartu

Re: Paluksin abi järelturuhinna määramisega (ibanez ja marsh

Postby voice » 29 Mar 2012, 22:37

No kõik oleneb, kui kiiresti soovid asjadest lahti saada. Õiglast hinda küsides võid asju müüa aasta otsa, soodsa hinna puhul saaks muidugi kiiremini lahti. Mina pakuks õiglaseks hinnaks pilli eest meie turul ca 350-450, võim... aus hind oleks ehk 800-900, reaalne 600. Pedaal ehk 50?

RogerS
Posts: 4
Joined: 29 Mar 2012, 15:24

Re: Paluksin abi järelturuhinna määramisega (ibanez ja marsh

Postby RogerS » 29 Mar 2012, 22:49

Kusjuures mu enda umbkaudne arvamus müügihindade suhtes jäi ka kuhugile nende numbrite piiridesse. Muidugi muusikatehnika on müümisel natuke teise iseloomuga kui fototehnika. Fototehnika puhul hoiab optika oma hind hästi, kui tehnika vananeb korraliku hooga. Muusikatehnika puhul sellist tehnoloogia vananemist nagu otseselt ei ole... pigem tuleb mängu kulumine mängimisest ja ringilohistamisest.