Custom Stratocaster, ise tehtud. Jutt, pildid. Pill nr 1

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
S.S.D.D.
Posts: 148
Joined: 07 Jul 2007, 10:55

Custom Stratocaster, ise tehtud. Jutt, pildid. Pill nr 1

Post by S.S.D.D. »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Image

Image
Last edited by S.S.D.D. on 17 Dec 2014, 15:52, edited 4 times in total.
Piisavalt võime ja palju (el.)kitarre, kitarrimängu oskusi on oluliselt vähem:)
User avatar
voice
Posts: 624
Joined: 03 Oct 2007, 12:27
Location: Tartu

Re: Custom Stratocaster, ise tehtud. Jutt, pildid. Pill nr

Post by voice »

Ilus mahagon, mul oleks olnud kahju seda edevat spooni peale panna. :D
Millega lakitud?
User avatar
S.S.D.D.
Posts: 148
Joined: 07 Jul 2007, 10:55

Re: Custom Stratocaster, ise tehtud. Jutt, pildid. Pill nr

Post by S.S.D.D. »

voice wrote:Ilus mahagon, mul oleks olnud kahju seda edevat spooni peale panna. :D
Millega lakitud?

No mulle edevam pill meeldib, elus on pill parem kui piltidelt. Kehva aparaat oli pildistamiseks, ei viitsinud õhtul digipeeglit enam seadistama hakata pildistamiseks. Esiküljele spoon annab värvimängule juurde. Kõik kombineriotud toonid on samas soojad toonid. Maitsekas on ca 3 tooni kombineerida, mul kitarril ca 5 eritooni kombineeringus aga lõpplahendus ei ole halb.

Polüuretaan lakk, tean, et toonile ei mõju teoorias see väga hästi, ei lase puidul väidetavalt "vananeda" ja puidul korralikult resoneerida. Akustilise puhul seda vast ei kasutakse. Elektrilis puhul pole nii suurt vahet IMHO ja pealegi oli mul eelduseks tugev vastupidav kate. Nitrolakk oleks vaja kanda peale mitmeid kordi rohkem, lisaks veel vahepoleering ja lõpppoleering. Polüuretaaniga on tööd vähem. Pealegi "hingata" saab puit ka läbi pickguardi alguse ja läbi tremolo vedrude kambri... samas on pickguardi alune täisvarjestuses, ega ta seal ta ka suurt ei hinga. Loodan, et puit on siiski korrektselt kuivanud. Elame näeme.
Piisavalt võime ja palju (el.)kitarre, kitarrimängu oskusi on oluliselt vähem:)
Rx.
Posts: 78
Joined: 02 Feb 2010, 12:09

Re: Custom Stratocaster, ise tehtud. Jutt, pildid. Pill nr

Post by Rx. »

S.S.D.D. wrote:Polüuretaan lakk, tean, et toonile ei mõju teoorias see väga hästi, ei lase puidul väidetavalt "vananeda" ja puidul korralikult resoneerida.


Elektrikitarri puhul kvalifitseerub see müüdiks. Aga nitro tekitab lihtsalt hea tunde ja müüdid elavad inimeste peades paremini kui füüsika. Kuni sinnamaani, et mõned tuntud tootjad panevad "nitro" akrüüli peale :roll: Aga noh, muusikas on ju feeling over physics anyway.

http://reviews.ebay.com/Myths-about-Nitrocellulose-finish-for-electric-guitars?ugid=10000000004635258
stratt ja romu
User avatar
S.S.D.D.
Posts: 148
Joined: 07 Jul 2007, 10:55

Re: Custom Stratocaster, ise tehtud. Jutt, pildid. Pill nr

Post by S.S.D.D. »

Rx. wrote:
S.S.D.D. wrote:Polüuretaan lakk, tean, et toonile ei mõju teoorias see väga hästi, ei lase puidul väidetavalt "vananeda" ja puidul korralikult resoneerida.


Elektrikitarri puhul kvalifitseerub see müüdiks. Aga nitro tekitab lihtsalt hea tunde ja müüdid elavad inimeste peades paremini kui füüsika. Kuni sinnamaani, et mõned tuntud tootjad panevad "nitro" akrüüli peale :roll: Aga noh, muusikas on ju feeling over physics anyway.

http://reviews.ebay.com/Myths-about-Nitrocellulose-finish-for-electric-guitars?ugid=10000000004635258


Seda minagi:)
Piisavalt võime ja palju (el.)kitarre, kitarrimängu oskusi on oluliselt vähem:)
Rx.
Posts: 78
Joined: 02 Feb 2010, 12:09

Re: Custom Stratocaster, ise tehtud. Jutt, pildid. Pill nr

Post by Rx. »

Aga pilli enda kohta kommentaariks - korralikud tunerid, sild, nut, ilmselt ka korrektne kaelakinnitus.
Maitsekas värvikompositsioon, kokkuvõttes väga äge värk. Muuseas, kust kaela ja kere tellisid?
Mina oleks ilmselt mingi värvilise peitsi pannud, ju ma siis veel edevam :)
stratt ja romu
User avatar
S.S.D.D.
Posts: 148
Joined: 07 Jul 2007, 10:55

Re: Custom Stratocaster, ise tehtud. Jutt, pildid. Pill nr

Post by S.S.D.D. »

Rx. wrote:Aga pilli enda kohta kommentaariks - korralikud tunerid, sild, nut, ilmselt ka korrektne kaelakinnitus.
Maitsekas värvikompositsioon, kokkuvõttes väga äge värk. Muuseas, kust kaela ja kere tellisid?
Mina oleks ilmselt mingi värvilise peitsi pannud, ju ma siis veel edevam :)


Tänud:) Mõtlesin selle peale aga lõpplahendus jäi sellise " päevalilleõli toonides" . Kui musta pickguardi ei olnud veel peale pannud, siis tundus nagu natuke "ilma soolata" disain, plaanis oli tumepruuni lakiga üle lasta. Talvel ise ei saa lakkida, taheti saada ca 180-200 eur lakkimise eest, ei näinud sellel mõtet, oodata suveni ka ei kannatanud. Ja kui Pickguard sai peale, siis selgus, et valik õige. Must plaat kompenseerib heledat päris hästi.Üldpilt on hea.
Kaelakinnitusega olen 99,9% rahul, kael istub pesas aga mõlemalt pool külgedele on kere ja kaela vahel ca 0,1mm mikropilu, A4 paksune koopiapaber mahub hädavaevu vahele. Mõtlesin algselt kere kaela pessa äärtesse spooni kleepida ja ideaali lihvida kaela kere ühenduse äärtest. Lõplik järeldus, et ca 0,1 mm ei ole see suurusjärk mille pärast peaks muretsema. Visuaalselt on asi korralik ja see pisike õhuvahe on ikka väga väike. Ei häiri silma.

Kere pärineb juba päris mitu aega tagsi internetist ostetud kitarrilt. Pildilt oli ilus, kätte saades ei olnud ei tegu ega nägu. Hääl saast, hardware -potekad-helipead üliodavad jne. Kaelal isegi polnud suuremat viga kui hele puit/astmelaud mis mu projektiks kuidagi ei sobinud. Mis on sellest alles ongi ainult kere, mida siis sai omal ajal spoonitud lakitud ja seisma jäetud. Kuna " seeme" oli keretooriku näol projektiks olemas, siis otsustasin ühe single coilidega pilli omale veel teha ja sealt see lugu hakkas.
Kael tellitud netist.

Muide el. kitarri heli kohapeal mul omal selline nägemus( ei pretendeeri tõele), et heli poole peale ca 80% sõltub helipeadest , ca 10% kerematerjalist, ca7% sadulatest-keeltest jne, 3% viimistluskattest jms. Ei ole ma juhtunud nägema, et tõsised tegijad mängivad mingi õlitatud el.kidradega millel puidust pickguard:) Nagu ka ülal mainitud tuleb seda "laki- ja viimistluse teemat" mõistusega võtta;)
Piisavalt võime ja palju (el.)kitarre, kitarrimängu oskusi on oluliselt vähem:)
User avatar
voice
Posts: 624
Joined: 03 Oct 2007, 12:27
Location: Tartu

Re: Custom Stratocaster, ise tehtud. Jutt, pildid. Pill nr

Post by voice »

Olen nõus, et meie kliimas tuleb lakkimisel teha kompromiss vastupidavuse/stabiilsuse ja nn. "lahtise heli" vahel. Polüuretaanil pole suurt häda miskit, kui see õhukese kihina peal on. Samas nende protsentidega ei nõustu - kui pilli tooni ikka naturaalselt ei kanna, on sinna heade helipeade külge panemine puhas raiskamine. Ja küllalt nähtud neid pille, kus hea toorik on viimistlusega ära tapetud.
User avatar
S.S.D.D.
Posts: 148
Joined: 07 Jul 2007, 10:55

Re: Custom Stratocaster, ise tehtud. Jutt, pildid. Pill nr

Post by S.S.D.D. »

voice wrote:Olen nõus, et meie kliimas tuleb lakkimisel teha kompromiss vastupidavuse/stabiilsuse ja nn. "lahtise heli" vahel. Polüuretaanil pole suurt häda miskit, kui see õhukese kihina peal on. Samas nende protsentidega ei nõustu - kui pilli tooni ikka naturaalselt ei kanna, on sinna heade helipeade külge panemine puhas raiskamine. Ja küllalt nähtud neid pille, kus hea toorik on viimistlusega ära tapetud.


Eks ta ole jah, piisab ju sellest, kui el. kitarri ilma kuhugile ühendamata sõrmitseda, kui kõla on olemas ja kõrvale kena kuulata, siis on ka potensiaali panna kitarrile korralikud helipead saamaks hea lõpptulemus. Kui aga korralikku kõla pole olemas juba "akustilises" versioonis, siis tasub tõesti vast projekt ümber ehitada/ viimistleda.

Uudishimust uurin, et kui palju neid kihte siis peale on aetud, et naturaalne heli ja vibratsioon täitsa kadunud on? Sinna peab siis ikka ju kilodega pahtlit / värvi/ lakki panema.... :roll:
Piisavalt võime ja palju (el.)kitarre, kitarrimängu oskusi on oluliselt vähem:)
User avatar
voice
Posts: 624
Joined: 03 Oct 2007, 12:27
Location: Tartu

Re: Custom Stratocaster, ise tehtud. Jutt, pildid. Pill nr

Post by voice »

S.S.D.D. wrote:Uudishimust uurin, et kui palju neid kihte siis peale on aetud, et naturaalne heli ja vibratsioon täitsa kadunud on? Sinna peab siis ikka ju kilodega pahtlit / värvi/ lakki panema.... :roll:

See on põhiliselt Aasiast tulnud pillide häda - tüübid mõlevad esmajärjekorras vist selle peale, et pill transa müügikohani üle elaks. :P Ehk siis kiht on nii paks nagu peaks see üle elama ka tuumasõja. Aga on olnud juhust sattuda ka ühe suht kalli (ca. 1000 euri) akusti otsa, millel oli kogu kõlalaua võnkumine totaalselt kinni lakitud...
Rx.
Posts: 78
Joined: 02 Feb 2010, 12:09

Re: Custom Stratocaster, ise tehtud. Jutt, pildid. Pill nr

Post by Rx. »

Akustilistega on hoopis teine teema.

Mis puutub elektrikitarri puidu katmisesse, siis näiteks Parker katab nii kaela kui kere tagant fiibriga ja keegi ei kurda vähese tooni üle.
stratt ja romu
User avatar
S.S.D.D.
Posts: 148
Joined: 07 Jul 2007, 10:55

Re: Custom Stratocaster, ise tehtud. Jutt, pildid. Pill nr

Post by S.S.D.D. »

Kusjuures mingis suvalises USA kitarrifoorumis mingi "guru" väitis, et elektrika puhul oleneb hääl suuresti ka kaela materjalist ja viimistluses, seal isegi kirjas vist oli, et rohkem sõltub kaelast heli kui kerest... Ei oska seda kommenteerida...


Üks lahendus veel, ei kattu just algse teemaga, pigem viimaste postitustega.

Kui kitarril on mis iganes" Poly " lakikiht peal ja tegu on paksema kihiga mis resonatsiooni kipub summutma, siis on ju eemaldamise asemel võimalik ka seda kihti ettevaatlikult õhemaks lihvida ja uuesti üle poleerida. Ei näe alati pointi korraliku tehase lakikihi täielikul eemaldamisel.

Plaanitud on selline lüke teha enda Takamine akustilisega, tolle pilli hääl mulle väga istub aga kõrgeid on gramm puudu IMHO, lakikiht kõlalaual on ka suht paks, natuke maha lihvida, ja uuesti üle poleerida, tea kas midagi muutub suures plaanis aga proovin lähiajal, kui aega leian. Võibolla on põhjus ka selles, et pole jõudnud teda veel lahti mängida. Ei tea. Õhem lakikiht kõlallaual ei tee aga nii või naa halba.
Piisavalt võime ja palju (el.)kitarre, kitarrimängu oskusi on oluliselt vähem:)
User avatar
S.S.D.D.
Posts: 148
Joined: 07 Jul 2007, 10:55

Re: Custom Stratocaster, ise tehtud. Jutt, pildid. Pill nr

Post by S.S.D.D. »

Projekt nr 2. "Custom made Strat", tahan teha veel ühe pilli mis vääriks ka "Customi" nime, elame näeme.
Kui korralikku stratti osta ei saa tuleb omale ise teha:)
Värvid: ploom+ kuld hardware+ kollane naturaalne puidu toon. Tuleb taas edev ja hea mängitavusega pill.
Saarest kere, vahtrast kael. Bluesi` liku/Hendrix`i laadse stiili mängimiseks single coilid.
Aga täpselmat hiljem, ca kuu -paari pärast on pill valmis. Loodetavasti.
Image

Image
Piisavalt võime ja palju (el.)kitarre, kitarrimängu oskusi on oluliselt vähem:)
letsrock
Posts: 243
Joined: 16 Sep 2008, 16:50
Location: Tartu
Contact:

Re: Custom Stratocaster, ise tehtud. Jutt, pildid. Pill nr

Post by letsrock »

S.S.D.D. wrote:
Rx. wrote:Muide el. kitarri heli kohapeal mul omal selline nägemus( ei pretendeeri tõele), et heli poole peale ca 80% sõltub helipeadest , ca 10% kerematerjalist, ca7% sadulatest-keeltest jne, 3% viimistluskattest jms. Ei ole ma juhtunud nägema, et tõsised tegijad mängivad mingi õlitatud el.kidradega millel puidust pickguard:) Nagu ka ülal mainitud tuleb seda "laki- ja viimistluse teemat" mõistusega võtta;)

Eks igaühel oma nägemus. Kõla puhul on raske muidugi mingitest protsentidest rääkida, aga minu kogemuste põhjal on Sinu nägemus liiga helipeakeskne ja puiduväline :). Helipea on nagu mikrofon laulja suu ees. Kui lauljal häält pole, ei aita ka maailma kõige kallim mikker. El. kidra soundi olemus tuleb siiski eelkõige materjalidest ja konstruktsioonist. Iga detail pillist annab mingi oma nüansi. Kaela materjalist, paksusest ning kinnituse viisist sõltub sound vähemalt sama palju, kui kerest.
Kui panna stratile mingid klassikalised les pauli helipead külge, ei hakka ta ligilähedaseltki LP-ga kõlama. Nii nagu kõlavad ka täiesti erinevalt samade helipeadega Gibsoni enda LP, SG, erinevad ES mudelid. Isegi kaks täpselt sama mudelt, mis on põhimõtteliselt samadest materjalidest tehtud, kõlavad ka erinevalt, lihtsalt iga puutükk on erinev.
Keep rockin
User avatar
S.S.D.D.
Posts: 148
Joined: 07 Jul 2007, 10:55

Re: Custom Stratocaster, ise tehtud. Jutt, pildid. Pill nr

Post by S.S.D.D. »

letsrock wrote:
S.S.D.D. wrote:
Rx. wrote:Muide el. kitarri heli kohapeal mul omal selline nägemus( ei pretendeeri tõele), et heli poole peale ca 80% sõltub helipeadest , ca 10% kerematerjalist, ca7% sadulatest-keeltest jne, 3% viimistluskattest jms. Ei ole ma juhtunud nägema, et tõsised tegijad mängivad mingi õlitatud el.kidradega millel puidust pickguard:) Nagu ka ülal mainitud tuleb seda "laki- ja viimistluse teemat" mõistusega võtta;)

Eks igaühel oma nägemus. Kõla puhul on raske muidugi mingitest protsentidest rääkida, aga minu kogemuste põhjal on Sinu nägemus liiga helipeakeskne ja puiduväline :). Helipea on nagu mikrofon laulja suu ees. Kui lauljal häält pole, ei aita ka maailma kõige kallim mikker. El. kidra soundi olemus tuleb siiski eelkõige materjalidest ja konstruktsioonist. Iga detail pillist annab mingi oma nüansi. Kaela materjalist, paksusest ning kinnituse viisist sõltub sound vähemalt sama palju, kui kerest.
Kui panna stratile mingid klassikalised les pauli helipead külge, ei hakka ta ligilähedaseltki LP-ga kõlama. Nii nagu kõlavad ka täiesti erinevalt samade helipeadega Gibsoni enda LP, SG, erinevad ES mudelid. Isegi kaks täpselt sama mudelt, mis on põhimõtteliselt samadest materjalidest tehtud, kõlavad ka erinevalt, lihtsalt iga puutükk on erinev.


Eks ta ole, olen ka kõige su jutuga nõus iseenesest :wink:

Minu "maailmavaadet" aga el.kitarri puhul kasutatud puidu mõju lõppheli suhtes muutsid alumiiniumist kere-kaelaga või ainult alu kerega puidust kaelaga elektrikitarrid. Googlest võib uurida soovi korral, kui vaja võin ka ise lingid üles leida.
Alu kere kaelaga pillid ( vähemalt need mida olen näinud kuulnud interneti vahendusel) tegid ÜLLATAVALT korralikku häält. Neid ostetakse. Neid müüakse. Teevad arvestatavat häält. Kui mingi suvaline alu kamakas suudab kitarrina tekitada asjaliku heli, siis ma ei suuda ja ei taha enam aru saada, et puit oluliselt heli juurdes rolli mängiks :wink: ( räägime siiski elektrikitarrist, mitte akustist, seal puidul olulisem roll) Mängib puit oma osa kindlasti ka elektrikitarri puhul, saan aru, et eri puit vastavalt tihedusele resoneerib erinevalt. Minu 0,2 senti on aga jätkuvalt see, et puit ei mängi väga olulist rolli, helipead ise ikka olulisemad heli tekitamise juures. Muidugi üks aspekt mida ei saa välja jätta on inimkõrv, ühele sobib üks tämber rohkem, teisel teine. Ideaalset kitra ega ideaalset heli ei ole olemas. Samuti, nagu ei ole ideaalset naist kes kõikidele maailma meestele meeldiks :D

edit: kiirkirja vead parandatud
Last edited by S.S.D.D. on 09 May 2012, 11:04, edited 6 times in total.
Piisavalt võime ja palju (el.)kitarre, kitarrimängu oskusi on oluliselt vähem:)
Locked