Kitarrile uus kere :D

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Metallipea
Posts: 130
Joined: 14 Feb 2011, 00:53

Kitarrile uus kere :D

Postby Metallipea » 11 Mar 2012, 19:40

Tere taas!!!

Kuna pole raha kokku saanud, et omale uut pilli tegema hakata, siis pean tänulik olema nendele huvilistele, kes mind projektidega kostitavad. Hetkel on käsil siis Music-mani mõrv osa 2. Mulle toodi hiljuti üks selline pill ning pillimehe muusikaeelistuste muutumise tõttu soovib ta oma kitarrikaelale teistsugust keret ja teises konfiguratsioonis riistvara peale. Pill ise on selline :P

Image
Image
Image

Ning kuna Kristjan otsustas väheste piltidega teema postitada, siis mina sel korral püüan tasakaalustada asja :P Siin on veel mõne nurga alt pilte.

Image
Image
Image
Image

Igatahes, see oli siis viimane pilguheit sellele pillile säärasel kujul.
Edasi järgnes see mida oligi karta, ent mis on ka üks kõige lõbusam osa asjast üldse :twisted: :D Pilli lammutamine, ning minu veendumus, et värvitud poepill ei ole ikka päris see, sai jälle kinnitust, muidugi on ka eestlaslik isetegemine seal oma töö teinud, kuid see käib asja juurde.
Nagu ESP Viperi juures juba selgeks sai, siis ei ole värvi alt midagi head loota, ning ma tõsiselt tahaksin seda pillikeret ilma värvita näha, veenumaks, et lisa eurod mille võrra see pill minu ESP-st kallim on, ka end puiduvalikus ära tasuvad. :roll:

Let the destruction begin :D

Image
Image

Sel korral leidsin paki Eurosente, seega ei saa väga vana fix olla :P Ning kitarristripp jätkub :P

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Nii on siis lood, sellise asjaga tegin siis üks nv hommik algust ja täna sattusin siis juba oma Madinteri pakikest uudistama :P Seega teema jätkub ;) 8)

Metallipea
Posts: 130
Joined: 14 Feb 2011, 00:53

Re: Kitarrile uus kere :D

Postby Metallipea » 11 Mar 2012, 20:39

Ja tänane lõuna hakkas nii :twisted:

Image

Nagu laps kommipoes.
FedExi poisid helistasid sel nädalal, et kaup kohal ja nii ma siis täna ruttasin oma hilinenud jõulupakki avama :D

Ning seal siis oli selline tükk leppa ning muud kraami, kahju, et mul oma lepavarusid veel ei ole, õnneks tegelen sellega.

Image
Image

Nüüd meeldetuletuseks veel natuke pilte paljast kitarrist :P

Image
Image
Image
Image
Image

Hea küll, nüüd siis lõpetame selle poepilli kiusamise ja asume talle uut noorusliku strati keret meisterdama. Puit on laual joonlauad ja disain olemas, harilik ka :P

Image

Peale kunstitundi asusin siis lintsaega seda kere välja lõikama. Jätsin kerge varu, kuna kasutasin joonise järgi tehtud kerešablooni ning sel korral lasin selle kerekuju freesiga ilusti välja, saab sirgem, täpsem ja pärastiseks jääb vähem lihvimist ja jura, servad saavad täisnurga alla ja no peab lihtsalt proovima erinevaid viise, tundub, et hakkangi nii tegema edaspidi.

Ja kuna lintsaag on niigi õnnistus, siis peab leppima sellega, et see aparaat ei lasknud väga teravaid kurve võtta ja sarvede vaheline ala jäi pool selline kuumaastik alguses. Siit ka järgmine põhjus miks kerekuju freesimise kasuks otsustasin.

Image

Ning tänase päeva lõpuks on asi siis selline, pickguard näeb ka naiss välja ning loodan homme kaelatapiga tegelema hakata. Tõenäoliselt ei jää ka pickguardi alune nii puitu täis nagu stratil ta tavaliselt on. Klient soovis veidike kergemaks pilli saada võrreldes selle Music-maniga, ning tõenäoliselt tuleb hakata freesima sealt alt veidi puitu ära. Ning arvatavasti teen ka helipeade alt universaalse ava, et saaks igas konfiguratsioonis helipäid külge kruvida. Pean ainult vaatama et see pickguard väga vetruv ei saa, peab mõtlema, kust puitu võtta ja kuhu jätta :P Homme siis ehk lisa, elame näeme :P

Parimat

Maiko

Metallipea
Posts: 130
Joined: 14 Feb 2011, 00:53

Re: Kitarrile uus kere :D

Postby Metallipea » 12 Mar 2012, 23:10

Täna käisin ka töökojas. Ning kuna eelmise pilli juures nägin kurja vaeva kaelatapi tegemisega, siis sel korral otsustasin šablooni kasuks esmalt. Kasutasin loogikat, mis juba eelmisel korral külge hakkas ning kuna nägin netist, et ka teised nii teevad, siis jätkan samas vaimus.

Image

Siin fikseerisin õrnalt kaela šablooniks saavale plaadile. Nagu näha siis on üks katsetus juba plaadi teises otsas tehtud, kuid ma ei olnud rahul sellega, kuidas nurgad istusid, ning tappi sügavamaks lihvides tekib kaela pm trapetsi laadse kuju tõttu probleem. Kael ei istuks enam tihedalt oma pesas. Miks nurgad ei istunud? Põhjus oli selles, et polnud väiksemat kui 20mm läbimõõduga ülalaagriga freesi, ning pidin sellega leppima. Šablooni nurgad tegin ümara raspliga parajaks, kuid esimesel katsetusel said need üleliia parajad, läksin raspliga ahneks.

Image

Märkisin maha teljega risti oleva joone, mis tähistab tapi tagaseina, ning kaela tsentrisse tegin ka kanna alla äärde kriipsukese ning selle abil sain kaela keskkoha šablooni teljega samaks sättida. Liigutasin kaela tagaseina kohani ja pingutasin veidi tugevamalt ära. Kui see tehtud siis, paigaldasin kaela külgedele kaks sirget ja sama mõõtu klotsi. Klotsid panin pitskruviga kaela külge nii, et nad oleksid tugevalt kaela serva vastas. Ning siis hakkasin kaela telje suhtes sirgeks ajama jälgides ka kaelale tehtud kriipsukest ning mõõtes klotside suhet teljega.

Image

Muide need ülejäänud jooned, peale telje ja ristkriipsu pole sellel plaadil olulised, need jäid luhtunud katsest sinna. Aga nüüd kui kael on telje suhtes õigeks sätitud, tuleb fikseerida klotsid plaadi külge ja kael nende vahelt välja võtta. Siis panin paika tagaseina tähistava klotsi, see ei pea väga täpne olema, peaasi et ots oleks sirgelt lõigatud. Freesi laager ei pääse nurkadesse, thats why.
Ja siis see klots ka kinni ja freesima.

Image
Image
Image
Image

Kerge testfit, nurgad tahtsid veel timmida :P

Image

Siin juba parem 8)

Image

Image

Ning siin siis tänase päeva lõpptulemus, valmis šabloon Music-mani kaelale :D kael püsib tihkelt sees, räägitakse küll et ei tohiks nii tihke olla, kui värvida, ent kael on valmistoode ja lakitud, ning tappi ma värvima ei hakka seest. Lasen serva natuke lasta värvi ja pärast lihvin nii ära, et väljast näha ei jää, kuid kael siiski tihkelt tapis istuks, püüan maksimaalselt hea tulemuse saada. Et ikka sustainiks ja oleks normaalne, nii palju kui selle ühendusviisiga olla saab.

Ehk on kellelegi abiks :P

User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu
Contact:

Re: Kitarrile uus kere :D

Postby liivainimene » 13 Mar 2012, 23:13

Hea töö, lase aga piltidel tulla, kui jälle kuhugi jõudnud oled!

Metallipea
Posts: 130
Joined: 14 Feb 2011, 00:53

Re: Kitarrile uus kere :D

Postby Metallipea » 15 Mar 2012, 23:49

Nüüd paar päeva polnud töö ja bändi ja muude kohustuste kõrvalt aega teha, aga nädalavahetus ootab, päeval töö pilli kallal, õhtul õlle ja vile :D:D

Metallipea
Posts: 130
Joined: 14 Feb 2011, 00:53

Re: Kitarrile uus kere :D

Postby Metallipea » 17 Mar 2012, 21:16

Heips :P

Täna jõudsin taas lõpuks töökotta, sel korral siis selleks, et kere ja kael paaritada :D

Kõigepealt tegin 3 sämplit tavalise puuklotsi peale, veendumaks, et minu šabloon annab mõistlikud tulemused ning kael ka kere külge sirgelt ja õigesti saaks. Kuna pill läheb värvi, siis pidin jätma šablooni kerge varuga, st. et kaela ümbert jääb õhkõrn vahe ringiratast. Ühe pillikatsetusega läksin kunagi alt, kui erineva firma asju püüdsin kokku sobitada, mõtlesin et teen elu täpse ja sai nii täpne et pärast oli sada jama et ilma ilusat värvi vigastamata see kael külge saada.

Nüüd kohvitopsid kätte ja võileiba ka peale, siit tuleb tänane progress :D Pole suurt midagi aga no asja tuleb rahulikult võtta, tasa ja targu :D

Image
Image
Image

Sellelt pildilt tundub vist gramm kael nagu viltu olevat, kuid see on kehvasti tehtud pildi häda, ma pole suurem asi meister oma seebikarbiga :D Joonlaud on metallist ja pole U kujuliseks kiskund ning selle järgi on täpselt paigas. Mõõtsin kaela tsentrid välja sadulalt ja kanna juurest ning selle järgi oli perfecto.

Image

Siin siis Strati joonise järgi kopsude ja maksa asukohad paika pandud, ent sellest tuleb HSS strat, seega nosisin hariliku teravaks ja tuunisin seda šketsi :D

Image

Kas keegi mulle CNC-ga teeks sellise kaelaplaadi? Kuna muidu kaovad kirjad ära, siis võiks selle ka oma signatuuriga teha, pealegi kaela tuleb ka tuunida natuke :P sealt läheb lukustuv sadul loojakarja. Ja sestap tahab sealt natuke rasplit ja kuvaldat saada.

Image
Image
Image
Image

Siin on alajaama freesimine käsil, kerge elektrivärk peab kuhugi ära mahtuma, Gotohi lüliti on ka muidu väga mõnus, tundub väga solid värk olevat, pole varem neid kasutanud, kuna minu pillid on siiani 1 helipeaga versioonid olnud.

Image

Siin tundub, et mingi kratt on joonistamist õppimas käinud, päris kena sikerdis on tervikuna seda lepapuud ehtimas.

Image

Kilbiruum on valmis, helipeadele pean kohad kõrgemalt freesima, kuna ei taha teiselt poolt vedrusid imetlema hakata, läbi selle helipeaava.

Image

Ja esimene probleem mis pickguardi saabudes pähe turgatas on nüüd ka teile näha. Music-mani kael on tagant sirge, igatahes mõõtsin skaalapikkuse ära ning tõmbasin kohe kriipsu ka sinna, siis kruvisin silla tükkideks et mugavam asju paigutada oleks ja siis sain aimu kui palju ja mida ma maha saan võtta sellel pickguardil.

Image

Ja minu lahendus siis on sel korral selline, kaela saab timmida ja natuke on aru saada et pole selle kaela jaoks, ent silma ei riiva, kui ka lähedalt vaadata :D

Image

Ja siin siis päeva viimane freesimine, tagumine vedruruum :D Lõpuni ei saanud teha, sest osad jupid jäid tallinnas korteri aknalauale.

Image

See tagumine freesimata osa on vabakäe joonis, homme tuleb asi täpsemaks ajada, aga enne pean läbi kere tungima.

Image

Ja hoo pealt viimane päeva lõpetav klõps, tulevasest strati ja music-mani afäärist välja kukkuv võsuke.

Homme siis jätkan postitust, kui kaineks saan :D Kerge peopäev täna :)

Metallipea
Posts: 130
Joined: 14 Feb 2011, 00:53

Re: Kitarrile uus kere :D

Postby Metallipea » 18 Mar 2012, 21:18

And peopäev it is, ei jõudnudki töökotta, nüüd tuleb järgmine nädal selle eest lõivu masta ja tõsisemalt tuld anda :D

Metallipea
Posts: 130
Joined: 14 Feb 2011, 00:53

Re: Kitarrile uus kere :D

Postby Metallipea » 22 Mar 2012, 22:36

Kuna pühap jäi vahele ja vahepeal oli bändikas ning üks kord jäi digikas maha, siis olen end piisavalt vabandanud ning nüüd on aeg jälle pilte näidata.

Image
Image
Image
Image

Kerge testfit jälle, nagu iga poole tunni tagant tavaks on saanud, nüüd siis juba helipeadega koos :D

Image
Image

Siin siis juba raspliga pilli kallal :twisted:

Image

Ja siin on siis servasid ka näritud juba ümara freesiga :D

Image
Image

Nagu näha siis hakkab pill ilmet võtma, loodan nädalavahetusel sadula ka valmis saada ja keeled prooviks peale, enne värvi saatmist :D Hetkel on siin piltidel veel kõik üsna robustne ja pole veel liivapaberitki näinud õieti :D

Image
Image

Need kirjad ei jää siia kauaks 8)

Image
Image
Image
Image

Sild ka siis paigas korraks kahe kruviga ;)

Image
Image

Ja siis julmalt relakaga kitarrile kallale, kerekumerused vaja teha :P Naine nagu pesulaud, pole ju eriti nauditav, sama ka kidraga ;)

Image
Image

Pill on üsna tasakaalus hetkel ja pole ka väga raske, ning ta läheb veidike veel kergemaks, kuna õllekõhu jaoks tuleb ka kohake luua :D vabakäe joon on olemas selleks, teen enam vähem ära, kui keeled peale saab ja kerge lihvi siis tuleb kliendile proovida anda enne kui värvi läheb :D siis saab veel muuta kui midagi ei istu, ei meeldi :D

Seniks kuni nädalavahetus saabub, tuleb vaid päikest soovida :D homme olen vist Rock cafes, seega no build tomorrow :twisted:

Bye

Metallipea
Posts: 130
Joined: 14 Feb 2011, 00:53

Re: Kitarrile uus kere :D

Postby Metallipea » 25 Mar 2012, 19:48

Tere taas!

Täna sain lõpuks jälle töökojas mürgeldada, tegin kerget lihvi, puurisin auke ja raspeldasin, kohati sattusin ka liiga hoogu, ent mitte midagi dramaatilist :D pildid on siin 8) Avaldage julgelt arvamust ning, kui kellelgi on näpunäiteid, siis ootan neid ka huviga. Iga tööga õpib meeletult, kuid ka targemate nõuanded on suureks abiks :D :twisted:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Siin käis siis kere vormimine klotsi ja liivapaberi ning enne seda raspli ja viiliga :D

Image
Image

Loodan, et meeldib ja ehk on isegi abiks minu teema.
Küsimused on samuti oodatud :P

Parimat

Maiko

Rx.
Posts: 78
Joined: 02 Feb 2010, 12:09

Re: Kitarrile uus kere :D

Postby Rx. » 26 Mar 2012, 14:46

Kuidas sa silla asukoha kindlaks määrasid?
Ehk kuna pickguard on standardne, siis kui palju MM kael standardfenderist erineb?

Aga muidu jõudu, tahaks juba valmiskujul asja näha :)
stratt ja romu

eestibloke
Posts: 111
Joined: 24 Jul 2005, 14:24

Re: Kitarrile uus kere :D

Postby eestibloke » 26 Mar 2012, 16:33

Tere,

Tubli töö!!! Millega viimistled kere?

Jõudu ja jaksu,

Kristjan

Metallipea
Posts: 130
Joined: 14 Feb 2011, 00:53

Re: Kitarrile uus kere :D

Postby Metallipea » 27 Mar 2012, 00:08


User avatar
kapusta
Posts: 84
Joined: 28 Oct 2011, 11:15

Re: Kitarrile uus kere :D

Postby kapusta » 27 Mar 2012, 08:11

Tegelikult on ikkagi jama korralik pill nii ümber teha :P
Oleks ju võinud kohe strati osta. 8)

Metallipea
Posts: 130
Joined: 14 Feb 2011, 00:53

Re: Kitarrile uus kere :D

Postby Metallipea » 27 Mar 2012, 19:43


Metallipea
Posts: 130
Joined: 14 Feb 2011, 00:53

Re: Kitarrile uus kere :D

Postby Metallipea » 27 Mar 2012, 19:45

Aaga muidu no offence, ma naudin igasugust kriitikat 8) see arendab :D