Kitarrile uus kere :D

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Metallipea
Posts: 130
Joined: 14 Feb 2011, 00:53

Re: Kitarrile uus kere :D

Postby Metallipea » 27 Mar 2012, 19:48


User avatar
kapusta
Posts: 84
Joined: 28 Oct 2011, 11:15

Re: Kitarrile uus kere :D

Postby kapusta » 27 Mar 2012, 20:07

Kuidas Sterling muidu tundus? Ise hakkasin just neid selle teema pärast piiluma. Ennem eelmist postitust tehes arvasin tõsimeeli, et see on "Music Man" :) Sellepärast mõtlesingi, et musicman ribadeks ja strati kere külge... :)
Mis omanikul vana mandiga kavas on (kere, vibratobar)?

User avatar
taanielbormann
Posts: 53
Joined: 15 Jan 2012, 02:18

Re: Kitarrile uus kere :D

Postby taanielbormann » 28 Mar 2012, 20:17

Kuule täitsa strat mis strat juba ju.
Punk-rock

Metallipea
Posts: 130
Joined: 14 Feb 2011, 00:53

Re: Kitarrile uus kere :D

Postby Metallipea » 29 Mar 2012, 00:20


User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: Kitarrile uus kere :D

Postby cooloox » 29 Mar 2012, 12:46

kui kere alles jääb, proovid äkki set-necki valmistada? :P

Metallipea
Posts: 130
Joined: 14 Feb 2011, 00:53

Re: Kitarrile uus kere :D

Postby Metallipea » 29 Mar 2012, 20:52


Metallipea
Posts: 130
Joined: 14 Feb 2011, 00:53

Re: Kitarrile uus kere :D

Postby Metallipea » 30 Mar 2012, 19:11

Nii nüüd on asi tulevasele omanikule näidatud, arvamused saadud, ning tuuning tehtud. Unustasin fotoka koju ja ei saand liivapaberist pilti teha, kuid pm muud tänane päev ei sisaldanud ka, lihvimine lihvimise otsa.

Image
Image
Image
Image

Tellisin ka uue Ernie Balli Logo tartust. Helistasin Halvole ja uurisin asja kohta, andis mulle nr ja loodan homme logo kleebisena kätte saada. Siis saan headstocki ka ilusti ühtlaselt üle värvida lasta.

Värv tuleb Rosso Corsa, mida kasutatakse itaalia võidusõiduautodel :P Erepunane metallic
Poted tulevad Single Vol, Humb. Vol, ning master toon. Vastavalt 250k, 500k ja 250k A tüüpi poted. Schalleri 5way switch http://guitar-parts.biz/hp485319/Switches.htm siit lehelt 105S tüüp :P

Ning nii ta läheb, loodan järgmine nädalalõpp asja tagasi värvist saada, kuid eks näis :D

Seniks päikest, nüüd ei saa enne pilte, kui klient on asja kätte saanud, üllatusmoment peab ka säilima :D

User avatar
kapusta
Posts: 84
Joined: 28 Oct 2011, 11:15

Re: Kitarrile uus kere :D

Postby kapusta » 30 Mar 2012, 19:14

Kas see locking nut oli kaelale hiljem lisatud või oli tehasest siuke käkerdis?

Metallipea
Posts: 130
Joined: 14 Feb 2011, 00:53

Re: Kitarrile uus kere :D

Postby Metallipea » 31 Mar 2012, 08:00


User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: Kitarrile uus kere :D

Postby cooloox » 31 Mar 2012, 14:39

mdea ma vahetaks kyll selle logo ka välja, täis saast on see minuarust :D

Metallipea
Posts: 130
Joined: 14 Feb 2011, 00:53

Re: Kitarrile uus kere :D

Postby Metallipea » 01 May 2012, 22:59

Läbi ajanappuse lõpus, sai pill siiski nii kaugele, et on otsapidi omaniku käes, ning mängib ja on. Paar asja jäi teha elektroonika poolelt, ning helipea kruvid ei istunud vanale helipeale, selle pidi ka omanik ise ära lahendatud saama, kuid kuna inimesel tekkis kiire soov instrument kätte saada, siis lasime hinda alla ja nii ta läks see kord, ent mulle üldse ei meeldi see, kui mind tagant kiirustatakse, lisaks sellele oli hetkel ka kaks korterit kaelas, mis vajasid samuti tööd ja no närvid olid suht krussis vahepeal :D Igatahes ühes bändiproovis testisin ta ära ka, väga jõuline strat ühesõnnaga. Rammu on ja kõik strati tunnusjooned on olemas. Twangi tuleb, konkreetsus ja täpsus on olemas soundis. Pole ette heita midagi, soolodeks oli mõnus asi see, aaga ise eelistan siiski pigem humbuckeri soundi üks single võib ju olla, aaga jamh minu jaoks see pill pole, kaela eelistan ka õhukest, sellel ilus ümar nagu natuke Gibsoni poole vms :D

Ja värvitöö vajab ka kiitust, headstocki ja plaadi tegin ise, neid pole vaja kiita, sest pole värvimees ja tingimused olid kehvad, aga kere sai super ;) Venna kätetöö :P Ning kere sai ka suht hea ja puhas, nii seest kui väljast, kaelatapp sai peale värvist tulekut nii täpne et kael läks kerge vaevaga tappi, ent püsis seal ka ilma kruvideta ;) täpselt paras :D väga rahul, joonlaua järgi tundus sirge ka kõik ;)

NB! Kui hästi läheb siis tuleb siia suvel vääga pikk teema, kus on kõike sees :D sest üks projekt käsil, kui see teoks saab, siis on silmailu ja töövõtteid tükiks ajaks näidata ;) Ja kui kellelgi mingi soov või mure, siis võib siia veel varem ka teemasid tekkida ;) :idea:

Ning siin on pildid:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Selline sai siis sel korral :P loodan et meeldis ;) :roll:

Päikest ja tehke ikka grilli chilli :D ma nüüd varsti sünnipäeva tähistama, seega olen out natuke 8) :twisted:

User avatar
S.S.D.D.
Posts: 148
Joined: 07 Jul 2007, 10:55

Re: Kitarrile uus kere :D

Postby S.S.D.D. » 02 May 2012, 12:02

Piltidelt paistab ilus töö. :wink: , pole midagi öelda. Kui palju kere kaalub umbes?

Kas omanik musta pickguardi ei soovinud pannna? Läheks musta headstockiga paremini kokku.
Helipeade kreemjad katted need sobivad hästi kaela värviga, need on beezina ok`d.
Valge pickguardi puhul häirib tiba ka humbuckeri avavus, see on otsadest sirge versioon mõeldud kattega humbuckerile. Musta pickguardi puhul see avade ääres haigutavad tühimikud ei häiriks ka silma katteta humbuckeri puhul.
Ps) muidugi selline olen mina, mulle ei meeldi kunagi standartsed lahendused, eriti veel eritellimus pilli puhul :mrgreen: Omanikul oli tõenäoliselt teine nägemus :wink:
Piisavalt võime ja palju (el.)kitarre, kitarrimängu oskusi on oluliselt vähem:)

Metallipea
Posts: 130
Joined: 14 Feb 2011, 00:53

Re: Kitarrile uus kere :D

Postby Metallipea » 02 May 2012, 20:49

Tere!

Noo esmalt, helipead tulid kuskilt pilli pealt ja värvivalik oli selline soov kliendi poolt :P Aaga kere on tühjalt suht kerge, ei olnud selles puidufirma töökojas kaalu kahjuks ja kodus ka mitte, pole kõike siia tallinna soetada jõudnud veel :D kidratööriistadegagi kitsas, viilid ja asjad vaja soetada veel, elan sisse nö. Aaga pakun, et ega see kere üle kilo pooleteise küll ei kaalunud, ulme kerge sai, selleks ka see lisaava veel ja pikem ava taga vedrude kambris, et kaalu igati alla saada :D oli see ju soov. See esimene lisakamber muidugi ka võimaliku aktiivi soovi puhuks sinna lisatud (A)

Muidu värvide ja muu kohalt, ma ise omale värvitud pilli ei teekski, ma jumaldan puidu oma eripära ja toone. Aaga iga inimene erinev ja igal ühel oma ideed, soovid :P Pluss, see eelarve oli ka selline kitsa poolne ja pooled asjad tulid kliendilt oma varamust, helipead ja sild siis ;) seega väga mängida ei andnudki :D

Aaga tänud huvi tundmast ja loodan et said vastused :)

Kui uus projekt tuleb ja ma oma disainiga maha saan ning omale uut pilli tegema, siis jälle postitan ülevaate siia ;)

soovitused ja arvamused on alati teretulnud :)