Kitarri keeratavad nupud

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Vanish
Posts: 37
Joined: 25 Jun 2011, 21:59

Kitarri keeratavad nupud

Postby Vanish » 20 Feb 2012, 23:26

Selline probleem, et kitarri kere küljes tuleb üks nupp ära, millega saab lisada kitarril helivaljust. Ei leia kuidagi viisi, kuidas seda kinni saaks. Ning kahjuks pole mul aimugi, kuidas see üldse juhtus, et see ära hakkas tulema. Kas keegi oskab aidata?

User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: Kitarri keeratavad nupud

Postby cooloox » 21 Feb 2012, 16:36

No tee pilti, ja kirjelda siis täpsemalt. See et kellelgil kuskil mingi nupp ära tuli, no ei saa aidata ju :D

Vanish
Posts: 37
Joined: 25 Jun 2011, 21:59

Re: Kitarri keeratavad nupud

Postby Vanish » 23 Feb 2012, 19:18

See ei ole murdunud ega midagi, selle saab sinna otsa lükata tagasi, kuid väiksemagi survega väljapoole (loe: õrnalt, väga väga õrnalt tõmmates), tuleb see ära. Avastasin probleemi, kui üritasin juurde keerata.

Image

Äratulev nupp on punase ringi sees.

tibook
Posts: 60
Joined: 28 Sep 2011, 11:30
Location: Tallinn

Re: Kitarri keeratavad nupud

Postby tibook » 23 Feb 2012, 19:40

õhuke tiku viil vahele siis peaks ehk rohkem kinni hoidma. just an idea
Vintage 100AFD Paradise ning orange võim
walden akust

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Kitarri keeratavad nupud

Postby Faded » 23 Feb 2012, 19:48

Kas nupu külje peal on väike kruvi, mis seda poteka võlli küljes kinni hoiab? Kui jah, siis keera see korralikult kinni.

Kui ei ole kruvi, ja potekas on poolitatud võlliga (nagu ), siis proovi võlli pooli ettevaatlikult natuke laiali painutada, nt. noatera või lapikpea kruvikeerajaga. Palju pole vaja, lihtsalt niipalju, et nupp piisavalt tihedalt sinna otsa käiks.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

Vanish
Posts: 37
Joined: 25 Jun 2011, 21:59

Re: Kitarri keeratavad nupud

Postby Vanish » 24 Feb 2012, 20:01

Suured tänud kõigile vastajatele. Sain korda. Painutasin seda poolitatud võlli natuke ning panin selle peale. Nüüd korralikult kinni, keerasin veel ühte musta ilma peata kruvi veel sügavamale taskunoa otsaga. Tõesti suured tänud kõigile, eriti Fadedile!

Kuigi üks väike küsimus oleks veel. Kui kidral paar keelt tuhmid (ju olen vist nendel rohkem mänginud), kas siis tuleks vahetada kõik keeled ära. Ühe korra olen juba terve set'i ära vahetanud. Peale seda olen suutnud kõrge häälega E puruks mängida ning olen selle ära vahetanud.

tibook
Posts: 60
Joined: 28 Sep 2011, 11:30
Location: Tallinn

Re: Kitarri keeratavad nupud

Postby tibook » 24 Feb 2012, 22:23

ikka kõik keeled jah. Võid ka ükshaaaval vahetada aga kuna ostad ju terve set'i uusi, siis vaheta kõik. Vahet seal enam siis. Saad kõik keeled uued ühtlasi. vähemalt ise käitun selliselt.
Vintage 100AFD Paradise ning orange võim
walden akust