Keelte vahetus

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
Aixu
Posts: 23
Joined: 20 Jan 2011, 22:00

Keelte vahetus

Postby Aixu » 20 Aug 2011, 21:24

Nii mul on plaanis enda kitarril 9 gauge keeled 11 gauge keelte vastu vahetada, aga kas selleks peaks ka kitarril kaela tugivart ka sättima ja tremologa on ka siis palju jamasid? kui on siis mida ma tegema pean ja kui palju.

User avatar
raunoland
Posts: 209
Joined: 02 Oct 2010, 21:08
Location: Tartu
Contact:

Re: Keelte vahetus

Postby raunoland » 25 Aug 2011, 22:14

ma arvan, et ei peaks, kuna ise mängisin ka alguses 9sastega ja läksin 11stele üle, ning mul püsib ilusti hääles ja probleeme pole
Image
_____________________________________________
lõpuks ometi keegi tahab mustvalget vikerkaart... see on nati nagu tahaks olla gay aga hevi ka sama (rada7 foorumist)

relicxth
Posts: 18
Joined: 25 Jun 2009, 04:47
Location: Tartu
Contact:

Re: Keelte vahetus

Postby relicxth » 26 Aug 2011, 04:38

Tremolo on FR stiilis? Kui jah siis keelte vahetamise käigus ei oleks enam tremolo paraleelselt kitarri kerega. Intonatsioon läheb kah paigast. Tugivart ma ei usu, et peaks sättima, kui siis väga vähe (ei soovita kui ei oska). Kõik muu oleks rohkem oma enda eelistus.
Midagi rasket seal ei ole, lihtsalt aegavõttev.

Colonel
Posts: 85
Joined: 25 Apr 2011, 14:54

Re: Keelte vahetus

Postby Colonel » 26 Aug 2011, 08:35

Ühesõnaga kui silla üles tõmbab siis annad vedrudele pinget juurde.

Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39
Contact:

Re: Keelte vahetus

Postby Marvin » 06 Sep 2011, 02:22

Põhimõtteliselt, kui paned jämedamad keeled peale, siis keeled tõmbavad nii kaela kui silda rohkem ning kael tõmbab natuke rohkem vibusse ja sild ette. Minule endale aga meeldivadki kõrgemad keeled ning tavaliselt madalaks sätitud 9 asemele 11 panna tõmbabki parasjagu keeled kõrgemaks. Tavalisel stratil ka vastu kere oleva silla kanna kolme verduga parasjagu üles "hõljuma". Seega vajan vaid veidi timmimist ja intonatsiooni sättimist. See on minu maitse. FR aga võiks kerega paralleelne olla ning kui fännad madalamaid keeli, siis võib-olla pead ka veidi kaela pingevarrast peale keerama. Sellega aga peab ettevaatlik olema, kui keeramine liiga palju jõudu nõuab, siis oleks targem viia pill kellegi kätte, kes oskab ohtu näha, sest liigse jõuga võib varda puruks keerata.