Vatid, võimsus ja valjus

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Ei, valesti ei olegi midagi, see on sul küllalt lihtsustatud skeem, muud midagi.
Täpsustada saaks mitut kohta, parandada pole tarvis.

Võib-olla tuleks sul võimendi ka enda skeemi lisada, pärast helipäid ja enne kõlareid, aga võib-olla on see enesestmõistetav, kuidas kellelegi.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

liivainimene wrote:Seda saad näha kasvõi kitarril, madal E võngub aeglasemalt (kui ma ei eksi, siis 4 korda) kui kõrge E.

Neli korda jah. Helikõrguse vahe üks oktaav võrdub kahekordse sageduse vahega.

Sellega seoses on üks bassimeeste nali ka.

Miks bassimehed ei pea häälestajaid kasutama?
Sest nad lihtsalt tõmbavad keelt, loevad võnkeid sekundis ja häälestavad selle järgi.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Sander.S wrote:ma pingutasin elueest aga ega ma eriti midagi aru ei saanud

Lugesin praegu mõttega läbi selle rnx-i postituse, ja ma saan asjast niimoodi aru. 50W transsvõim ja 50W lampvõim teevad sama kõva häält (eeldades, et valjukad on samaväärsed). Seda siis clean soundi juures. Lampi annab sealt veel kõvemaks keerata, ning ta hakkab lihtsalt moonutama, mis annab selle toreda lambidraivi. Transsvõimu annab ka veel kõvemaks keerata, ning ta hakkab samuti moonutama, aga see moonutus ei ole mitte kõrvale meeldiv kuulata. Eriti kui moonutama hakkab lõppvõim, mille (parandage mind, kui eksin) transid lõikavad helilainet üsna järsult ning tekitavad sellega väga ebameeldiva kärina.

Seega lampvõim kostab kõvemini lihtsalt sellepärast, et teda kannatab puhtesteetilises mõttes peale märgitud võimsusest veel kõvemaks keerata. Transsvõimu ei anna. Ja kui sa võrdled moonutavat lampvõimu ja clean transsvõimu, siis sa tegelikult võrdled 65-70W võimu 50W võimuga - loomulikult on esimene valjem kui teine.

Küsimus suurele ringile - olen ma asjast õigesti aru saanud? Peab ütlema, et see kõlab loogilisemalt küll, kui see, et lampvõim võimendab rohkem neid sagedusi, millele inimkõrv tundlikum on. Samas ma pole ühtegi lamp- ja transsvõimu selle pilguga võrrelnud, et seda praktikas kontrollida.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Kõlab loogilisemalt küll, aga siis kerkib küsimus.
Kui lampvõimu kannatab keerata ütleme 65w peale (koos moonutusega), siis miks peaks tootja olema huvitatud väiksema numbri ametlikult kirja panemisest? Nagu me kõik teame, suurem=parem :roll:

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22

Post by Kirveraidur »

Sest ametlikud mõõtmised tehakse puhtalt, niipalju kui ma aru saan.

Washburn archtop > VoxAC30
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

jah, watid märgitakse tavaliselt puhta heli juures..
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Post by ddes3 »

Tavaliselt on kirjas(väikselt näiteks :D ) et "60w at 0.1% THD" vms.
Et siis mitme protsendi moonutuse juures.
User avatar
Sander.S
Posts: 1361
Joined: 29 May 2007, 23:11
Location: Tallinn;Nõmme

Post by Sander.S »

A mis värk nendega
on...et kas need on siis võimendid ja needon siis kõlarid ja kas need võimendid teevad ka mingit häält...mina olen siuke kodus tinistaja ja ei tea nendest suurtest võimudest midagi...seletage nende kohta
Sterling by Music Man Axis AX40, Line 6 Spider III 15, MXR Phase90 (Custom Shop), SansAmp GT2

Counterwise on sigahale
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Võimupead ise häält ei tee, vajavad alati kõlareid.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
cobra_vello
Posts: 142
Joined: 21 Jul 2007, 10:02

Post by cobra_vello »

liivainimene wrote:Võimupead ise häält ei tee, vajavad alati kõlareid.


ja kõlarid üksipäini häält ei tee, vajavad võimendust taha :)
kaijo60
Posts: 298
Joined: 06 Aug 2007, 15:29

Post by kaijo60 »

kas ma saan siis õigesti aru, et kui ma tahan hakata kodus harjutama mängimist elektrikitarriga, siis ma pean ostma endale võimu ja kõlari? nagu 2 eraldi asja?
kas see on võim või kõlar? :lol: http://www.roland.com/products/en/CUBE-30X/index.html
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

sul on vaja võimu ja kõlarit, vöi siis "combot" (vöim ja kölar kokku ehitatud yhe kasti sisse)
See rolandi oma on combo, ja sellele lisaks ei ole sul midagi vaja. ainult juhe ja kitarr...
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
greencow
Posts: 630
Joined: 31 Jan 2007, 16:16
Location: Jüri

Post by greencow »

Küsiks selle sama teema sees, et kuidas siis combode võimsusest aru saada?

Ja kas olen õieti aru saanud, et bassivõimendus peab olema kitarrivõimust võimsam kui koos mängida?
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

greencow wrote:Küsiks selle sama teema sees, et kuidas siis combode võimsusest aru saada?

Samamoodi nagu tavalise kölari ja vöimu vöimsusest :P

greencow wrote:Ja kas olen õieti aru saanud, et bassivõimendus peab olema kitarrivõimust võimsam kui koos mängida?

olenevalt muusikastiilist, jah umbes 2-3 korda vöimsam peaks olema tavaliselt.
n. kui kidra vöim on 100W siis bassi vöim 300W
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Seal on üldjuhul tootetutvustuses kirjas, kui võimas ta on (vattides).

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
Locked