Jolana Galaxis refinish/reconstruction

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
DexXxter
Posts: 195
Joined: 03 Jun 2008, 23:55
Location: Saunas
Contact:

Re: Jolana Galaxis refinish/reconstruction

Postby DexXxter » 25 Apr 2011, 21:02

Vastupidi ka? :D
Arvatavasti nii proovingi siis.


User avatar
DexXxter
Posts: 195
Joined: 03 Jun 2008, 23:55
Location: Saunas
Contact:

Re: Jolana Galaxis refinish/reconstruction

Postby DexXxter » 26 Apr 2011, 16:17

Lasin esimese kihi lakki peale. Uuesti lakkida võib 20 kraadi juures mingi 15 minuti pärast. Aga kaua ma ootama pean, kuni ma seda lihvida võin? Ja veel siuke küsimus, millega oleks hea teha kaela küljele positsioonimärke?

Muude asjadega on vist hetkel nii, et silda ma otsin alles, pingutid lähevad mu fender strati omad ja pickguardi meistrit pole siiani kätte saanud. Sellest tulenevalt vähemalt esialgu kindlasti jääb muu raud ja elektroonika vist samaks.


User avatar
DexXxter
Posts: 195
Joined: 03 Jun 2008, 23:55
Location: Saunas
Contact:

Re: Jolana Galaxis refinish/reconstruction

Postby DexXxter » 29 Apr 2011, 17:35

Elektroonika ja ülejäänud raua tellisin just Jänkistanist ära, nüüd jääb üle ainult oodata ja vaadata laki kuivamist ning loota, et peedro ikka otsutab ühendust võtta.

Elektroonika osas olid plaanid siukesed, et ma tellisin kaks humbuckerit splittimisvõimalusega, 2 on-on slide lülitit coil tapi jaoks, 4 500k-st potet, 3 way switchi ja jacki. Ja plaan oli siis siuke, et kuna pill on ka siuke nö jaaguari laadne siis ei tohiks need kaks lisalülitit küll liiga teha. Lülitite eelis veel minu arvates on see, et eraldi lülititega on rohkem võimalusi, ise ma arvestasin 12 erinevat positsiooni aga osad korduvad, siis on kombinatsioone kokku tegelikult 8.

Sillaks saab gfs-ist tellitud tun-o-maticu laadne roller bridge.


User avatar
DexXxter
Posts: 195
Joined: 03 Jun 2008, 23:55
Location: Saunas
Contact:

Re: Jolana Galaxis refinish/reconstruction

Postby DexXxter » 05 May 2011, 17:31

Pakk on juba Tallinnas, arvatavasti homme saan kätte siis. Aga probleem on selles, et ma pole ikka veel saanud ühendust peedroga. Kas keegi äkki teab veel kedagi, kes pickguardi ehituse ette võiks võtta?

Lisaks ajab närvi mustaks lakkimine. Lakkisin ühe korra ära. Kõik normaalne. Ootasin nädala, lihvisin natuke ebatasasusi lakis enne uut kihti. Ja siis hakkab kõik kobrutama. Ma ise kahtlustan, et ma läksin lihvimisega mõnelt poolt hoogu ja lasin puiduni/peitsini välja ja uus lakikiht hakkas vana laki alla ronima? Aga kuidas seda parandada? Kas ma pean kogu laki uuesti maha võtma? Või saan nii, et ootan kuni ära kuivab lihvin need kobru kohad maha ja proovin uuesti?


ErkoP
Posts: 689
Joined: 18 Apr 2009, 23:20
Location: Tallinn

Re: Jolana Galaxis refinish/reconstruction

Postby ErkoP » 05 May 2011, 20:50

Ehita ise. Võta tükk plasti ja lõika tüll välja ning lihvi ääred ära. Kontimurdev see küll olla ei saa.
Yamaha CG-131S
Yamaha Pacifica 112L
Vox VT15

User avatar
DexXxter
Posts: 195
Joined: 03 Jun 2008, 23:55
Location: Saunas
Contact:

Re: Jolana Galaxis refinish/reconstruction

Postby DexXxter » 07 May 2011, 18:15

Ega vist polekski, aga inimese käes, kes seda varem ka teinud on, läheb see arvatavasti oluliselt valutumalt ja kiiremini.


User avatar
Velkus
Posts: 632
Joined: 04 May 2006, 21:12
Location: Saue vald
Contact:

Re: Jolana Galaxis refinish/reconstruction

Postby Velkus » 07 May 2011, 22:13

Kas sa selle sepaga oled rääkinud?

User avatar
DexXxter
Posts: 195
Joined: 03 Jun 2008, 23:55
Location: Saunas
Contact:

Re: Jolana Galaxis refinish/reconstruction

Postby DexXxter » 08 May 2011, 09:25

Teda ma mõtlesingi, et ei saa ühendust.


User avatar
DexXxter
Posts: 195
Joined: 03 Jun 2008, 23:55
Location: Saunas
Contact:

Re: Jolana Galaxis refinish/reconstruction

Postby DexXxter » 10 May 2011, 16:23

Päris nõme värk. Sain paki kätte, aga mida ei ole, on sild. Aga oli pandud mingid singlid juurde :D Saatsin neile kirja ka. Ma tahaks seda silda ikka kätte saada, aga rohkem maksma ma küll nõus pole. Kui post oli juba 45 doltsi ja toll eestis ka veel 27 eurot.

E: Esitasin kaebuse eile ja siis öeldi, et väga kahju, et nii läks. Aga nad vaatavad palju oli paki kaal ja siis panevad esimesel võimalusel silla ka teele. Ma saatsin siis vastu, et sellest kaalumisest on vähe kasu, sest seal pakis olid mingid singlid ka lisaks. Aga täna vist pandi teele ka sild, sain kirja.

Aga mis puutub pickguardi, siis ma eile lõikasin pleksiklaasist kuju juba välja ja nüüd tahaks vaikselt auke teha jms. Ma loodan, et midagi nässu ei lähe. Pleksiklaas on eelmisest pickguardist omajagu paksem ka.


User avatar
DexXxter
Posts: 195
Joined: 03 Jun 2008, 23:55
Location: Saunas
Contact:

Re: Jolana Galaxis refinish/reconstruction

Postby DexXxter » 11 May 2011, 11:06

Ja juba esimesed probleemid. 3way switch on liiga suur. Mis tähendab, et ma peaks süvendama hakkama, millest ma küll eriti vaimustuses pole. Või siis tuleb vaadata väiksem switch lihtsalt. Kas see tavaline 3way on "on-off-on" skeemiga või "on-on-on". Sest esimest varianti leiaks oomipoest ka, aga teist ma küll ei märganud.


User avatar
DexXxter
Posts: 195
Joined: 03 Jun 2008, 23:55
Location: Saunas
Contact:

Re: Jolana Galaxis refinish/reconstruction

Postby DexXxter » 11 May 2011, 16:11

Image

Pickguard enam-vähem valmis ja enamus elektroonikat küljes prooviks. Skeeme ühendamiseks peaks veel uurima. Pickguardi viimistlust pean veel mõtlema, kõige parem ta välja ka ei tulnud. Helipeade augud said natuke liiga suured viilitud ja liuglülitid pole ka päris täpselt kohakuti.


ErkoP
Posts: 689
Joined: 18 Apr 2009, 23:20
Location: Tallinn

Re: Jolana Galaxis refinish/reconstruction

Postby ErkoP » 11 May 2011, 23:02

Mm, äkki matt pleksist pickguard?
Yamaha CG-131S
Yamaha Pacifica 112L
Vox VT15

User avatar
DexXxter
Posts: 195
Joined: 03 Jun 2008, 23:55
Location: Saunas
Contact:

Re: Jolana Galaxis refinish/reconstruction

Postby DexXxter » 12 May 2011, 12:40

Ma isegi mõtlesin, et matistaks alumise külje ära, et miski kumaks vast läbi, aga mitte päris. Keretöid veel jagub ka samas, aga ma uurin praegu skeeme ühendamiseks.


User avatar
DexXxter
Posts: 195
Joined: 03 Jun 2008, 23:55
Location: Saunas
Contact:

Re: Jolana Galaxis refinish/reconstruction

Postby DexXxter » 16 May 2011, 14:21

Sain silla ka lõpuks kätte, saadeti maksikirjaga otse koju ja 3 singli kohta, mis nad saatsid, ei öeldud midagi :D

Aga kuidas ma seda silda täpselt paigutama peaks? Võtan 0-krihvi tsentrist 12. krihvivahe tsentrini ja korrutan 2-ga siis saan skaala? Ja nii kaugele tulebki sild? Aga tun-o-maticud pole tavaliselt päris sirgelt ka, millest see tuleneb? Kuidas peaks paigutama siis?


User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Jolana Galaxis refinish/reconstruction

Postby Faded » 16 May 2011, 16:48

It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.