Klassikaline kitarr restaureeritud

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
Hendri
Posts: 637
Joined: 14 Jul 2006, 01:03
Location: Keila

Klassikaline kitarr restaureeritud

Post by Hendri »

No restaureeritud on natukene liiga uhke sõna ja selle kahe pildi pärast omaette teema teha on ka võib-olla liigne, kuid vahet pole, kes tahab vaatab, kes ei soovi, siis pole vaja. 8)

Väike jutt ka juurde:
Sain selle pilli umbes 4 aastat tagasi vanaema tuttava käest, hah. Pill oli halvas seisus, keeled olid kaelast cm kaugusel, sild lahti ja pisidetailid. Sellele olid isegi peale pandud metallkeeled, hah.. Ja pill oli valgeid värvipritsmeid täis.
Pill peaks olema pärit võib-olla seitsmekümnendateks, hind on ka märgitud sisse, kui õigesti aru saan, siis 15 rubla.
Isend vedeles koolis paar aastat, vahel käisin häälestamas ja tinistamas vahetundides. Siis ma võtsin ta lahti ja tahtsin ära lihvida, õlitada, korda teha. Vedeles pea aasta garaažis, ununes ja polnud aega tegeleda..
Nüüd tegin siis valmis. Lihvisin laki maha, üleliigsed värvipritsmed ka. Panin Teak Oil õli peale ja täna just uued keeled ja ilusti häälde.
Kõla on üllatavalt kena, kuigi nailoni fänn ma pole. Pigem tegin ta silmailuks korda.
Üritasin teha sellist kulunud look'i
Pilt ka eest ja tagant, valgust oli palju, mis teeb pilli palju heledamaks, tegelikult on veidi tumedam ja selline mahe puidutoon:

Image
User avatar
Laur.
Posts: 1199
Joined: 26 Mar 2006, 00:13
Location: Saku/Tartu

Re: Klassikaline kitarr restaureeritud

Post by Laur. »

Kui kaugel keeled nüüd on? Kui sellega ka mugav mängida on, siis on eriti lahe (Y)
http://llaurits.wordpress.com
hufuufer ät gmail punkt com
User avatar
karlapoiss
Posts: 2247
Joined: 17 Feb 2008, 18:14
Location: kuressaare ( 1-2korda kuus tallinn)

Re: Klassikaline kitarr restaureeritud

Post by karlapoiss »

Välimus väga kena :) hästi tehtud, tubli! :)
Väljanägemine täpselt minu maitse, kas mõnda heli näidet viitsiksid teha ?
Hendri
Posts: 637
Joined: 14 Jul 2006, 01:03
Location: Keila

Re: Klassikaline kitarr restaureeritud

Post by Hendri »

19nda freti juures (viimane) on umbes pool sentimeetrit keelte ja kaela vahe. Samas hõlpsasti ligipääsetav on ainult kuni 12nda fretini.*
Aga enne oli tõesti ikka väga väga suur vahe. Ma veel ei tea, kas ma üritan uuesti ja proovin veel väiksemaks, kuid ma ei taha riskida keelte plärisemisega. Alumine E pläriseb küll, aga see on hästi veidi ja see on silla-probleem, mille ma kavatsen üsna pea lahendada.
:)
Kusjuures hääl on üllatavalt hea, ja kuna ma pole ise nailoni eelistaja ja sõrmitsemistehnikat väga hästi ei valda, siis võin öelda, et tegelikult võib suvel lõkkeäärde kaasa võtta küll.



*Jah, saab edasi, aga no, siis peab juba kätt väänama hakkama. :D



Offtopic:
ma kunagi silmasin maakodus ühte musta värvi seitsmekeelset vanat vene päritolu akusti, mis oli väga halvas seisus, kuid ikkagi parandatav minumeelest. Ma pole seda siiamaani uuesti üles leidnud.. Kui kunagi leian, eks siis teen selle ka korda ja see peaks olema ka väga väga huvitav lõppkokkuvõttes.
Aga võib-olla hävis paar aastat tagasi jaanitules.. oeh. :cry:
Hendri
Posts: 637
Joined: 14 Jul 2006, 01:03
Location: Keila

Re: Klassikaline kitarr restaureeritud

Post by Hendri »

karlapoiss wrote:Välimus väga kena :) hästi tehtud, tubli! :)
Väljanägemine täpselt minu maitse, kas mõnda heli näidet viitsiksid teha ?

Vabandan topelt postituse pärast, aga nii on lihtsam arvet pidada. :D

Kahjuks ei ole mul mikrofoni, aga ma kindlasti pean meeles ja üritan varem või hiljem asja ära teha. :)
Locked