Minu 1. kitarriprojekt

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Metallipea
Posts: 130
Joined: 14 Feb 2011, 00:53

Minu 1. kitarriprojekt

Postby Metallipea » 05 Mar 2011, 19:06

Tervitused!

Mõtlesin ka siia siis oma esimesed katsetused ülesse märkida, ehk on tulevastel projektivendadel sellest abi ja praegustel meistritel ka hea minu pusimisi kõrvalt jälgida.

Nimelt 2010 a. kevadel tekkis idee ise kitarr ehitada ja leidsin, et oma peaga võib see suureks raharaiskamiseks osutuda, seega hakkasin netist infi koguma ja puitu otsima. Võtsin ühendust Väärispuit OÜ-ga et ehk neil midagi liikumas, vastuseks tuli kiri, et peaksin tartus filosoofi tänavalt läbi käima ja seal siis asja lähemalt kellegiga arutama.

Võtsin jalad selga ja käisin seal töökojas ära, see kuulus tartu pillimeistrile, lõpuks tuli välja, et täpse summa eest on Riho nõus mind natuke juhendama ja lubab ka minul töökoda kasutada. Vaatasin oma finantsseisu üle ja asusin suvel siis Stewmaci tellimusi tegema ja soome töö kõrvalt sai siis algust asjaga tehtud. Sügisel asusin tartusse tööle ja astusin TTÜ-sse kaugõppes õppima, eega sain jätkata pilli ehitamist seal töökojas.

Praeguseks on asi nii kaugel, et pill on peaaegu valmis, 240-se liivapaberiga on asi üle käidud ja mõned augukesed puurida veel, ning siis juba sõrmlaua timmimine juppide külge panek jootmised ja krihvilihvid jne jne ja vahatamine. Panen siia mõned pildid algstaadiumitest ka, kuigi sain ainult mõne pildi teha, puudus digikas, nüüd on omal kaamera olemas ja kui töökotta saan, siis teen hunniku pilte.

http://fotoalbum.ee/photos/Smegu/sets/1124871

Esimesed üksikud pildid on siin

Kitarri parameetrid ja riistvara:

-neck-thru kere
-string-thru keelte kinnitus
-TOM sild must
-1 Seymour Duncan Blackout AHB-1 sillahelipea
-1 vol. nupp ja esiküljele süvistatud kitarrikaabli ava
-Eebenist sõrmlaud, jumbo frets ja 2way truss rod
-Mustad pingutid olid vist Gotohilt
-Kael on bubinga ja vahtra laminaat viiest kihist
-kere on Hondurase mahagonist

Tegemist siis täiesti esimese projektiga, enne seda olen ainult kitarri elektroonikat mudinud ja ühe kitarri ära värvinud.

Küsida võib julgelt ja soovitusi võib ka anda.

Metallipea
Posts: 130
Joined: 14 Feb 2011, 00:53

Re: Minu 1. kitarriprojekt

Postby Metallipea » 05 Mar 2011, 19:34

Lisan siia ka oma 2. kitarri ettevalmistava küsimuse.

Tahan teada, et milline minu kolmest mõttevääratusest sobiks teie arust kõige paremini järgmise pilli disainiks?

http://fotoalbum.ee/photos/Smegu/sets/1 ... e=lastpage

Kui on kuskilt veel huvitavaid jooniseid võtta, siis võite neid siia postitusse lisada. Hetkel lõpetan oma esimest ja kavatsen teise pilli jaoks tellimust tegema hakata, et puit ja jupid õigeks ajaks kohale jõuaksid. Seni aga pean oma ideed paberile panema ja nendest parima välja valima. Ise arvan et Disain 1 on huvitav, kuid disain 3-st saaks natuke mudides ka vist kena pilli välja aretada. Andke hinnang palun, sellest võib sõltuda järgmise pilli saatus, kuna mina olen mitme idee vahel.

User avatar
sipelgas
Posts: 910
Joined: 02 Dec 2007, 17:45
Location: Tartu
Contact:

Re: Minu 1. kitarriprojekt

Postby sipelgas » 05 Mar 2011, 20:01

Neist kolmest ma ise valiks teise.

User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Re: Minu 1. kitarriprojekt

Postby RockaRolla » 05 Mar 2011, 20:06

Ma vaaliks esimese :)
Throw the Jew Down the Well

Metallipea
Posts: 130
Joined: 14 Feb 2011, 00:53

Re: Minu 1. kitarriprojekt

Postby Metallipea » 05 Mar 2011, 20:50

Noo kuna plaanis ikkagi raskemuusika pill teha, mis suudaks ka sellist läbilõikavat ja puhast cleani anda, st siis et tuleks ühe humbuckeriga sillal ja ühe singeliga kaelal, siis arvan et ka esimene või teine disain, kuid kuna arvatavasti panen nii praegu valmiva pilli kui ka järgmise tulevikus müüki, siis ootan ikka teie poolset arvamust ka, sest kui ma puhtalt mingi koba šketsi peale kidra teeks, siis vb ei tahagi keegi seda hiljem.

Vilmar
Posts: 73
Joined: 29 Sep 2010, 00:45

Re: Minu 1. kitarriprojekt

Postby Vilmar » 06 Mar 2011, 01:14

Mulle jällegi tundub kolmas kõige sümpaatsem :P

Aga ma usun et ühegagi neist kolmest ei tohiks probleemi tekkida et sellepärast keegi ei osta et välimus hakkab kõigile vastu. Ega ka ühegi muu nendega sarnase disainiga. Väga neutraalsed ju kõik. Selleks, et keegi ei tahaks, peab ikka midagi väga ekstreemi olema, nagu türakujuline või muud taolist. Tegelt krt isegi siis ma kardan et mõnele just meeldiks. Peaasi on ikka mängitavus, välimusega on väga raske tõsiselt puusse panna isegi kui meelega üritad.

Metallipea
Posts: 130
Joined: 14 Feb 2011, 00:53

Re: Minu 1. kitarriprojekt

Postby Metallipea » 06 Mar 2011, 10:16

Njaa, selle koha pealt võib sul õigus olla isegi, noo et lõplikult selgust saada, siis tuleb vist kõik kolm valmis teha ja siis vaadata 8)

Metallipea
Posts: 130
Joined: 14 Feb 2011, 00:53

Re: Minu 1. kitarriprojekt

Postby Metallipea » 06 Mar 2011, 22:32

Täna sain töökotta viimaks, kuid unustasin digika maha. Teisipäeval saab pilte ka ja kui teha jõuab kõik, siis saab ehk valmis ka juba. Täna sai trussrodi kaas tehtud, augud puuritud igale poole ja siis kere värnitsaga üle tehtud. Natuke lihvimisi ka oli veel ja nüüd on ainult vaja tusq sadul välja voolida ja siis kere üle õlitada, spets õliga. Edasi juba juppide külge kruvimise rõõm.

Metallipea
Posts: 130
Joined: 14 Feb 2011, 00:53

Re: Minu 1. kitarriprojekt

Postby Metallipea » 08 Mar 2011, 21:12

Nii sai hunnik uusi pilte ja nüüd on kitarr nii kaugel, et vaja keeled osta, elektroonika ära kokku joota ja krihvilihv ning sadul väla voolida, siis peaks kõik olema.

http://fotoalbum.ee/photos/Smegu/sets/1 ... e=lastpage

Pildid on siin :D ;)

Esimese pilli valmimine muudab kohe töökotta minnes sammu erksamaks ja toob naeru näole küll 8)

Loodan et meeldib, kellel küsimusi, siis andke teada, vastan meeleldi.

Vilmar
Posts: 73
Joined: 29 Sep 2010, 00:45

Re: Minu 1. kitarriprojekt

Postby Vilmar » 10 Mar 2011, 01:29

Äge!

User avatar
Death Super Mario
Posts: 411
Joined: 01 Dec 2009, 21:57
Location: Tallinn
Contact:

Re: Minu 1. kitarriprojekt

Postby Death Super Mario » 10 Mar 2011, 22:41

Tundub rütmikitarr olevat kuna helipea on silla juures.
Mind huvitaks just see kuidas see kõlab.
Ekitarr les paul. Võimendi roland micro cube.

User avatar
Strattocaster
Posts: 52
Joined: 15 Oct 2010, 15:50
Location: Tallinn

Re: Minu 1. kitarriprojekt

Postby Strattocaster » 10 Mar 2011, 23:11


User avatar
Death Super Mario
Posts: 411
Joined: 01 Dec 2009, 21:57
Location: Tallinn
Contact:

Re: Minu 1. kitarriprojekt

Postby Death Super Mario » 10 Mar 2011, 23:20

Ekitarr les paul. Võimendi roland micro cube.

User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Re: Minu 1. kitarriprojekt

Postby RockaRolla » 10 Mar 2011, 23:46

Throw the Jew Down the Well

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Minu 1. kitarriprojekt

Postby Faded » 11 Mar 2011, 01:39

It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.