Abi blokkide ühendamisel power-suppliga

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Ossa
Posts: 181
Joined: 23 Apr 2005, 19:30
Location: Pärnu/Viljandi

Abi blokkide ühendamisel power-suppliga

Postby Ossa » 27 Jan 2011, 11:07

Nimelt soetasin BURLKEY Flatliner Pro. Tahtsin ühendada sellega 2 Line6-te (DL4 ja FM4). Kuid juhe ei sobi, ei lähe line6 power inputi. Juhendites on kirjas, et line6 sobivad sellele flatlinerile.
Juhe ei lähe sisse kuna inputi keskel olev pulk(ei tea kuidas nimetada) on paksem. Kas probleemi saab lahendada mingi uue juhte ostmine ja kust? või on mul mingi uuema seeria Line6? Muidu vanadel oli teistmoodi logo peal, kui neil praegustel, mis ma ostsin...

9/12 VAC väikse pulkjuhtmega
Image

Image
Mul siis see Line6 ja lisaks ka FM4:
Image

Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39
Contact:

Re: Abi blokkide ühendamisel power-suppliga

Postby Marvin » 28 Jan 2011, 23:28

Hmm. Proovi, kas tavaline 2.1mm x 5.5mm ots sobib pedaalile järgi (need, mis sa tavaliste 9VDC pedaalidega kasutad).

User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Abi blokkide ühendamisel power-suppliga

Postby served » 30 Jan 2011, 21:10

On olemas 2 standardit, mis on teineteisele väga väga sarnased. Üks on 2.1mm teine on 2.5mm. Tuleb leida õiged pistikud.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/

Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39
Contact:

Re: Abi blokkide ühendamisel power-suppliga

Postby Marvin » 31 Jan 2011, 11:32

Jah. Tundub loogiline, et Line6-l on keskmine pin 2.5mm ja jackil on keskmine ava 2.1mm, seetõttu ei mahugi.
Neid otsasid peaks ELFA's vms poes olema küll, võta pedaal kaasa ja proovi. Joodad uue otsa ja olemas.

Ossa
Posts: 181
Joined: 23 Apr 2005, 19:30
Location: Pärnu/Viljandi

Re: Abi blokkide ühendamisel power-suppliga

Postby Ossa » 31 Jan 2011, 13:01

okei tänud. selle uurisin jah välja, et 2,5mm

The Line 6 modelling pedals can be powered through the 9VDC (MM4, FM4) or 12VDC (DM4,DL4) outputs. Since these effects draw more current (150-185 mA) than average you can connect one effect with one output. The FLATLINER can power several Line 6 effects simultanously. Note: Line 6 modelling effects have reversed polarity. Use the right cable.


ehk siis saad seda FM4 kasutada tavalisest 9VDC väljundist tingimusel, et kaabel on pööratud polaarsusega ja 2,5mm otsaga

see polaarsusega kaabel on mingi imeasi või lihtne teha?

User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Re: Abi blokkide ühendamisel power-suppliga

Postby ddes3 » 31 Jan 2011, 18:02

Kui tinutad uut otsa, vahetad juhtmed ära lihtsalt(+ läheb miinuseks ja - plussiks).

User avatar
interpol
Posts: 644
Joined: 01 Apr 2006, 16:24
Location: Kolga-Jaani

Re: Abi blokkide ühendamisel power-suppliga

Postby interpol » 01 Feb 2011, 07:57

mul on üks küsimus toite kohta. kas 9v asemel võiks kasutada 12v adapterit? lihtsalt teema selles, et pikka aega vastu pidanud ja kõikide erinevate plokkidega ilusti töötanud zoomi adapter ütles üles- nüüd proovisin ühte m-audio helikaardiga saadud adapterit, mis on küll 12v. panin korraks ühele plokile järgi. mingit müra ja muud jura ei olnud. kõik töötas. kas võin proovida teiste plokkidega?
aidake mind rooli, ma sõidan ise!


User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Abi blokkide ühendamisel power-suppliga

Postby Faded » 01 Feb 2011, 19:51

Ma ei soovitaks seda. Ülepinge pole kunagi hea, ja pagan teab, mis tolerantsiga komponente tootja on pedaalis kasutanud. Võib juhtuda, et kõik töötab ilusti, aga sama hästi võib juhtuda, et midagi põleb sees läbi. Kui pedaal tahab 9 volti, siis anna talle ka 9 V.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

kidrakunn
Posts: 8
Joined: 01 Jun 2011, 11:18
Location: Türisalu/Tallinn
Contact:

Re: Abi blokkide ühendamisel power-suppliga

Postby kidrakunn » 01 Jun 2011, 15:15

Kindlasti ei soovita 12V ühendada 9V pesasse. Kuigi paljudes kidraplokkides on pinge stabilisaatorid olemas on moonutused siiski olemas.
Aria ProII magna MA-40(made in Japan)
Vintage akustiline
Trace Elliot Super Tramp (made in UK)
Digitech RP5 (made in USA)
Dunlop Cry Babe (made in USA)
Boss CS-3,OS-2,DD-6
EBS UniChorus(made in SWE)
Rocktron Rampage Distrotion
Behringer BCG102

User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Abi blokkide ühendamisel power-suppliga

Postby served » 06 Jun 2011, 19:13

12V ja 9V.

Oleneb pedaalist. Ma katsetan oma tehtud pedaalid 9V ja 18V. Välja arvatud muidugi biasi kriitilised pedaalid.Tihti on väga suur vahe. Op-Ambi baasil pedaalidel on palju rohkem headroomi jne. näiteks TL072 vms.

3V ei ole määrav. Kuid siiski, see on üsna individuaalne teema. Oleneb pedaalist.
Ja pinge regulaatorid 3V suurema pinge peale saba ei anna veel. Muidugi oleneb taas mis seal sees on ja kas üldse on. LM7805 oskab ka 35V pingega läbi saada.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Abi blokkide ühendamisel power-suppliga

Postby Faded » 06 Jun 2011, 22:08

Digipedaalides võivad pingeregulaatorid sissetuleva toitepinge reguleerida alla 5 V peale, ja kui 9 V asemel tuleb sisse 12 V, siis see võib juba liiga ränk olla. Isegi kui kohe läbi ei löö, siis soojust eraldub ikkagi rohkem ja eluiga võib märgatavalt lüheneda.

Isetehtud pedaalid on teine asi. Kui sa tead, et kõik jupid kannatavad 12 V (või 18 V) välja, siis võib vabalt kõrgemat toitepinget kasutada. Ongi opvõimudel rohkem headroomi jne. Aga enamik tootjaid valivad komponente ikkagi võimalikult sinna 9V kanti, kuna suurema nimipingega komponendid on vastavalt ka suuremad (ja enamasti kallimad). Jällegi, kohe ei pruugi midagi üles öelda või läbi põleda, aga pedaali eluiga võib lüheneda, ning kui tootja suudab kuidagi tuvastada, et sa lasid nt. 9 V asemel 12 V sisse, võid ka garantiiga hüvasti jätta.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.