Minu projektid

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Minu projektid

Postby ddes3 » 04 Jan 2011, 02:04

Tervist!
Mõtlesin, et teen siia teema ja postitan oma kitarridega ja kitarritehnikaga seotud projektidest pilte ja juttu.

Igaljuhul, üks karbike, kus tina pole veel õieti hangunudki!



Kuna pedaale on tekkinud juba terve hunnik ja piisavalt (korralikke) adaptreid pole, siis tuli mõte ehitada mingisugune filtreeritud/reguleeritud toide.
Esimene trükkplaat, mille tegin täitsa ise. Kasutasin läikivat fotopaberit, triikrauda, raudkloriidi. Augud puurisin akudrelliga.
Idee järgi kannatab vist kuni 1A koormust, kuid mul nii palju tarvis ei lähe. Igaksjuhuks said LM317'le ka pisike 'radiaator' külge keeratud.
Toimib! Ja väga ilusti. Kõige probleemsem pedaal oli mul rocktroni wah, mis undas metsikult. Kasutades seda, on undamine peaaegu kadunud.




nuvlear0
Posts: 215
Joined: 15 Feb 2010, 00:15
Location: Pärnu

Re: Minu projektid

Postby nuvlear0 » 04 Jan 2011, 03:18

vapsee geenius ju :) (Y)
Washburn WI-66PRO Idol Series :P
Samick Greg Bennett design akust
Vox Nightrain + NT112 cabinet
Line 6 POD HD500X

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Minu projektid

Postby Faded » 04 Jan 2011, 03:49

Väga korralik tulemus ju.

Paar tähelepanekut. Teisel pildil on näha, et mõned rajad ei jäänud päris hästi, ilmselt ei hakanud tooner korralikult vase külge. ELFA-st peaks saama spetsiaalse trükkplaadimarkeri, millega on hea selliseid kohti enne söövitamist korrigeerida. Tavalise markeriga saab ka, aga siis tuleb kindlasti mitu korda üle teha. Korralikud rajad on just toiteploki puhul olulised, kuna voolutugevused võivad üsna suured olla, ja kui sul on kuskilt rada kitsam või vask õhem, hakkab see koht kuumenema ja pikemas plaanis võib töökindlus kannatada.

Samal pildil on ka näha, et väljundpistikutesse jooksvad juhtmed on veidi kehvasti joodetud - tina võiks katta ikka kogu vaskrõnga. Tundub, et tina pole üldse korralikult vase külge hakanud. Võimalik, et on võimsamat jootekolbi vaja, kuna vasepinda on nendes kohtades üsna palju ja see kipub soojust ära juhtima. Ma teeks need ühendused kindlasti üle. Muud kohad tunduvad tipp-topp.

Mis puuriterasid trükkplaadi jaoks kasutad - teras või karbiid?
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Re: Minu projektid

Postby ddes3 » 04 Jan 2011, 13:49

Põhjus, miks rajad on veidi auklikud peitub selles, et kasutasin söövitamisel švammi. Täpsemalt saab lugeda . Ega muidu poleks hädagi aga mul oli lahus veidi lahja ning aega(ja jõudu) läks ikka rohkem kui reklaamitud. Järgmine kord olen targem. Tegin samal ajal veel ühe pisikese plaadi, see tuli paremini välja.

Jootekolb on mul jah paras junn. Üks 25watine, võimsust jääb just suuremate juhtmete tinutamisel väheks. Arvatavasti vaatan need kontaktid üle.

Ma ei tea millest puurid tehtud on. Need on pärit vanavanaisa pärandatud tööriistade seast. Teras ehk?


Koguasja hinnaks võis tulla umbes 300-400kr (20-25€).

User avatar
sipelgas
Posts: 910
Joined: 02 Dec 2007, 17:45
Location: Tartu
Contact:

Re: Minu projektid

Postby sipelgas » 06 Jan 2011, 18:53

Very nice !

User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Re: Minu projektid

Postby ddes3 » 31 Jan 2011, 17:59

Eelmisel aastal ehitatud . Tegin kingituseks.
Minu maitse jaoks oli veidi liiga bassine, sisend kondeka oleksin ära vahetanud.
Väga lihtne skeem, annab päris mõnusa draivise fuzzi(rohkem nagu dist kui fuzz minu kõrvale) ja saab kasutada ka clean boostina.
Trükkplaat sai aastaid tagasi Tonepadist tellitud.




Hetkel on veel pooleli Ruby projekt, mis ootab karpi panemist.

tuhkam
Posts: 23
Joined: 25 Jan 2010, 19:32

Re: Minu projektid

Postby tuhkam » 04 Feb 2011, 01:10

Mulle meeldib patarei ühendus. Lahe sinine, sobib lülitiga!

User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Re: Minu projektid

Postby RockaRolla » 04 Feb 2011, 11:31

Throw the Jew Down the Well