K: HB helipea poolikruvid (pole screws)

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
telepoiss
Posts: 525
Joined: 18 Sep 2007, 12:37

K: HB helipea poolikruvid (pole screws)

Postby telepoiss » 11 Oct 2010, 14:45

Tere,

Mul on tekkinud mõned küsimused HB helipea "poolikruvide" (pole screws, pole piece screws) kohta. Tahaks samas leida ka kusagilt 6 korralikku ühesugust sellist kruvi.

1. Kas on tegu täiesti tavalisest (kroomitud/nikeldatud) terasest M3-keermega kruvidega , või on mingid ( kõrgendatud? ) nõudmised, nt materjalile ?
2. Kas poolikruvi pea mõõtmed avaldavad mingil moel mõju signaali võimsusele/toonile (erinevatel HB peadel esineb erineva pea suurusega kruve) ?
3. Kuidas need kruvid üldse magnetvälja ja keele võnkumist vahendavad? Ega nad vist otseses metall-metall-kontaktis teiste helipea osistega ju polegi ? Või mõnel juhul ikka on ?
4. Kas keegi EU-s müüb neid kruve internetikaubana ?
5. Kas kellelgi vedeleb sahtlis mõni kasutuskõlbmatu või odav HB, millel on nimetatud kruvid olemas ?

tänud abi eest kui keegi viitsib vastata

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: K: HB helipea poolikruvid (pole screws)

Postby Faded » 11 Oct 2010, 16:41

1. Peaks olema nikeldatud teras, M3x21, tavaline 0,5 mm keere. Erinõudeid ei ole, peale selle, et tegu oleks ferromagnetilise materjaliga.

2. Üldiselt mida suurem kruvipea, seda laiemat osa keelest ta mõjutab. Aga ma kahtlen, et need erinevused on nii suured, et need ka soundis avalduksid.

3. Minu teada nad on ühenduses humbuckeri põhjaplaadiga. Tööpõhimõte on sama, mis single coilidel, ainult et püsimagnet magnetiseerib kõigepealt poolikruvid (ja teises mähises olevad "slug-id") ning need omakorda magnetiseerivad keeled, mille võnkumine siis lõpuks indutseerib mähises vahelduvvoolu.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

telepoiss
Posts: 525
Joined: 18 Sep 2007, 12:37

Re: K: HB helipea poolikruvid (pole screws)

Postby telepoiss » 12 Oct 2010, 09:19

tänud vastuste eest, nii ma ka ise arvasin , kuigi ebaselge/ebakindel on veel see, kas nad kinnituvad kusagile põhjaplaadi /"massi" külge või mitte. Kas keegi teab Eestis olevat mõnda piisavalt head kruvipoodi või muud poodi, kust saaks selliseid sobivaid kruve (ca 20mm pikad, sobivas mõõdus pea, nikeldatud ferromagnetiline teras, M3 keere) osta ?

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: K: HB helipea poolikruvid (pole screws)

Postby Faded » 12 Oct 2010, 15:15

Kruvimaailm? Üldiselt on ka ehituspoodides (à la Bauhof) üsna lai kruvivalik.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

telepoiss
Posts: 525
Joined: 18 Sep 2007, 12:37

Re: K: HB helipea poolikruvid (pole screws)

Postby telepoiss » 14 Oct 2010, 11:02

Olen praeguseks kõigile küsimustele vastused/lahendused saanud nii et minu poolest võib selle teema lukku panna

User avatar
Yamaha1
Posts: 626
Joined: 05 Jan 2008, 18:35
Location: Tallinn/Laulasmaa
Contact:

Re: K: HB helipea poolikruvid (pole screws)

Postby Yamaha1 » 22 Oct 2010, 22:22

Las ta olla, kasulik teema ju.
Ehk tekib mõnel veel mõni teemakohane küsimus..

8)