esmaabi keeltele (puhastamine)

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: esmaabi keeltele (puhastamine)

Postby Faded » 28 Aug 2010, 00:30

It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

User avatar
Black
Posts: 1089
Joined: 31 Oct 2008, 20:05
Location: Tallinn, Tartu
Contact:

Re: esmaabi keeltele (puhastamine)

Postby Black » 28 Aug 2010, 00:33

Vou..mees - rahu. Mina küsin sult küsimuse, sina kukud mind lolliks sõimama. Tasemel vend oled. Meenutad rohkem mõnda burksi järavat rullnokka kui tulihingelist kitarristi. Ma küsisin ainult, millest sa seda järeldad, et spetsiaalselt selleks mõeldud vahendid ei sobi? Mul sirgelt savi mitu aastat sa kitarridega tegelenud oled ning pole vahet mitu mina. Tahakski teada, miks need spetsiaalsed vahendid siis halvad on? On mõni vettpidav fakt kah või oled nagu nõukaajamees kelle jaoks VAZ on kõige parem masin?
Riistvara:
Ibanez RGR321EX
Randall RX35DM
Zoom G5

User avatar
ville
Posts: 113
Joined: 08 Apr 2008, 17:09

Re: esmaabi keeltele (puhastamine)

Postby ville » 28 Aug 2010, 03:56


letsrock
Posts: 243
Joined: 16 Sep 2008, 16:50
Location: Tartu
Contact:

Re: esmaabi keeltele (puhastamine)

Postby letsrock » 28 Aug 2010, 11:49

Kui juba keeled on paska täis, siis ei aita mingi viin ega piiritus ega ka spets vahend. Ainuke toimiv asi on keeled maha võtta ja vees keeta. 10 minutit on täiesti piisav.
Keep rockin

User avatar
Black
Posts: 1089
Joined: 31 Oct 2008, 20:05
Location: Tallinn, Tartu
Contact:

Re: esmaabi keeltele (puhastamine)

Postby Black » 28 Aug 2010, 11:57

Last edited by Black on 28 Aug 2010, 23:53, edited 1 time in total.
Riistvara:
Ibanez RGR321EX
Randall RX35DM
Zoom G5

User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: esmaabi keeltele (puhastamine)

Postby Faded » 28 Aug 2010, 13:35

It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.

User avatar
sipelgas
Posts: 910
Joined: 02 Dec 2007, 17:45
Location: Tartu
Contact:

Re: esmaabi keeltele (puhastamine)

Postby sipelgas » 28 Aug 2010, 13:46

Ma ei leia üldse pointi , miks keeli puhastada , pigem iga kuu uued keeled osta . Niipalju need ka ei maksa :)
Fast fret muidu on jah asi mis toimib , mitte küll väga kaua , aga enne igat mängukorda üle keelte lasta siis aitab küll.

Epicus
Posts: 77
Joined: 23 Jan 2008, 00:01
Location: Valgamaa

Re: esmaabi keeltele (puhastamine)

Postby Epicus » 28 Aug 2010, 15:40

Päris värvikas ja pehmelt öeldes elav arutelu siin mu küsimuse peale:).Aga aitüma nõuannete eest, sain mingi pildi asjast. Ise tegin asja juba viina lapiga ära...seekord siis nii, ei viitsinud asja üle pikemalt juurelda.Aga no siis hea, et ma Fairy-ga ei teinud, nagu siin hirmutati.Viina lapp läks peale puhastamist küll pisut kollakas-mustaks ja sound pisut paranes, aga keeled peab ütlema läksid kuidagi kuivaks, näpud ei libise enam hästi.Aga ok, pole probleemi, jälle targem ja nagunii peab varsti uued keeled ostma.
No keeled ikka maksavad, ei saa öelda, et nad just vähe maksavad (ärgem unustagem, et inimeste elustandardid on ikka väga erinevad).Minu jaoks on luksus neid lausa iga kuu vahetada, vahetan neid paari-kolme kuu tagant.Jah, tean, et lõpus sound kannatab.Aga kuna nagunii ma ei esine kusagil ja terve aur läheb lihtsalt harjutamisele, siis elab üle.130eek-ised Ernied on ikka minu jaoks arvestatav väljaminek.
Yamaha, Marshall, Boss.

User avatar
greencow
Posts: 630
Joined: 31 Jan 2007, 16:16
Location: Jüri
Contact:

Re: esmaabi keeltele (puhastamine)

Postby greencow » 28 Aug 2010, 18:21

Saigi pärast rasket tööpäeva natuke huumorit.

Muidu ise lisaks veel et laividel ja pikemate proovide ajal on käepärast lihtsalt üks kuiv lapp millega vahepeal keeled ja kael higist ära kuivatada, teeb mängimise mugavamaks ja suurema sita saab ka maha.

telepoiss
Posts: 525
Joined: 18 Sep 2007, 12:37

Re: esmaabi keeltele (puhastamine)

Postby telepoiss » 29 Aug 2010, 10:09

ma olen kah keedukeele praktik. keedan 10-15 minti ja valmis. vahel olen isegi pisikese tilga äädikat keeduveele sekka visanud. värskus ei kesta nii kaua kui tutikatel keeltel, aga toimib mõneks ajaks küll. kulumisjälgedega keeltega vast pole mõtet jässata, aga sellisel juhul tasub kindlasti "keedukeelt" teha kui keeled muidu värsked, aga mingil rumalal põhjusel täis lagastatud, a´la ülalmainit´ süldi-singi juhtum. mõned keeled püsivad ise kauem värsked ka. elixiri nanowebid on nt sellised üsna hullud keeled, mis esiteks püsivad ise juba kaua värsked ja mida jõuab lisaks paar korda enne veel "keeta" kui neil tekivad kulumisjäljed või vajadus prükasse visata .

Nende kaasaegsete "ussiõlide" kohta ei oska mina midagi arvata, pole kasutanud. Eelarvamus on, et eks nad natuke sellised "vidal-sassuuni kõõmavastased shampoonid" ole - võtab kõõma ära küll, aga peadki hakkama sellesamaga ja järjest tihedamini pead pesema :D

Epicus
Posts: 77
Joined: 23 Jan 2008, 00:01
Location: Valgamaa

Re: esmaabi keeltele (puhastamine)

Postby Epicus » 29 Aug 2010, 14:30

Juba seepärast ei viitsiks ma keetmisega jännata, et kaks (ja rohkem) korda samu keeli ma peale panna ei taha ega oska -lihtsalt igavene n*ss on neid pärast uuesti peale panna, kuna pingutite poolne ots on juba ära "nätsutatud" ja ole mees ja katsu siis seda igasugustest aukudest läbi ajada.Kui keeli vahetan, siis vanu keeli ei saa ma muudmoodi maha, kui lõikan näpitsatega vahetult enne pingutit keele katki.Sirget osa on siis lihtne välja tõmmata ja see kängar, mis pinguti ümber, seda on jälle teiseltpoolt pingutit hea lihtne välja võtta.Seega sama keelt ei saa enam peale panna, jääb lühikeseks. Muide niisama - vist paljud kidramehed on tundnud vähemalt korra (peenemaid) keeli vahetades seda "mõnusat" tunnet, kui keel torkab küüne alla:). Hästi veel, kui läheb näpu otsa...mul on vist iga keelevahetue korra ajal väike vereproov:).
Yamaha, Marshall, Boss.

telepoiss
Posts: 525
Joined: 18 Sep 2007, 12:37

Re: esmaabi keeltele (puhastamine)

Postby telepoiss » 29 Aug 2010, 15:11

nojah - siis küll ei maksa vast jamama hakata. Parem vaheta igakord peale tuhmumist, väljakulumist või sõbra singisüldirünnakut uute vastu välja - kindlapeale minek ja näpud jäävad terveks.

User avatar
cooloox
Posts: 1125
Joined: 03 Nov 2008, 21:12
Location: Tartumaa, Ülenurme

Re: esmaabi keeltele (puhastamine)

Postby cooloox » 29 Aug 2010, 19:31


User avatar
Yamaha1
Posts: 626
Joined: 05 Jan 2008, 18:35
Location: Tallinn/Laulasmaa
Contact:

Re: esmaabi keeltele (puhastamine)

Postby Yamaha1 » 31 Aug 2010, 17:55


8)

User avatar
chord
Posts: 208
Joined: 29 Jan 2010, 20:40
Location: Tallinn

Re: esmaabi keeltele (puhastamine)

Postby chord » 01 Sep 2010, 00:08

Ma tahaks ka seda relva näha.
Practise until your fingers bleed!

I drive a Harley Davidson motorcycle and play a Harley Benton electric guitar 8) .