PRS chambered body projekt

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
tykonu
Posts: 979
Joined: 15 Feb 2008, 17:49

Re: PRS chambered body projekt

Postby tykonu » 08 Jan 2011, 19:04

Kas sul on kodus kõik masinad olemas või käid kuskil tegemas?
Muidu, mu sõbra isa nimi on samuti M. Sekk :D

margusse
Posts: 198
Joined: 19 Sep 2006, 20:56
Location: Tartu
Contact:

Re: PRS chambered body projekt

Postby margusse » 08 Jan 2011, 19:11

Oma teada mul lapsi ei ole ja veel vähem lapse sõpru, aga sa mõtled vb Meelist.
Kodus ei ole mul jah erilisi tööriistu, käin nagu kodutu, teen seal kus juhtub. Seepärast on asi veninud ka. Aga näiteks F-hole´id saab kodus rahulikult tehtud ja mõned pisiasjad veel.

pingviin
Posts: 145
Joined: 11 Apr 2009, 22:43

Re: PRS chambered body projekt

Postby pingviin » 01 Sep 2012, 18:43

Kus joonise tegid kui küsida tohib? AutoCADis? Kui nii siis .. ma küsiks nõu dwg PDF'ks muutmisega. Proovin hetkel kasutada virtuaalprinterit, kuid mingi seade on vast paigast ära, kuna pdfis on hiljem kõik jooned küll kenasti olemas, kuid proportsionaalselt joonisele on nad liiga paksud :/ oskad ehk aidata hea nõuga?

Tänud!,

K.

margusse
Posts: 198
Joined: 19 Sep 2006, 20:56
Location: Tartu
Contact:

Re: PRS chambered body projekt

Postby margusse » 02 Sep 2012, 10:08

Ma ei arvan, et sa oled teinud lihtsslt liiga paksud jooned. Lwt v mingise klahvi alt sai reaalseid joonte paksusi näha, mis on ka pdf-i plottimisel näha on. Lihtsalt muuda kõik joone paksused väiksemaks ja ma arvan, et peaks korras olema. Muidu mõõtkava valimisel pead arvestama ka paberi virtuaalset formaati. Kitarr peaks mahtuma kas A2 või lausa A1 peale. Vaaaks ise selle joonise üle, aga siin sõjaväes ei ole suuri võimalusi selleks.
Tervitusi tsivilisatsiooni! Varsti kohtume!

pingviin
Posts: 145
Joined: 11 Apr 2009, 22:43

Re: PRS chambered body projekt

Postby pingviin » 02 Sep 2012, 14:10

Mm line thickness on 0. selles Eei ohiks probleemi olla. Tuli välja mingi siuke jama, et kui kitarr on ütleme no meeter pikk.. siis kui valisin mingi paberiformaadi umbes 1100 x 800 ( täpset suurust ei mäleta praegu peast ) ..siis kui ta nüüd kitarri sellele paberile paneb paper aknas on kitarr ehk ainult viiendiku pikkune sellest mis ta peaks olema. Samas joonise scale on koguaeg olnud 1:1, 1 unit : 1 mm.. mingi säte on ma arvan paigast ära mida ma leida ei oska :/

Tänan!,

K.

User avatar
lpeeter
Posts: 23
Joined: 03 Sep 2012, 11:56
Location: Tallinn
Contact:

Re: PRS chambered body projekt

Postby lpeeter » 03 Sep 2012, 16:47

Väga kena kitarr on tulemas. Ma kind of kitarrivõhik- kas elektrilistel kitarridel mõjutab see suurelt osalt kõla ka, kui kere seest õõnes on. Või siis mitteõõnsate kitarride puhul kere materjal?
- Kitarr

margusse
Posts: 198
Joined: 19 Sep 2006, 20:56
Location: Tartu
Contact:

Re: PRS chambered body projekt

Postby margusse » 04 Sep 2012, 20:13

Eks see mõjutab ikka. Kõige täpsemalt oskaks hinnata seda siis, kui teeks 2 identset pilli-1 õõnes, teine mitte.
Tegelikult on mul natuke häbi, kõige rohkem enda ees, sest ehitus on pooleli jäänud. Reservi saades proovin kellegi targemaga kaela ära ühendada ja edasi minna.