PRS chambered body projekt

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
margusse
Posts: 198
Joined: 19 Sep 2006, 20:56
Location: Tartu
Contact:

PRS chambered body projekt

Postby margusse » 01 Aug 2010, 21:44

Kere sapele mahagon, top vaher, liimitud kael, splititavad humbuckerid ja raju sound on lõpptulemus:)
Olen juba tükk aega hoogu võtnud ja nüüd asusun asja kallale. Tegin šablooni kambritele, siis puurisin kabmrid sisse, ja varsti silun freesiga kambri põhjad ja seinad. Siis lõikasin tikksaega kere väikese varuga mustalt välja. Varsti peaks laagriga freesi tera kätte saama, siis saab kere ilusti šablooni järgi välja lasta.
Pill ei tule arvatavasti täiesti PRS stiilis-kere kumerust arvatavasti ei tee ja PRS stiilis silda ka ei tule, panen sadula ja siis keeled läbi kere. Kaela ei julge ma ikka veel ise ehitada, kuid proovin mingise Les Paul tüüpi kaela kasutada headstocki oma käe järgi lihvida. kuna PRS´il on see kaela ja kere kokkupuute pind päris väike, siis pikendan kaela alt poolt, arvatavasti kuni kaelapoolse helipea lõpuni. Peale panen ilusa vahtrast topi
Pill peaks tulema midagi sellist:


Paar pilti



User avatar
Velkus
Posts: 632
Joined: 04 May 2006, 21:12
Location: Saue vald
Contact:

Re: PRS chambered body projekt

Postby Velkus » 01 Aug 2010, 22:38

Nonoh, tuli ehitamise pisik sisse? :D
Tubli töö! jään huviga ootama uuendusi!

margusse
Posts: 198
Joined: 19 Sep 2006, 20:56
Location: Tartu
Contact:

Re: PRS chambered body projekt

Postby margusse » 04 Aug 2010, 21:01

Pisik halvas jalad ja käed:)
Aga äkki on mõni hea inimene nõus laenama paari õlle eest sirget laagriga freesi. Asi selles, et mu 12.7 mm freesi vars ei hakka 12mm tsangi sisse. Või oskab keegi öelda, kus Tartus oleks korralik valik freesi tarvikuid?

User avatar
Velkus
Posts: 632
Joined: 04 May 2006, 21:12
Location: Saue vald
Contact:

Re: PRS chambered body projekt

Postby Velkus » 05 Aug 2010, 11:36

Kas Tartu K-Rautas ei ole? Tallinna omas (Haabersti ringi juures) oli küll päris suur valik erinevaid otsasid.

margusse
Posts: 198
Joined: 19 Sep 2006, 20:56
Location: Tartu
Contact:

Re: PRS chambered body projekt

Postby margusse » 16 Aug 2010, 20:59

K-Rautas ei olnud. Aga ei ole eriti palju aega olnud tegeleda, siiski loodan kellegi heale soovile mulle laenata või lasta enda töökojas teha vms.
Aga tellisin vahepeal vahtra topi, millega olen sigarahul. seebikarp on väheke vana ja udune.



Aga andke nõu. Et kas selline noname kitarri küljest võetud kael on ka oma hida väärt? neid sarnaseid kaelu on seal nii mitmeidki...


Margus

User avatar
Velkus
Posts: 632
Joined: 04 May 2006, 21:12
Location: Saue vald
Contact:

Re: PRS chambered body projekt

Postby Velkus » 17 Aug 2010, 11:47

Nagu aru saan, siis on sul plaanis teha sellest bolt kaelast set neck kael, ehk siis liimitav. Pmst ei tohiks midagi hullu olla selle kaelaga, iseasi, et järsku tuleb teha mingi frettide vahetus või miskit sellist. Soovitan jälgida oksjoneid, sealt võib kah päris hea hinnaga saada.
Nt see siin
Buy-it-now on sellel küll veidi kallim, kuid oksjonilt võid saada odavamalt ja pluss on selle puhul see, et tal on set-neckile vastav kand juba olemas. Samas ei ole PRS-ile omast 24 fretti.

Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39
Contact:

Re: PRS chambered body projekt

Postby Marvin » 19 Aug 2010, 14:34

Kui tahad korrlikku asja, siis soovitan www.warmoth.com.

margusse
Posts: 198
Joined: 19 Sep 2006, 20:56
Location: Tartu
Contact:

Re: PRS chambered body projekt

Postby margusse » 05 Jan 2011, 23:01

Vahepeal on asi väheke arenenud ja olen saanud ühtteist tehtud. Kael on sisse sobitatud, kuigi augu peab paar-kolm mm sügavamaks tegama. Kalde teen kaelale, arvan, et nii oleks vist lihtsam. Hetkel jändan F-aukudega, üks hakkab nägu võtma, siis kui teise valmis saan, siis on näpud rakkus ja tuleb paariks kuuks palmi alla ravile minema.
Aga enne seda jagan teiega paar pilti.

User avatar
Velkus
Posts: 632
Joined: 04 May 2006, 21:12
Location: Saue vald
Contact:

Re: PRS chambered body projekt

Postby Velkus » 06 Jan 2011, 00:28

haba-haba! Väga kena projekt! Kus Sa nii ilusat puitu said, kui saladus ei ole, vaher on lihtsalt supper. Keeled lahendad siiski tailpieciga mitte thru-body stiilis?

margusse
Posts: 198
Joined: 19 Sep 2006, 20:56
Location: Tartu
Contact:

Re: PRS chambered body projekt

Postby margusse » 06 Jan 2011, 08:17

Selle kena puidu vahendas mulle ebay, ei ole saladus, maksis siis veel veidikene üle tuhande eesti eegu. Ma tegelt veel ei teagi, mis keeltega teha, kuidas vingem/parem oleks?

User avatar
Velkus
Posts: 632
Joined: 04 May 2006, 21:12
Location: Saue vald
Contact:

Re: PRS chambered body projekt

Postby Velkus » 06 Jan 2011, 12:26

Isiklikult arvan, et ilusam oleks, kui nad läbi kere läheks, lisaks suurendaks see ju ka sustaini.

User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: PRS chambered body projekt

Postby served » 06 Jan 2011, 13:23

Tõeliselt vägev projekt! Soovin omalt poolt edu!
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/

eestibloke
Posts: 111
Joined: 24 Jul 2005, 14:24

Re: PRS chambered body projekt

Postby eestibloke » 06 Jan 2011, 14:27

Tere,

Kuigi ma elektrikatest taipan vähe ja mu tõeline armastus kuulub akustidele siis Sinu pilli vaadates käib mul kerge külmavärin üle selja :D Väga lahe!!! Kas kaela ja sõrmlaua valmistasid ise? Anna aga minna ja ootan uusi pilte.

Jõudu,

Kristjan

margusse
Posts: 198
Joined: 19 Sep 2006, 20:56
Location: Tartu
Contact:

Re: PRS chambered body projekt

Postby margusse » 06 Jan 2011, 16:11

Kaela leidsin saksa ebayst, ei julge veel ise sellist tükki ette võtta, pole ka vastavaid riistu. Aga headstocki lõikan ma muidu oma nägemuse järgi ja plaanin sinna oma nime/logo vms sisse freesida.
Margus

margusse
Posts: 198
Joined: 19 Sep 2006, 20:56
Location: Tartu
Contact:

Re: PRS chambered body projekt

Postby margusse » 08 Jan 2011, 18:50

Ajaviiteks joonistasin oma kitarri mudeli. umbes selline peaks mu pill tulema, kuid mitte päris 1:1. sõrmelaua maalingud on teised ja keeled läbi kere pole ka päris veel otsustud ja nuppude lahendus pole ka päris nii...
Panen nii jpg, kui pdf file, siis saab lähemalt vaadata, kui huvi
JPG
PDF