elektrikitarri efektiplokk

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
joh520
Posts: 20
Joined: 21 Sep 2009, 18:01

elektrikitarri efektiplokk

Post by joh520 »

Tere, tahaks endale soetada mingi hetk efektiplokki, kuna mängin ühes ansamblis ja sealne ansambli juht on seda soovitanud. Täna sattusin peale sellisele plokile nagu ZOOM GFX-5, et ta võiks olla midagi sellist, aga kes keegi oskab natukene paremat nõu anda, hinnaklassiks umb 5000 eeku.
User avatar
Death Super Mario
Posts: 411
Joined: 01 Dec 2009, 21:57
Location: Tallinn
Contact:

Re: elektrikitarri efektiplokk

Post by Death Super Mario »

Osta parem pedaal aka stompbox.
Saad parema tulemuse kui zoomilt.
Kuna pole ühtegi efekti omanud oskan õelda selle põhjal mida olen kuulnud ja lugenud.
Ekitarr les paul. Võimendi roland micro cube.
joh520
Posts: 20
Joined: 21 Sep 2009, 18:01

Re: elektrikitarri efektiplokk

Post by joh520 »

suht hea oleks ka see kui need efektid saaks salvestada.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: elektrikitarri efektiplokk

Post by Faded »

Death Super Mario wrote:Osta parem pedaal aka stompbox.
Saad parema tulemuse kui zoomilt.
Oeh... alati on tore, kui keegi tuleb mingi sellise üldistusega lagedale ja ei vaevu oma seisukohta isegi põhjendama. Võiksid veel natuke rohkem kuulata ja lugeda, enne kui ütlema hakkad.

joh520 wrote:Tere, tahaks endale soetada mingi hetk efektiplokki, kuna mängin ühes ansamblis ja sealne ansambli juht on seda soovitanud. Täna sattusin peale sellisele plokile nagu ZOOM GFX-5, et ta võiks olla midagi sellist, aga kes keegi oskab natukene paremat nõu anda, hinnaklassiks umb 5000 eeku.
Selles hinnaklassis võiks sobida ehk Vox Tonelab LE, BOSS ME-70 või Digitech RP500. Soovitaks võimalusel eelnevalt neid proovida; draivisound on see põhiline faktor, millele tasub tähelepanu pöörata. Erinevad plokid erinevad ka näiteks sisendite-väljundite poolest (kasvõi näiteks USB-ühendus arvutiga).

Mida sa efektikast muidu ootad? Kas su ansamblijuht midagi täpsemat ka rääkis?
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
User avatar
greencow
Posts: 630
Joined: 31 Jan 2007, 16:16
Location: Jüri

Re: elektrikitarri efektiplokk

Post by greencow »

Lihtsalt nii oftopic. Zuumi suur bassimulitkas on vägagi asine. Eriti veel enda hinnaklassis.

Kui lindistada tahad, siis ma eeldan et ikka mõtlesid blokki mida saaks USBi abil arvutiga ühendada.
joh520
Posts: 20
Joined: 21 Sep 2009, 18:01

Re: elektrikitarri efektiplokk

Post by joh520 »

Ma olen efektide poole pealt suht võhik, efektiplokk võiks olla iseenesest suhteliselt lihtsasti mõistetav, võimalusi võiks palju olla ja et ma saaks need ka endal salvestada plokki (selline võimalus on ju olemas :) ). Sellesmõttes on hea et juhendajal Tartus pillipoodides tutvused sees, et saaksin arvatavasti võtta koju kaasa ja natukene proovida, aga mõtlesin et siin on asjatundjaid küll ja küsiks veel arvamust ja mudeleid mida soovitaks.
joh520
Posts: 20
Joined: 21 Sep 2009, 18:01

Re: elektrikitarri efektiplokk

Post by joh520 »

Lihtsalt nii oftopic. Zuumi suur bassimulitkas on vägagi asine. Eriti veel enda hinnaklassis.

Kui lindistada tahad, siis ma eeldan et ikka mõtlesid blokki mida saaks USBi abil arvutiga ühendada.


Ma ei taha lindistada, vaid lihtsalt mängida ansamblis ja et oleks efekte, millega oma kitarri heli huvitavamaks muuta ja mida saaks salvestada naug plokki et järgmine kord hea võtta :D sry kui natuke halvasti kirjeldan mida teha tahan loodan et saate aru :)
joh520
Posts: 20
Joined: 21 Sep 2009, 18:01

Re: elektrikitarri efektiplokk

Post by joh520 »

vaatasin seda boss me-70 , midagi sellist ta võiks olla.
User avatar
arch0
Posts: 310
Joined: 20 Mar 2007, 21:43

Re: elektrikitarri efektiplokk

Post by arch0 »

Kui hinnaklass 5000 siis saad ju selgelt midagi paremat kui zoom, ca 4000 eest saaksid juba järelturult boss gt-8. Tasub uurida veel line6 staffi
Jackson Dk2m
Ibanez V72E-BK
Jolana Tornado 1963
Tanglewood Stingray bass
Vox ad30vt
User avatar
greencow
Posts: 630
Joined: 31 Jan 2007, 16:16
Location: Jüri

Re: elektrikitarri efektiplokk

Post by greencow »

joh520 wrote:
Lihtsalt nii oftopic. Zuumi suur bassimulitkas on vägagi asine. Eriti veel enda hinnaklassis.

Kui lindistada tahad, siis ma eeldan et ikka mõtlesid blokki mida saaks USBi abil arvutiga ühendada.


Ma ei taha lindistada, vaid lihtsalt mängida ansamblis ja et oleks efekte, millega oma kitarri heli huvitavamaks muuta ja mida saaks salvestada naug plokki et järgmine kord hea võtta :D sry kui natuke halvasti kirjeldan mida teha tahan loodan et saate aru :)


Nüüd sain aru mida mõtlesid. Enamus efektiblokke saab sellistest presettidest aru.

Aga üldiselt Line 6 kraami võiks vaadata, väga asiste draivisaundidega blokid on neil. Võid ise mõelda kas M9 või siis POD seeriast midagi. X3 laiv vist jääb natuke kalliks.

Bossi multiefektidest saab ka normaalse saundi kätte, olen ise kuulnud. Samas on neil tohutult palju negatiivseid arvustusi võrgus, sest nendega on natuke raskem suhelda.
joh520
Posts: 20
Joined: 21 Sep 2009, 18:01

Re: elektrikitarri efektiplokk

Post by joh520 »

Suur tänu. Sain natukene targemaks, ma üritan endale neid plokke kasutada sebida eks siis otsustan milline on kõige sobivam, kui küsimusi veel tekib siis küsin :)
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: elektrikitarri efektiplokk

Post by served »

Boss Me 70 ja Me 50 on ka päris head asjad. Kasutanud mõlemat.
Muidugi Line6 kraam on neist praegusel hetkel kõvasti üle.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
madis
Posts: 200
Joined: 17 Nov 2006, 12:35

Re: elektrikitarri efektiplokk

Post by madis »

Kui päris higain ja/või metal teemat taga ei aja siis ise oskan soovitada voxi tonelabi kus on väga head crunchi ja kergema draiviga soundid.
User avatar
Death Super Mario
Posts: 411
Joined: 01 Dec 2009, 21:57
Location: Tallinn
Contact:

Re: elektrikitarri efektiplokk

Post by Death Super Mario »

mõni analog multiefektiplokki on olemas ?
Kui ei ole kas saab ise teha ?
Ekitarr les paul. Võimendi roland micro cube.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: elektrikitarri efektiplokk

Post by Faded »

Ise saab teha küll, aga eriti neid ei toodeta. Analoogmultiefektikas on põhimõtteliselt hunnik analoogefekte ühte korpusesse kokku ehitatud. Üldiselt tuleb see suurem kui keskmine digiefektikas, ning lisaks puuduvad lisavõimalused nagu USB-ühendus, presetide salvestamine, efektide järjekorra muutmine jne.

Vt. näiteks Pete Cornishi tehtud asju:
http://www.petecornish.co.uk/fxboards.html
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Locked