Seymourid vs. EMG vs. Dragonfire????

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
Maix77
Posts: 69
Joined: 06 Jan 2008, 23:37

Seymourid vs. EMG vs. Dragonfire????

Post by Maix77 »

Seymour Duncan- Blackouts AHB1(või ka siis AHB2)
EMG- 81-85
Dragonfire-81-85
Nimelt tahaks teada, et ehk mõni hea kõrvakuulmisega vend on proovida saanud seda toodangut. Teada on see, et Dragonfire teeb emg koopiaid ja on odavama liiga tegija, kuid kuidas on lood soundiga. Oskaks keegi hea võrdluse teha. Olen vaadanud videoid ja kõike aga pilt jääb arusaamatuks. Käisin kahte esimest proovimas ka poes(kahjuks erinevate mudelite ja võimude peal) ja seal ei saanud päris selget pilti. Seymour kyll üllatas oma clean soundiga, sest review´des oli see sound natuke kehvem kui tegelikult, aga kuna poes ei lubata eriti maksimumi peal keevitada, siis tahangi teada, kas on kellelgi viitsimist siia väikene ülevaade teha?

Helipead lähevad kasutusse raskema muusika mängimiseks ja no mõtlesin et esimesele projektikale ostaks dragonfire pead peale ja kui hea kere saab siis vahetaks seymourite vastu. Helipeadelt ootan sellist puhast ja mõnusat kõrgemat soundi, millega soolosid teha jnejne ja siis rütmi jaoks sellist madalamat ja võimast soundi, hääl ei tohiks olla väga kile ja selline munapiiksukas. Samuti on erinevate riffide mänguks hea madalama tämbriga sound minu meelest. Kahjuks ei oska väga kirjeldada seda mida tahan ja no eks siin nii palju faktoreid mängus, mis ka mõjutavad, kuid ehk oskate soovitada milline neist sobiks kõige paremini sellise muusika jaoks ja kui kellelgi on need olemas, siis kuidas on kasutajasõbralikkusega lood ja kui vastupidavad ja head need siis on ka?

Pikk jutt s...t jutt aga jagage kogemusi, kes mida eelistab ja mis metal projektile peale võiks minna...
sguitar
Posts: 862
Joined: 10 Jul 2007, 11:25

Re: Seymourid vs. EMG vs. Dragonfire????

Post by sguitar »

Võin omast kogumusest öelda, et EMG on alati hea kindlapeale minek.
Samas Seymourid on hoopis teistsugused. Ja juba sealt tulebki mängu maitse.
Dragonfiretega kogumusi ei ole aga noh nende koopiatega on nagu on
Nagu ikka - Epiphone pole Gibson ega LTD kohe ESP. Samas vahepeal joppab
ikka väga häid diile.
Washburn & Randall
Must
Posts: 426
Joined: 22 Feb 2010, 12:52
Location: Cimeria
Contact:

Re: Seymourid vs. EMG vs. Dragonfire????

Post by Must »

EMG'si soovitaks ainult neile kes võtavad osa asjast mida mina kutsun "gain more gain". See on nähtus kui inimesi huvitab rohkem kui palju neil gaini on kui see, kuidas toon on, kuni lõpuks on tooniks erinevatel kõrgustel helisev paberikärin. Lihtsalt minu arvamus.
Mulle meeldib heavy soundi juures see, kuidas õelda, crunch. Ma pole kuulnud EMG-ga, et keegi oleks nii head crunchi saanud kui seymouridega.(võrdle metallica master of puppets albumi tooni ...and justice for all tooniga)
Ma uuriks Duncani distortion, või invader. Kui sul just aktiiv peab olema, Blackout.
Dimarzio tasub ka uurimist, mõnes heliklipis on täitsa head soundi olnud.
Genetically modified rape
[Siin oli 3 liikuvat pilti]
User avatar
Tegelane
Posts: 1713
Joined: 02 Jul 2008, 01:42
Location: Eesti->Tartu

Re: Seymourid vs. EMG vs. Dragonfire????

Post by Tegelane »

Ka minu isiklikust vaatenurgast on EMG'd kuidagi liialt tehislikud. Mulle nad igatahes ei istunud, proovisin ühte ja proovisin teist, kuid eih.
Üks tuttav läks üle EMG'delt Blackoutide peale ja kuuldavasti õigustas end see vahetus täiega ära. Hämmingus oli ta ise kui ka tema tuttavad. Blackoutidel pidi seda jõudu kuidagi rohkem olema.
User avatar
karlapoiss
Posts: 2247
Joined: 17 Feb 2008, 18:14
Location: kuressaare ( 1-2korda kuus tallinn)

Re: Seymourid vs. EMG vs. Dragonfire????

Post by karlapoiss »

üks võimalus oleks muidu lasta pillimeistril teha helipead, saaksid täpselt oma vajaduste järgi.
sguitar
Posts: 862
Joined: 10 Jul 2007, 11:25

Re: Seymourid vs. EMG vs. Dragonfire????

Post by sguitar »

See "too much gain" probleem on mängija oma viga ja bullshit.
Mul ei ole kunagi sellist probleemi olnud EMG'ga.
Aga ja DiMarzio tasuks kindlasti uurimist.
Ja palun andke andeks aga Metallica soundi põhjal küll nüüd ei tohiks otsustada.
Jaa ja nüüd tuleb sada vanti kes ütlevad, et Metallica on parim.
Washburn & Randall
Must
Posts: 426
Joined: 22 Feb 2010, 12:52
Location: Cimeria
Contact:

Re: Seymourid vs. EMG vs. Dragonfire????

Post by Must »

Metallika vahetas enamus enda helipedest emg-de vastu pärast master of puppets'it ja enne and justice for all'i.
Genetically modified rape
[Siin oli 3 liikuvat pilti]
Maix77
Posts: 69
Joined: 06 Jan 2008, 23:37

Re: Seymourid vs. EMG vs. Dragonfire????

Post by Maix77 »

Noo kardan lihtsalt, et pillimeistri juures läheb liiga kulukaks see helipeade kokku mähkimine, olgugi, et tulemus võib jah parim saada. Noo metallical endal pole viga, tränaossist rokipeeruks üleminekul on ta hea vaheetapp, kuid sound pole ikkagi minu maitse, mulle meeldib selline mõnus madala tämbriga värk ja no kunagi sai stuudios käidud töövarjupäeval ning trehvas metsatölli miksimisega samale ajale see ja seal armusin soundi mida toodab nende basskidra, metallne kõla ja nagu kuullaagri kuulid veereks keele sees, selline mõnus sound, see polnd freti tirin vaid soundis oli selline kerge trashmetali bassistile omane sound sees nooh, ma arvan et nii mõnigi teab millest ma ehk räägin. Nagu verivärskete keeltega mängideski, kuid seal oli veel midagi. Sarnast mõnusat soundi tahaks omale ka. Mingi isikupära peaks ju jääma ja seda peaksid helipead aitama leida. Mingi 2kilo on panna helipeadele ja mõtlen ebaysse pöörduda nii et andke tuld,

Mida arvatakse yldse aktiivide ja passiivide võrdlusest, kuuldavasti pidid aktiivid isikupäratumat soundi andma. Minul pole siiani poodides kolades ja proovides kyll väga midagi ette heita kummalegi, meeldib aktiivide pauer ja vaikus, pole urinaid ja sahinaid eriti kui ns sitsid ja ei mängi samuti tuleb head high gaini grunchi ja cleani ka neist. Kahjuks endal veel pole olnud isikliku pilli peal. Mul stockid infs4-infs3 ja inf3 vist ibaneze helikad ja siis kunagi esimesel pillil olid harley bentoni leiutised. Vaesemehe värk.
letsrock
Posts: 243
Joined: 16 Sep 2008, 16:50
Location: Tartu
Contact:

Re: Seymourid vs. EMG vs. Dragonfire????

Post by letsrock »

karlapoiss wrote:üks võimalus oleks muidu lasta pillimeistril teha helipead, saaksid täpselt oma vajaduste järgi.

Võid saada ja võid ka mitte saada.
Keep rockin
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Seymourid vs. EMG vs. Dragonfire????

Post by served »

Osta letist, siis sa tead mida sa saad.
Lihtsalt pead leidma selle õige.
Praeguselajal on see valik nii lai, et kui sa otsid konkreetset Tooni tämbrit ja tead mida sa tahad, siis leiad ka omale sobiliku pea. Kerimise peale minnakse tavaliselt siis, kui tahtakse ennast üllatada või otsitakse midagi erilist, mida letilt ei leia. Mina soovitaksin vaadata Seymour Duncanite poole. Lihtsalt selle pärast, et sai ka kunagi selline etapp läbi tehtud ja SD del on mida pakkuda. Minu valik langes SH-12 peale (sillas) ja olen siiamaani oma valikuga väga rahul.
Valida oli päris mitmekümmnete seast, mis ma ka läbi proovisin ja seal hulgas olid ka EMG aktiiv päid, mis aga oma elutuse poolest mulle ei meeldinud.

Aga maitse asi!
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
Constituo
Posts: 218
Joined: 15 Aug 2007, 18:18

Re: Seymourid vs. EMG vs. Dragonfire????

Post by Constituo »

Ei karga kellegi kõrri ega kraesse, kellele EMG ei meeldi, aga samas endale istub jälle jube hästi. Oma Dual Recto halfstacki ja ESP EC-II kombinatsiooniga mängin hetkel ühes indie-rokk bändis, kus gaini ei tohi kunagi liialt olla ja võin käsi südamel öelda, et hätta ma ei jää. Kui oskad mängida, saab ka dünaamika välja tuua. Aga jah, eks ta maitse asi ole. :)
Maix77
Posts: 69
Joined: 06 Jan 2008, 23:37

Re: Seymourid vs. EMG vs. Dragonfire????

Post by Maix77 »

selline asi, et rahasyst saabus lõpuks palga näol ja mõtlesin siin endamisi, et kuna palka vähem ja necki kasutan vähe siis paneks uuele kidrale aind yhe nt SD Blackout AHB1 või AHB2-e. Mida sellest arvate, kas tasub ja siis yks tooni nupp ja volume loomulikult
Locked