micro cube

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
nuvlear0
Posts: 215
Joined: 15 Feb 2010, 00:15
Location: Pärnu

micro cube

Post by nuvlear0 »

ma olen suht paljusi n2ind et kasutavad micro cube, mis selles nii head, see suht lahja ju võimsuselt, kas selle sound kompenseerib selle puuduj22gi v6i lihtsalt enamat pole vaja endale m2ngides
Washburn WI-66PRO Idol Series :P
Samick Greg Bennett design akust
Vox Nightrain + NT112 cabinet
Line 6 POD HD500X
User avatar
karlapoiss
Posts: 2247
Joined: 17 Feb 2008, 18:14
Location: kuressaare ( 1-2korda kuus tallinn)

Re: micro cube

Post by karlapoiss »

endal on 15x roland, ja üürgab küll, noh üle poole keerates pole heli enam normaalne, kuid metali jaoks käib küll ja trummidest röögib ka üle.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Re: micro cube

Post by Kert »

Enamasti ei valita kidravöimu vöimsuse järgi, vaid ikka soundi järgi. ja micro kuubikul on veel igasugu häid omadusi peale soundi. (kompaktsus, palju efekte, patarei toide 230v lisaks, aux-in, körvaklapi väljund jne jne...)
Loomulikult on ka palju parema soundiga vöimusi, aga selles hinnaklassis on ta siiski yks parimaid.

Kodus harjutamiseks on ta ka piisavalt vöimas. Mina näiteks korteris seda üle poole ei saagi keerata.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
sipelgas
Posts: 910
Joined: 02 Dec 2007, 17:45
Location: Tartu

Re: micro cube

Post by sipelgas »

micro cube minuarust üsna mõttetu vidin.
User avatar
germpz
Posts: 557
Joined: 13 Aug 2005, 20:22
Location: Veeriku

Re: micro cube

Post by germpz »

Minu arvates küll väga mõtekas vidin. Hinna-omaduste suhe ülimalt paigas. Oluline et vaid vajadusi kataks.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Re: micro cube

Post by Kert »

sipelgas wrote:micro cube minuarust üsna mõttetu vidin.

Tead mönda paremat samade omadustega?
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
Greger
Posts: 22
Joined: 18 Apr 2010, 18:43

Re: micro cube

Post by Greger »

need väiksed võimud on küll oma kompaksuse jne assjade juhul küll toredad kuid ma ei suuda nendega üldse midaig teha sest see sound mis sealt ikka tuleb on imelik :S nagu oleks mingid kõrgheliga asjandused mis ragisevad koguaeg :S.
Muidugi on see minu arrvamus asjast kuid ei poolda eriti väikseid võime.
Aga sams on ka neil häid külgi mida pole suurtel ja võiks olla suurtel samuti. Kuid seega hakkab juba hind jne.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Re: micro cube

Post by Kert »

No aga kodus ju eriti ei mängi mingi suure vöimuga?
Kes tahab vöib ju kuubikule suurema kölari aretada lihtsalt - vöim ise on täiesti piisav kodus mängimiseks.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Re: micro cube

Post by Uku »

On veel olemas Marshall MG2, Vox DA5. Nad pole kaugeltki nii levinud, kuid nad pole ka kaugeltki nii kaua saadaval olnud. DA5'l on 6.5" valjukas, mis on juba päris sümpaatne sellise võimu kohta. Telepoiss installis oma Mikrokuubile samuti 6.5".
Image
Pole küll Vox DA5 isiklikult proovinud, küll aga lugenud mitmeid võrdlusi (MicroCube vs DA5) ning oma suurte kõrvadega videomaterjale kuulanud.
Vox DA5'l on suurem valjukas, juba 5W (kunagi ei või teada, millal läheb veidi rohkem võimsust vaja), rohkem võimalusi (efekte ja võimusimusid), open-back/closed-back optsioon, võimalus valida kolme võimsuse vahel (0.5W/1.5W/5W). Viimane tundub esialgu tähtsusetu lisa, kuid see pikendab vajadusel patareide kestvust. Ta on oma iseloomult leebem, MicroCube on selline karvasemate meeste harjutusvõim.
Pealegi läheb mulle hullult peale Classic mudeli old school välimus - nagu mingisugune AC15, lihtsalt palju-palju väiksem.
Image
http://www.thomann.de/de/marshall_mg2fx.htm
Sellel on ka mõned efektid peal, kuid oma olemuselt isegi MicroCube'st lihtsam. Maksab sama palju, täitsa huvitav oleks teda lähemalt näha. Keegi võiks teha nende kolme võrdlustesti, kui raha üle jääb.

Marshalli kohta ei oska öelda, kuid Roland Microcube'i ja Vox DA5 kiidetakse kõikjal, isegi vanad kalad naudivad nendega mängimist - ta on ju nii mobiilne võim, võiksin patareide toel kasvõi oma auto kastis mängida. :)

Uku
Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: micro cube

Post by served »

Microcube edu seisneb tema väga mitmekesisuses. Efektide paljususes. See et see võim on väike, madala võimsusega, mobiilne, lihtsasti kasutatav, loogiliselt ja läbimõeldult disainitud - see muudab selle mini võimu teistest peajagu paremaks.
Kuid, kitarrist ei saa enne aru kui hea võim see on, kuni tal pole vajadust sellise järele.
Paljud ostavad omale lihtsalt korterisse ja mängivad sellega riiulist. Sellisel juhul võiks seal loomulikult midagi suuremat ja paremat olla.
Aga kui sa tahad selle võimuga ringi joosta, kasutada elektrikitarri igas tingimuses, ilma et peaksid mingeid klappe pähe toppima, on see võim täiesti asendamatu.

Igal seadmel on eesmärk, ärge seda unustage. M.C. polegi mõeldud stuudiosse või proovikasse.

Kui nüüd kõrvutada siia veel VOX-i ja seda marshalli. Siis on ju tegu natukene teisele maitsele soundiga. Mulle näiteks istub Rolandi junni heli rohkem kui VOX-i või Marshalli omad. Maitse asi.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Re: micro cube

Post by Kert »

See Marshall MG2 nüüd küll ei sobi Micro Cube ja Vox DA5 kõrvale...
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
Uku
Posts: 1568
Joined: 22 Mar 2008, 17:42
Location: Rakvere / Määri
Contact:

Re: micro cube

Post by Uku »

Kert wrote:See Marshall MG2 nüüd küll ei sobi Micro Cube ja Vox DA5 kõrvale...


Mine tea, pole uut MG-seeriat proovida saanud. Äkki on toimunud mingi areng?
Kuid tõesti, Vox ja Roland on oma suunitluselt erinevad võimud - ma olen selline leebema muusika (blues kuni heavy metal) austaja, krabaks Vox DA5.
Mr. Southpaw

Squier Classic Vibe '50s Telecaster '12
Vox AC4 / Vox Mini 3
Blue Flower Electronics Rangemaster
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Re: micro cube

Post by mty »

served wrote:Paljud ostavad omale lihtsalt korterisse ja mängivad sellega riiulist. Sellisel juhul võiks seal loomulikult midagi suuremat ja paremat olla.


ma ostin (su käest) justnimelt selle pärast omale uuesti microcube, et justnimelt korteris sellega harjutada. proovikas või garaažis võivad sul "mängimis" võimendid olla.

ning, teeks siis selgeks selle et: harjutamiseks või niisama muusikakeskusega võidu jammimiseks ei jää microcubel mitte mingil juhul võimsusest puudu. (võrdluseks näiteks paljud kasutavad ju mingied imeväikseid arvutikõlareid, kurat needki teevad häält ju, microcube on kordades suurema ja kvaliteetsema elemendiga)
"You wear it very well." ; "What?" ; "You wear it very well, now play like a fucking musician"
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: micro cube

Post by served »

Jah muidugi. Võimsusest ei jää puudu, aga kvaliteedist jääb küll. Vähemalt mina kodus küll Kuubikuga eriti hea meelega ei mängi.
Pidasingi silmas selle kangema all seda, et kodus võiks mõni parema soundiga võim olla kui kuubik.
Kuid taas, maitse asi.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
EvilKatarn
Posts: 523
Joined: 23 Jun 2008, 15:32
Location: Tallinn -> Nõmme

Re: micro cube

Post by EvilKatarn »

Kuubiku heli, nii palju kui seda kuulnud olen, ei istu sugugi. Isegi mu väike Slayeri MG junn kaalub tolle üle.
Ibanez RGR321EX + EMG ALX w/ ABQ
Marshall MG10KK
Locked