Jama potekate ja elektroonikaga.

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
User avatar
Sander.S
Posts: 1361
Joined: 29 May 2007, 23:11
Location: Tallinn;Nõmme

Jama potekate ja elektroonikaga.

Post by Sander.S »

Nonii, mõtlesin asja lõpuks käsile võtta, aga pole aimugi kust alustada. Kitarri elektroonika on vigu täis. Põhiline probleem, millest ma tahaksin lahti saada on järgmine: kui lüliti on näiteks sillahelipeale pandud ja ma keeran vastava potekaga volüümi maha, siis heli ei kao tegelikult ära, vaid jääb õrnalt kõlama. Kusjuures, kui ma seejärel ka kaelahelipea volüümi maha keeran (ja lüliti on endiselt sillahelipea peal), läheb heli isegi veel vähemaks, aga endiselt ära ei kao. Samuti võin ma keerata tooninupu maha ja heli ei kao ikkagi ära (kuigi feedbacki jääb tunduvalt vähemaks). Sama jama on muidugi ka kaelahelipeal. Feedback on mu kidral ka täiesti kohutav (kui käe keeltele panen jääb surinat vähemaks, aga ära see siiski ei kao) ja distortion saab ainult siis sees olla, kui ma parajasjagu mängin, muidu hakkavad helipead vilisema. Mõtlesin helipead mõnede SD passiivide vastu vahetada (JB ja '59 ehk?). Ehk peaksin maanduse ka tegema või midagi? Võib-olla keegi oskaks mind selle volüümi osas aidata, see ju vist helipea vahetamisel ära ei kao, asi peaks olema juhtmete ühendamises või jama pigem potekatega või midagi?
Sterling by Music Man Axis AX40, Line 6 Spider III 15, MXR Phase90 (Custom Shop), SansAmp GT2

Counterwise on sigahale
User avatar
Sander.S
Posts: 1361
Joined: 29 May 2007, 23:11
Location: Tallinn;Nõmme

Re: Jama potekate ja elektroonikaga.

Post by Sander.S »

keegi?
Sterling by Music Man Axis AX40, Line 6 Spider III 15, MXR Phase90 (Custom Shop), SansAmp GT2

Counterwise on sigahale
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Re: Jama potekate ja elektroonikaga.

Post by renn »

Esimesena tasuks otsida oma pilli või muu sarnase pilli skeem ja kõik juhtmed ükshaaval üle käia.
FIGHT THE SYSTEM!
User avatar
Sander.S
Posts: 1361
Joined: 29 May 2007, 23:11
Location: Tallinn;Nõmme

Re: Jama potekate ja elektroonikaga.

Post by Sander.S »

Mis sa selle üle käimise all mõtled? Skeemi ei leia kahjuks kuskilt.
Sterling by Music Man Axis AX40, Line 6 Spider III 15, MXR Phase90 (Custom Shop), SansAmp GT2

Counterwise on sigahale
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Re: Jama potekate ja elektroonikaga.

Post by renn »

Vaatad kõik juhtmed ja ühendused üle, et oleks 1:1 skeemi järgi ühendatud.
FIGHT THE SYSTEM!
Slide
Posts: 145
Joined: 27 Apr 2009, 11:26
Location: Tallinn

Re: Jama potekate ja elektroonikaga.

Post by Slide »

Tüüpskeeme leiad näiteks SD kodulehelt support osakonna alt.
Kitarride seadistamine/remont tel. 53445837
Ka elektroonika ja raudvara vahetamine/remont.
Locked