DIY: prosta kidra nagi.

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est
Contact:

DIY: prosta kidra nagi.

Postby mty » 19 Dec 2005, 22:14

Nonii, ükspäev, eile, mõtlesin et võiks kidrale ikka mingi koha hankida, mitte nii et nagu ikka voodi peal, vahest tahaks ise ka linade vahel magada. siis tegin mingi kiire visandi. Aga täna, nagu ikka, poes olles plaanid muutusid.

Siit ehk siis ideid nendele kes tahaks ka endale kähku ja odavalt kidrale mingit paika valmistada. samas võib netis midagi paremat leiduda, a kust ma tean, ma ei viitsind otsida, ja se on päris käepärane, i like it.

kõigepealt, kui te vaatate pilte, võite märgata et mõningatel piltidel on kraami topelt, ei , te pole joobes (arvatavasti), vaid mul on 2 kitarri, nii et mul on vaja mõlemad üles puua.

Vajalik kraam:
Image
enamvähem täpsed hinnad on toodud 1 tüki kohta (mai tea, mul on siin mingi 5% soodustus kirjas ka veel).

1. kaks suurt metall asja - Prussiking 51x105 - 17.00 eek
2. neli väikest musta metallnurka - Mööblinurk 30x30x15x0,2 - 3,50 eek
3. must kaabel - kahekordne must tihend 12x10 - 21 eek/m
4. poldid + mõni kruvi - sain töötoast - väärtusetu
5. teipi on tegelt ka vaja, seda vedeles endal ka ( mäkkaiveri teip)

lähemalt.
se must kaabel, se tihend, se on see millega tihendatakse uksi, aknaid, ta kleepub, ja ta on pehme, need on head omadused. kuna ta on kahekordne, siis umbes 10 cm piisab kui 1 teha. need kaubad ostsin ehitus servicest.

seega hind ilma teipi ja polte arvestamatta on umbes 26 kr.

Tegutsemine:

1.
Image

1. küürida need mööblinurgad hinnasiltidest puhtaks (kes viitsib võib prussikingalt ka nühkida).
2. teipi peale mõningaltele kohtadele mis võivad teie arvates kasutamisel kitarri kriimustada.
3. mööbliliistud poldiga prusskinga külge kinni keerata.
4. tihend parajaks pikkuseks lõigata, ning siis augud sisse teha poltide kohale:
Image
5. tihendid külge kleepida.
6. ja OLEMAS!

Image

7. nüüd see seina külge kruvida, ja kitarr külge riputada.

Image
töötab!

kuigi nüüd, kui te olete selle kõik ära teinud, võin ma öelda et tegelikult neid mööblinurke polegi vaja sinna toppidagi, niisama püsib ka hästi, a las nad olla kui juba said! :wink:

meisterjaan
Posts: 620
Joined: 29 Mar 2005, 19:23

Postby meisterjaan » 19 Dec 2005, 23:05

Tore ,et viitsisid selle postitada siia. Andsid mulle kohe motivatsiooni tegutsemiseks. Kui mul kitarristände juba olemas ei oleks siis hakkaks ise kah ehitama. Aga võibolla millagi hakkan siiski, kunagi pole ju liiga palju.

gitara
Posts: 1566
Joined: 22 Sep 2005, 17:34
Location: Saaremaa

Postby gitara » 20 Dec 2005, 00:14

Mina vötsin 30 cm pikkuse torujupi, ajasin sellele kummivooliku peale ja väänasin kruustangide vahel hobuseraua kujuliseks. Keskmise osa muljusin kruustangidega veidike lapikuks ja puurisin sinna 2 auku. Järgmiseks kruvisin selle värginduse puuklotsi külge ja selle omakorda seinale. Ahsoo, toruotsad painutasin natuke ülespidi, et pill maha ei libiseks.

k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Postby k6ll » 20 Dec 2005, 13:11

oot aga kes hinnas võitis, pange hinnad kõik juurde


järgmiseks võiks vaadata, kes teeb odavaima lamp võimu või mõne proze

User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est
Contact:

Postby mty » 20 Dec 2005, 17:41


User avatar
ddes3
Moderaator
Posts: 1167
Joined: 16 Mar 2005, 15:39
Contact:

Postby ddes3 » 20 Dec 2005, 22:43


k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Postby k6ll » 21 Dec 2005, 22:27

Krt ma kah elan 60-datel ehitatud Hrutsovkas, nii et kui midagi seina riputan siis kukub pool maja kokku