Akustilise võimendi kõlaritega ühendada ? kiire!

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
User avatar
holger15
Posts: 770
Joined: 12 Jun 2005, 14:33
Location: Tallinn

Akustilise võimendi kõlaritega ühendada ? kiire!

Post by holger15 »

Reede õhtul on mul plaanikohaselt ühes restoranis esinemine, alles nüüd sain teada et seal on umbes 70 inimest.
Kuna akustlisega midagi kuulda selle rahva seas ei oleks peaksin ma nüüd kahe päeva jooksul akustilise võimendi ostma ja tahaks teada mis võimalused on seda kõlaritega( mis restos laes ripuvad, raadiot või muud tausta musa mängivad) ühendada. Kui see on võimalik siis kas seda saab ise teha, või peab jõuluvana või kellegi ma ei kujuta kelle appi kutsuma, kes asja tunneb
Äärmisel juhul, kui ma suudan võimendi hankida, saan ka ilma kõlariteta mängida, aga siis on muusika kindlasti ühes kohas liiga vali ja teises ruumis vaevu kuuldav, või üldse olemata
võib-olla jääb tekst arusaamatuks või liiga umbmääraseks, sellest on kahju muidugi aga ma ei tea ka mingeid üksikasju nende kõlarite kohta, ega ka mis võimendi või kust :? ma selle ostan
ja kui kallid muidu võimud akustilisele on, helipea ja ma ei tea mis judinad veel
User avatar
haandi
Moderaator
Posts: 649
Joined: 15 Mar 2005, 17:50
Location: Kuressaare

Post by haandi »

no ütleme kui sa umbes 30-50 w võimu ostad ja kuskil pubis 70-le inimesele esined siis ei peakski seda kuhugi edasi ühendama aga üldiselt võid selle ühendada line out väljundist. hinna kohta niipalju, et 3500-.... on umbes nii võimaste hind.
Ära möödu mu'st lähedalt
meisterjaan
Posts: 620
Joined: 29 Mar 2005, 19:23

Post by meisterjaan »

Kui restoran sind kutsus siis võiks see ju nende mure olla ,et kuidas sind kuuldavaks teha... teisalt muidugi saab ka asja vastupidi võtta. Hmm, anyway, mingist kohast neil see heli sinna kõlaritesse ju läheb. Kõige halvem variant on see kui läheb otse mingi maki outputist. Siis oleks sul vaja mingit pulti kuhu saaksid ennast ja kõlareid ühendada. Aga väga võimalik ,et neil on seal endal mingi süsteem juba olemas ja siis piisab sellest kui paned ennast otse pulti.
User avatar
holger15
Posts: 770
Joined: 12 Jun 2005, 14:33
Location: Tallinn

Post by holger15 »

asjas on see hea, et raha saan niikuinii, kas mind kuuldakse või mitte ja kui ei kuuda siis võin vigu ka sisse mängida ja muidu jamada seal :lol: aga ma enam-vähem sain krustokilt infot eile õnneks, pean restoranimeestelt endilt küsima et kuda neil see heli tavaliselt kõlaritesse jõuab, et kas helipult on neil
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Arvesta sellega, et kui on pult, siis sellel ei pruugi olla tavalisi veerandtolliseid sisendeid, kuhu tavaline kidrajuhe sobiks. Mul oli Tartus Tsink Plekk Panges see kogemus, nende puldil olid ainult XLR sisendid, ja kuna meil selliseid kaableid polnud, jäi esinemine ära (elektripillidega pole niisama miskit teha).

Sellisel juhul peaks saama kaablipoodidest spetsiaalseid üleminekuid tellida. Aga noh, nüüd on sul selle jaoks vist niikuinii hilja, kui homme on esinemine :roll:
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Locked