kitarri sound

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
janek87
Posts: 522
Joined: 14 Mar 2005, 17:19

kitarri sound

Post by janek87 »

panen hiljem üles ka mõne helinäite, et teil oleks kergem aru saada, mida ma mõtlen. Probleem siis selles, et ei ole üldse rahul oma soundiga- eriti overdrive'ga. Kõrgemad noodid ei kõla üldse ja väga lühidalt.
Overdrive pole nagu puhas...oleks nagu mingi lisaheli veel sees. Nagu käiks keel kuhugi vastu. Pilliks on siis hohner rockwood pro (strat) ja võimendiks on Marshall MG 15CDR 15w. Helipeadeks on muidugi 3xsingle coili, aga kas tasub kõike just helipeade süüks ajada?või ongi need sigle coilid nii ebakvaliteetsed?
Last edited by janek87 on 02 Jan 2007, 16:45, edited 1 time in total.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Su võim on ka paras jura. Aga single coilide asi on see, et nad ei pruugi isegi mitte ebakvaliteetsed olla, vaid lihtsalt niivõrd madala väljundiga oma tehnilise ehituse tõttu, et nad ei aja võimu korralikult kärisema (mitte et MG selleks väga suuteline oleks ka). Mina ei saa ka stratist väga head kärinat, sest mu võim lihtsalt eriti kärina koha pealt ei sobi temaga kokku.
Aga jah, pane helinäiteid, siis on kergem aru saada.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
janek87
Posts: 522
Joined: 14 Mar 2005, 17:19

Post by janek87 »

üritan mingid helinäited teha,kui koju jõuan.Aga mis te arvate, kas oleks mõtekam osta mingi odavam pill algajale, kui hakata mässama nende helipeadega jms-ga. Silma jäi näiteks Epiphone Les Paul Special II LTD...pillipoes hinnad mingi ~ 3000EEK. või siis mõni Vintage Les Paul.
OT küll, aga ega neid vist Tartus eriti pole?Et saaks huvipärastki proovida, et mis häält need teevad....
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

nu kui köik kolm helipead tahad välja vahetada kvaliteetsete vastu, siis vöib töesti olla odavam see 3000 kroonine kidra osta. iseasi kui head sellelgi kidral helipead on, kui ta nii odav on.. aga noh, humbuckerid vähemalt...
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
donkey
Posts: 898
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Tallinn

Post by donkey »

Epikal on mõnus saund. Mul on LP Special ja olen väga rahul. Niiet mina eelistaksin sinu asemel Epikat Vintage'ile
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: el.kitarri sound'i probleemid

Post by Faded »

janek87 wrote:Kõrgemad noodid ei kõla üldse ja väga lühidalt.
See tundub olevat vähese sustaini probleem. Mida jämedam keel, seda kauem ta vibreerib. Samuti, mida pikem keel, seda kauem ta vibreerib. Seega peenematel keeltel kõrgeid noote mängides ei kestagi need eriti.

Pealegi, kuna sul on strat-tüüpi pill, siis on tal ilmselt ka tremolo, eks? Seega on silla kontakt kerega üsna väike, mis põhjustabki madala sustaini. See ei ole tingimata helipeade viga. Näiteks minu pillil on ka single coilid, aga kuna tal on tele-tüüpi massiivne metallplaat sillaks ja seetõttu keelte kontakt kerega hea, on ka kõrgematel nootidel kenasti sustaini.

Lisaks sellele mängivad veel rolli ka puit ja kaela ehitus. Strat- (ja tele-) tüüpi pillid on üldiselt tehtud lepast, mis on üsna kerge puit. Samuti kael on eraldi, bolt-on tüüpi, mistõttu kontakt kaela ja kere vahel on väiksem. Mõlemad faktorid vähendavad sustaini. Samas Les Paul tüüpi pillid on raskemast puust, nagu mahagonist, ning kael on neck-thru, ehk siis ulatub läbi terve kere. Loomulikult see tähendab paremat sustaini.

Mis kärinasse puutub, siis nagu liivainimene ütles, sa oma võimust midagi korralikku kätte ei saagi. Üks võimalus oleks hankida korralik distortion-plokk ja seda kasutada.
OT küll, aga ega neid vist Tartus eriti pole?Et saaks huvipärastki proovida, et mis häält need teevad....
Vintage pille müüb IS Music, ja neil on neid LP koopiaid päris mitu seal.
Epiphone võib ehk Stanfordis olla.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Enno
Posts: 413
Joined: 11 Dec 2005, 18:14
Location: Tallinn

Post by Enno »

Proovi enne drastilisemaid võtteid tõepoolest paksemaid keeli+helipeade kõrguse reguleerimine võib ka aidata. Vibratole võib veel tugevama vedru panna, et kontakt kerega parem oleks.
janek87
Posts: 522
Joined: 14 Mar 2005, 17:19

Post by janek87 »

kahjuks on see isend ilma kangita...helipäid olen poovinud regulerida küll ja ega see eriti suurt mõjuta küll.

Sain miagist linti nüüd...kui midagi ei kuule siit, siis lindistan midagi uuesti, aga esialgu siis see...

http://www.filmiveeb.ee/janek87/proov.wav
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Re: el.kitarri sound'i probleemid

Post by liivainimene »

Faded wrote: Pealegi, kuna sul on strat-tüüpi pill, siis on tal ilmselt ka tremolo, eks? Seega on silla kontakt kerega üsna väike...
Tegelikult annab stratitüüpi tremolosilla suht edukalt vastu keret kruttida, nii et pill käitub sisuliselt nagu hardtail. Siis pole sustainil ka midagi viga.
Janek, su klipist tundub, et sul on üsna nõrgad helipead, väljundi poolest. See ei aja võimendit korralikult distortionisse lihtsalt, jääb selline vahepealne ei-see-ega-teine jamadus. Aga kas sul ei ole võimalik oma pilli mingi parema võimendi taga proovida, kas seal jamab ka?

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
janek87
Posts: 522
Joined: 14 Mar 2005, 17:19

Post by janek87 »

vot ei tule esmapilgul küll kohe ette, kus proovida võiks. :x eks näeb... ise arvasin ka jah, et nõrgad nagu veits...võim pole ka suurem asi, aga siiamaani olen rahul.
TnX
Posts: 293
Joined: 25 Feb 2006, 23:11

Post by TnX »

Mitte, et see antud teemas oluline oleks aga LP'd üldiselt ei ole siiski neck-thru vaid liimitud kere külge.
Jeez, you wouldn't think there'd be a problem with a cranked Mesa Mark II through an extension cabinet in the midnight hours, but APPARENTLY it's anti-social behaviour. Assholes.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Jah, minu viga, LP-d on liimitud (ehk set-in) kaeltega.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Enno
Posts: 413
Joined: 11 Dec 2005, 18:14
Location: Tallinn

Post by Enno »

See oli täis distortioniga? Mulle päris meeldsi, aga ilmselt on jah väga madal output helipeadel, mingi booster või distortion pedaal peaks asja kompenseerima.

Aga kas need kõrgemad noodid sul ei kõla lihtsalt ilma võimuta mängides ka? Ma olen kuulnud, et mingi siuke asi nagu surnud punkt on osadel kidradel.
janek87
Posts: 522
Joined: 14 Mar 2005, 17:19

Post by janek87 »

ilma võimuta ei pane küll eriti tähele, et mõni noot kõlaks kauem või mõni vähem. Aga jh sellel lool oli distortion põhjas....eks vaatab siis, ostan midagi paremat äkki 8)
mõtekam vist osta ikka uus pill, kui hakata nende boosterite ja distortionitega nö. asja kompenseerima...aga noh ka see on iseenesest võimalik
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

See oli võimu draiv seal klipis? Sel juhul ma vaataks küll enne pigem korraliku distortion-pedaali poole.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
Locked