Akustilise kitarri keeled

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
Locked
d4v3
Posts: 463
Joined: 27 Nov 2005, 22:29
Location: Tallinn-Saaremaa

Akustilise kitarri keeled

Post by d4v3 »

Kui juba elektrikitarri keelte jaoks teema on, miks mitte siis ka akustilise kitarri keelte jaoks.

Ma kasutan akustilisel DR "Hi-BEAM" 11-50 keeli.Teevad minu westernakustilise peal väga ilusat häält.
User avatar
Costa
Posts: 553
Joined: 02 Apr 2005, 14:34
Location: Valga

Post by Costa »

martini keeli eelistan.
User avatar
Morgoth
Posts: 179
Joined: 04 Mar 2006, 14:46
Location: Tallinn

Post by Morgoth »

Mingid DR keeled, ei mäleta eriti täpselt, kuid sinises pakis olid.
gitara
Posts: 1566
Joined: 22 Sep 2005, 17:34
Location: Saaremaa

Post by gitara »

Ostes olid peal daddario EXP26 EXP Phosphor Bronze 11-52 Custom Light. Head keeled olid, pillil särav köla ja soolod selge kandva heliga.
Kui uusi läksin ostma, tahtsin midagi odavamat ja lasin hr Saviaugul augu pähe rääkida ja ostsin Martin Acoustic Sp phosphor bronze 12-54. Esimene kuu olin tösiselt vihane, kuna pill ei kölanud kuidagi. Siis hakkas kölama ja mida rohkem olen mänginud, seda parem tundub. Nähtavasti tahavad pikalt sisse mängimist.
Tagavaraks ostsin jälle esmamainitud keeled, sain IS Musicust jupp odavamalt kui neid enamasti Eestis müüakse.
User avatar
T6nis
Posts: 5
Joined: 27 Jun 2006, 20:20

Post by T6nis »

Tillukene probleem siis nende keeltega. Hetkel ei tea missugused peal on, kuna sain sugulaselt kingituseks, ning oleks vaja üks keel välja vahetada. Kas neid müüakse muidu komplektina (kas see oleks kasulikum ost) või leiaks ka üksikuid?
Lisaks, ma ei saa kuidagi vana katkist keelt sadula küljest lahti. See valge "polt" ei tule kangutades ära ja ei taha eriti suure jõuga näpitsatega kallale minna. Ehk seal on mingi nõks, et need kergemini ära tuleksid?
Women - Can't live with them, can't live without them.
gitara
Posts: 1566
Joined: 22 Sep 2005, 17:34
Location: Saaremaa

Post by gitara »

T6nis wrote:Tillukene probleem siis nende keeltega. Hetkel ei tea missugused peal on, kuna sain sugulaselt kingituseks, ning oleks vaja üks keel välja vahetada. Kas neid müüakse muidu komplektina (kas see oleks kasulikum ost) või leiaks ka üksikuid?
Lisaks, ma ei saa kuidagi vana katkist keelt sadula küljest lahti. See valge "polt" ei tule kangutades ära ja ei taha eriti suure jõuga näpitsatega kallale minna. Ehk seal on mingi nõks, et need kergemini ära tuleksid?


Vöta keel poodi kaasa, seal ehk nad oskavad öelda. Kui keeltega on kaua mängitud, siis vöib uus keel liiga ereda helinaga välja kosta ja targem on köik keeled korraga välja vahetada.
Mina kasutasin kangi pöhimötet, see teatavasti suurendab jöudu. Panin pikkade mokkadega näpitsa alla ühe puutükikese, haarasin näpitsatega tugevalt sellest vidinast kinni ja vajutasin. Siis vöib veel proovida natuke edasi-tagasi keerata ja siis tömmata.
User avatar
holger15
Posts: 770
Joined: 12 Jun 2005, 14:33
Location: Tallinn

Post by holger15 »

Tavaliselt olen lihtsalt mõned d´Addario keeled ostnud, aga hiljuti ostsin kallid D´Addario keeled põhimõttel " Ma pole nii rikas, et odavaid asju osta"(Guaranteed to last 2-3 times longer on paki peal kirjas), sest eeldan et nende hind 275krooni tasub end ka ära võrreldes tavaliselt, mis ma ostan, 110-120 eekuste pakkidega.
Ej45lp normal tension Lightly polished silverplated clear nylon.
Pakis on veel selline trikk, et on kaks 3(g) keelt, üks metallist, teine nailonist. Keegi seletab äkki?
User avatar
wahur
Posts: 193
Joined: 19 Mar 2006, 10:35
Location: Tallinn/Kiviõli
Contact:

Post by wahur »

Endal hetkel peal DR'i Black Beauty'd. Tavaliselt kasutasin DR'i (või oli D'Addario) Zebrasid. Hääl on nagu on, vineerist pillil ehk eriti ei ole. Seega minu pillil pole vahet, kas 100kroonised või 300kroonised keeled.

Kidrakeelte eluiga on tavaliselt 1 kuu, maksimum kaks. Muidugi harjutamiseks käivad ükskõik millised, peaasi, et tohutult välja pole veninud. Stuudiosse lindistama või tähtsale esinemisele minnakse tavaliselt ikka uutega. Seega see jutt, et kallid keeled kestavad kauem on suht reklaamimöga, samamoodi ei vaja keeled sissemängimist. Küll võib keelte eluiga pikendada mingil määral nende puhastamine. Oksüdeerumine ja näppude pealt tulev rasv tapab heli üpris ruttu.
***
One dog barks at something, the rest bark at him.
User avatar
Paneaga
Posts: 130
Joined: 17 Mar 2006, 22:02
Location: Pärnust Tartuni

Post by Paneaga »

Mõlemate westernite peal D'Addario 10-50 keeled. Ennem oli GHS(marki ei mäleta). D'Addario on ilusama kõlaga.Klassikalisel on ka D'addario nailonid aga marki ei mäleta
ANdrus
Posts: 150
Joined: 21 Mar 2005, 21:45

Post by ANdrus »

Panin just pillile martin sp 11 keeled (lillas pakis). Päris mõnusa kõlaga :)
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Western: La Bella 12-52 Phosphor Bronze
Klassikaline: Darco 28-43 High Tension
Mandoliin: GHS 10-36 Professional Phosphor Bronze

Westernil olen proovinud erinevaid keeli - hetkel näen kapi äärel La Bella, D'Addario, GHS ja Ernie Ball keelte pakke. Ega ma neil kõla järgi erilist vahet ei tee, nii et mingi kindla margi peale pole pidama jäänud. Poest ostan üsna suvalise, tavaliselt 100-150 krooni vahemikust.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
-lowrider-
Posts: 6
Joined: 09 Apr 2006, 20:12

Post by -lowrider- »

Endal klassikalisel pillil peal D'Addario EJ45.
Locked