Võim

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
seldon
Posts: 1252
Joined: 20 Mar 2005, 20:27
Location: Tallinn
Contact:

Võim

Post by seldon »

Please excuse Jimmy for being. It wasn't his fault.
TnX
Posts: 293
Joined: 25 Feb 2006, 23:11

Post by TnX »

Ei. Mina ostaksin kasutatult ennem mõne täislampkombo. Neid ikka aeg-ajalt müüakse. MG100 seeria pidi kohe eriti sitt olema...
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

Just vastupidi .. mina soovitaks küll kuigi see kõlar .. see Harley Benton mulle isiklikult ei meeldi..aga see teeb head häält ühel kidravennal (tuttaval) on ka samasugune ja teeb kõvat häält !! Puhas heli ka.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Olen ka kuulnud kõva kriitikat marshalli MG seeria aadressil, need pidavat ikka parajad juustud olema. Kriitikat mitte suva tüüpidelt foorumitest vaid ühelt tuttavalt, kes korra puutus mg'ga kokku (oli vist ka 100w kui ma õigesti mäletan). Eks see kabinett on ka nagu on, HB just ei hiilga kvaliteedega :roll:

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
TnX
Posts: 293
Joined: 25 Feb 2006, 23:11

Post by TnX »

Andre wrote:Just vastupidi .. mina soovitaks küll kuigi see kõlar .. see Harley Benton mulle isiklikult ei meeldi..aga see teeb head häält ühel kidravennal (tuttaval) on ka samasugune ja teeb kõvat häält !! Puhas heli ka.


AAAÄÄÄÄÄHHHAAAAHHAÄÄÄÄ?!?!??!

Ära sa jumala eest mitte kunagi soovita seda võimu mõne lampvõimu asemel...See lampvõim, millest SEE konkreetne võim üle mängib, peab ikka erisitt võimendi olema, mida üldjuhul lampvõim ei ole. Nimi ei määra sittagi, see marshall on pask mis pask! Vähemalt selle hinna juures. Kui mind ei usu, siis lugege mõne targema inimese kommentaare, kuskil muudes foorumites(näiteks mõned suured ülemaailmsed kidrafoorumid). For fuck sake, järgmisena öeldakse, et Behringeri ja Sunny Christali kidrad on head ja teevad Gibsonitele ja Fenderitele jms asjadele ära...
seldon
Posts: 1252
Joined: 20 Mar 2005, 20:27
Location: Tallinn
Contact:

Post by seldon »

a mis vahe on üldse lampvõimul ja tavalisel võimul?..ma arvan et seda teemat on mitu korda siin foorumis räägitud.
Please excuse Jimmy for being. It wasn't his fault.
Enno
Posts: 413
Joined: 11 Dec 2005, 18:14
Location: Tallinn

Post by Enno »

Vahe on selles, et "tavaline" võim kasutab võimendusel transistoreid, kuid lampvõim trioode ehk vaakumlampe.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Mitte ainult trioode, seal on pagana pentoode ja muud sellist sodi ka. Lampvõimendi võimendab "tundega", lampidel on oma iseloom, kuidas nad reageerivad mängija tegudele, nad ei ole nii täiuslikud (mis on siinkohal hea). Transsvõimud on steriilsemad, elutumad. Neid tehakse igausugu eri tehnikatega räpakamaks, sest originaalis on nad mõeldud moonutusvabalt võimendama. Siiski päris lambisaundi transsidest välja ei pigista.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
seldon
Posts: 1252
Joined: 20 Mar 2005, 20:27
Location: Tallinn
Contact:

Post by seldon »

Aga kas läbi selle Marshalli ei tule heli?..et kui osta selline võim, et peab kõlar ka olema?
Please excuse Jimmy for being. It wasn't his fault.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

Minu meelest oli point suht selge, ära seda Marshalli taha! See on paha!
Aga jah, temast endast heli ei tule.
Kui sellisesse hinnaklassi vaadata, siis uuri näiteks seda.
Ta on küll 50w, aga lampvõim, niiet kehtib üldreegel: korruta 2.5-ga, et saada teada, kui võimas on sama vali transsvõim. Ehk see Peavey on võrreldav 100+ vatise transikaga ja teeb kindlasti palju ilusamat häält.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
seldon
Posts: 1252
Joined: 20 Mar 2005, 20:27
Location: Tallinn
Contact:

Post by seldon »

Aitäh Liivainimesele selle lingi eest, aga mille järgi sa aru saad, et see lampvõim?
Please excuse Jimmy for being. It wasn't his fault.
User avatar
liivainimene
Posts: 2163
Joined: 23 Dec 2005, 15:11
Location: Tartu

Post by liivainimene »

pillipood.ee wrote:...two 6L6GC and three 12AX7 tubes...

Aitab alati. Või vähemalt peaaegu alati. Ebaselguse korral tasub ka tootja kodulehele vaadata.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS
seldon
Posts: 1252
Joined: 20 Mar 2005, 20:27
Location: Tallinn
Contact:

Post by seldon »

Uurisin selle võimu kohta ja jõudsin järeldusele et Ameerikast oleks seda Peavey't isegi odavam osta. Kehtib see paljude instrumentide puhul?
Please excuse Jimmy for being. It wasn't his fault.
rait1
Posts: 85
Joined: 11 Apr 2006, 22:41

Post by rait1 »

seldon wrote:Uurisin selle võimu kohta ja jõudsin järeldusele et Ameerikast oleks seda Peavey't isegi odavam osta. Kehtib see paljude instrumentide puhul?


osta küll, aga transport maksab ka omajagu..kuigi ma usun, et kui saad mingi soodsa hinna, siis isegi koos transaga tuleb odavam, kui siit osta(vähemalt meie bändi bassimees oma võimu sai)
Viljar
Posts: 12
Joined: 01 Feb 2006, 17:34

Post by Viljar »

Ostsin peaaegu samas hinnaklassis Marshalli 100W poollamp võimu AVT100x ja olen sellega väga rahul. Poes sai 100 w MG-d ka proovitud, kuid ei anna võrreldagi. Poollamp tunduvalt üle.
Locked