http://kitarr.astar.ee

Teemad kõigest, mis on seotud kitarriga
Tänane kuupäev 30 Sept 2014, 20:51

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 26 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: õpetus algajatele
PostitusPostitatud: 08 Dets 2005, 15:34 
Eemal

mul tuli üks mõte aga ei tea kui hea see on...
keegi võiks tehe mingi õpetuse algajatele,keda huvitavad kitarrid ja muu sinna juurde kuuluv kola kohta.
näiteks millist võimu soovitaks osta, mis kitarri,millise effektibloki või pedaali jne,jne...(normaalse hinnaaga kogu koola noh nii umbes 10 000 ringis)ja võiks ka sellised asjad lahti seletada (kõige lihtsam näiteks mis on gain,lampvõim ning milleks on vaja saundiprotsessorit ja vahevõimu jne....)siis võiks veel välja tuua mis helipeadele sobivad mis keeled,et kidra kõlaks normaalselt.oeh kogu siinse kamba peale saaks vist kogu info kokku,siis on ehk algajatel ka kergem tehnika ostmisel valida :oops:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08 Dets 2005, 16:10 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

mõte on hea, need asjad võiks lahti rääkida küll

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 02 Jaan 2006, 20:25 
Eemal
Kasutaja avatar

väga auväärt mõte jah, aga keegi võiks viitsida selle siis ette ka võtta :D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri: Re: õpetus algajatele
PostitusPostitatud: 02 Jaan 2006, 22:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Stradlin kirjutas:
mul tuli üks mõte aga ei tea kui hea see on...
keegi võiks tehe mingi õpetuse algajatele,keda huvitavad kitarrid ja muu sinna juurde kuuluv kola kohta.
näiteks millist võimu soovitaks osta, mis kitarri,millise effektibloki või pedaali jne,jne...(normaalse hinnaaga kogu koola noh nii umbes 10 000 ringis)ja võiks ka sellised asjad lahti seletada (kõige lihtsam näiteks mis on gain,lampvõim ning milleks on vaja saundiprotsessorit ja vahevõimu jne....)siis võiks veel välja tuua mis helipeadele sobivad mis keeled,et kidra kõlaks normaalselt.oeh kogu siinse kamba peale saaks vist kogu info kokku,siis on ehk algajatel ka kergem tehnika ostmisel valida :oops:

Iseenesest ei tasu kohe neid kõige odavamaid kitarre vaatama hakata... Kitarr peab iolema ka algajal mugavasti mängitav ja normaalse kõlaga. Kaks firmat mida algajatele soovitatakse on Yamaha ja Ibanez. Yamaha Pacifica mudelid on suhteliselt taskukohased ja hea kvaliteediga. Kuskil 5000 ringis tasubs iis kitarri vaadata.
Võimuga oleks nii, et koju pole vaja väga võimsat võimendit. 15W transistorvõimust piisab. 30W saab juba põhimõttelsielt bändiproovi teha ja 30W lampvõimuga saab lives juba mängida. Algajatele soovitatakse tihti Roland Cube võime. Võimuga on nii, et tuleb minna poodi ja mängida erinevatega. Küsida müüjalt, et mida ta soovitab jne. Pilliga on ikka sama moodi. Tuleb minna ja mängida. Siga kotis ei tasu osta.
Effektiblokkidega on nii, et alguseks kõlbab mingi distortion või overdrive blokk küll. Boss on väga mainekas firma kelle effektid on metallsit korpuses ja hästi vastu peavad. Neil on müügil ka mudel kus on nii overdrive kui distortion sees. Isiklikult müün sama mudelit, nii et kui soovi on siis võtke ühendust.. mingi 700.- oleks hind.
On võimalus ka osta multieffektid aga kuna nad on enamasti digitaalsed, siis nende heli ei ole nii hea kui analoogblokkidel. Selline asi on ka, et odavamad multieffektid on ikak päris halva soundiga.
Kui keegi tahab teada mis effekt mida teeb siis võiks küsida ma niisama ei viitsi seletada.
Lampvõimu ja transistorvõimu vahe toome siis ka välja... Lampvõim (tubeamp) töötab lampide peal lihtsalt.. ja transistiorvõim (solidstate amp) töötab transistorite peal. Lampvõim tundub kõrvale palju valjum ja paljude arvates on heli parem ka. Lampvõimud on vanemad kui transistorvõimud. Nendega on võimalik naturaalset overdrive'i saada kui võim valjuks keerata. Siis läheb clean heli ise overdrive'iks. Sobivad clean heli mängimiseks, hard rockiks, bluesiks jne. Transistorid on paremad heavy metal muusika jaoks.. või veel karmima.
Keeltega on selline värk, et tuleb läbi proovidaj a vaadata mis endale sobib. Paksematel on täidlasem heli ja õhematel on selline veidi hõredam ja erksam heli.. aga õhematega on lihtsam mängida.
Kui on küsimusi võin veel seletada.

http://krustok.planet.ee/

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Jaan 2006, 03:20 
Eemal

vot siis

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Jaan 2006, 14:31 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Harley Bentonist Ja Williamsist hoidke eemale(Antila kataloogi pill). Saate šhoki :D.

Multieffektidega on see värk et kvaliteetdist antakse kvantiteedile järgi. Ja tavaliselt ei saa eriti neid effekte väga palju sättida ka. Võimude peal just eriti minu meelest. Et ei ole mõtet osta koos mingite hullude effektidega võimu.

Lampvõimud on kallid asjad. Sest töötavaid osi tuleb mingi ajapärast vahetada(aastas 1 kord nt.). Ja see ei ole odav lõbu! Ega Eesti pillimees ei julgegi vaadata selliste asjadepoole :D Hinnad kõrged ka ju.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Jaan 2006, 15:00 
Eemal

Kuigi olen kidrat tinistanud yle 5a pole miskit selgeks saanud, nii et lahterdan ennast ka siia algajate alla. ju on ikka kinni sellest, et ma juba liiga vana ja annet pole. Kyll aga tahaks raakida vaheke kidravidinatest. Esiteks peaks ikka lahku looma naturelli ja elektrika. head naturelli (millele ka saba saab taha panna) naljalt alla 10k ei saa, samas elektrika voib leida 5k vaga kobeda. voimud ja effektid ei ole yldse algajate rida. siin peaks algaja aru pidama ning alustuseks kellegilt yhteist kokku suutma laenata. kui juba asi arenema hakkab oskab siis nn vehekerohkemkuialgaja endale vajalikku staffi kiikama hakata. ise olen pikemalt pidama jaanud boss gt3 effektil. kuna alguses sai tuppa suvakalt ostetud Staggi mingi odav voim ja mis hakkab toole alles siis kui naabrid juba vastu seina kolistavad, olen enamus asju klappidesse ajanud. bandi voimud muidugi on oma ette teema. tulles tagasi veel effektide juurde siis ka eestis liigub personaalse saundi tinutajaid ja selline kesmine (lampidega) paari saundi plokk maksab 2-3k , rohkemate saundidega liitplokke saab ka tellida(dist, chorus, reverb jne) , selliste plokkidega saab vaga edukalt ka vaga suurtel lavadel mangida, loomulikult kui ka kaablid oiged on ostetud. ise olen kaabliga mitu korda orki kukkunud, eriti annab see tunda naturelliga. yldse kasutan saatjat, et kaabli otsa siruli mitte lennata ja kuna poodides on viimasel ajal straplock saada, siis olen koikidele pillidele need kylge kruvinud, tanu millele saab sama saatjaga/plokiga erinevaid kidrasi kasutada. ja veel kidra voimudest, need tasuks osta kasutatud peast( saab suht kalliotsa omasi norm hinnaga) ja omanik oskab paris palju napunaiteid jagada.

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Jaan 2006, 15:35 
Eemal
Kasutaja avatar

klappidesse ei soovita mina isiklikult midagi lasta, keerab kõrvad perse ! :wink:

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Jaan 2006, 15:53 
Eemal

Cheehad kirjutas:
klappidesse ei soovita mina isiklikult midagi lasta, keerab kõrvad perse ! :wink:

volume nuppu tuleb sel juhul keerata :P

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Jaan 2006, 16:36 
Eemal
Kasutaja avatar

KidraJobu kirjutas:
head naturelli (millele ka saba saab taha panna) naljalt alla 10k ei saa,

Eks jah.. Elektroonika ise on juba kallis. Korralikud piezo helipead maksavad juba 5000.- ringis ja väksed kondekad on ka jube kallid. Samas on võimalus alati mikrofoniga akusti võimendada. Heli on tunduvalt parem kui odavatel helipeadel.Kuskil 5000.- ringis saab korraliku akustilise kitarri kätte. Solit top ja bindingud. Solid top muide annab helile ikka väga palju juurde. Samas ei ole sellsies hinnaklassis solid topil elektroonikat. Ise oman üht Yamaha akustilist mis maksis 5200.-. Ei ole küll elektroonikat sees aga olen saanud mikritega teda lindistada ja ka lives mängida.

http://krustok.planet.ee/

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 20 Jaan 2006, 19:59 
Eemal

Kas keegi mingit head wirelessi süsteemi teab, mis n kilo ei maksa?

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21 Aug 2006, 13:30 
Eemal

Sellist asja oleks tõesti vaja..
Ma ise pusin ütleme kaks kuud kuskil..
ja siis kui ükspäev sõbrannaga ühte kitarri näppisime ütles ta: oota, mul on thriller(või triller?) ka kaasas.mina siis küsisin kohe: mis see on ?
"mis see on?" sa ei tea v?...
Ma teadsin et seda kutsutakse medikaks ja kogu lugu :$:D siis oli küll suht hapu, ise mängin, aga ei teagi millega...:D

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21 Aug 2006, 14:00 
Eemal
Kasutaja avatar

Seda võib sama hästi medikaks kutsuda, sisulist vahet ei ole. Enamus kutsubki medikateks.

Squier Affinity Strat/Ibanez ARC300(Swineshead) > Jackhammer > Echohead > H&K Edition Blue 60-R + SKV FFS

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21 Aug 2006, 15:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Kusjuures ma kuulsin ka seda thrillerit alles hiluti, mulle meeldib isiklikult medikas rohkem...
Pole vaja selliseid moekaid sõnu kidra jaoks minumeelest. :P

Üles
 Profiil  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21 Aug 2006, 15:41 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Triller. Thriller on põnevusfilm.

Medikas on lihtsalt lühem variant mediaatorist. Plektrum ja plektron on samuti levinud mõisted.

http://et.wikipedia.org/wiki/Plektron
http://en.wikipedia.org/wiki/Plectrum

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 26 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Exabot [Bot] ja 0 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis