Microcube ´ile parem valjukas

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
ErkoP
Posts: 689
Joined: 18 Apr 2009, 23:20
Location: Tallinn

Re: Microcube ´ile parem valjukas

Post by ErkoP »

served wrote:Ma arvan et pakkusid suht huupi selle variandi.
Teadmiseks kõigile, kogu kontroll käib digitaalse signaali abil. Seal pole võimalik mingit lülitit panna et efekte valida.
Kärina osakonna lülitus töötab nii, et iga edaspidise astme takistius suureneb 33kohmi. Ehk siis cleanist järgmise kanali kontrolli takistus on 33k ohmi suurem.
Kuna tegu täielikult digitaalsete ahelatega, siis on väga raske mingit süsteemi sinna jalaga kontrollimiseks ehitada.
Ehk siis efekti ahelat on pea võimatu jalaga kontrollida, vähemalt nii, et see ka mugav oleks.
Muidugi mõte oli ambitsioonikas!
ah et digitaalne...
sel juhul jah, ma arvasin et mingi analoogne takistitega süsteem koos mingi kontrolleriga(et teatud takistus on teatud efekt)

ärge nüüd pahaks pange, need olid ainult hüpoteesid kuna kuubikut ise olen ainult poes näinud.
Aga kas seda digitaalset süsteemi ka ümber ei saa ehitada?
Yamaha CG-131S
Yamaha Pacifica 112L
Vox VT15
User avatar
mty
Moderaator
Posts: 1080
Joined: 13 Mar 2005, 23:31
Location: est

Re: Microcube ´ile parem valjukas

Post by mty »

Kert wrote:Kuubikul ei ole need efektid mingi lylitiga vahetatavad, vaid see efekti pote liigub sujuvalt ilma nöksudeta. Nii et mingi footswitchiga on seda raske asendada.
Ja ei kujuta ennast eriti ette jalaga mingit potet kruttimas.
wah
"You wear it very well." ; "What?" ; "You wear it very well, now play like a fucking musician"
letsrock
Posts: 243
Joined: 16 Sep 2008, 16:50
Location: Tartu
Contact:

Re: Microcube ´ile parem valjukas

Post by letsrock »

Kas keegi oskaks seletada, miks see Microcube nii populaarne on? Nii väike kast teeb ääretult magedat soundi. 1,5-3 kiloga saab tunduvalt paremat häält tegeva kombiku kätte.
Keep rockin
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Re: Microcube ´ile parem valjukas

Post by renn »

Esiteks see, et ta on nii väike ja saab igale poole kaasa võtta ning töötab ka patareidega. Teiseks see, et seda promotakse suht palju siin foorumis ja mingi pillipood Eestis pidi seda ka kõigile klientidele soovitama. Muidugi 3000 saab juba mingi 5w lampvõimu või suurema transvõimu, aga selle võimendi juures ongi just see hea, et ta väike on. Ise olen ka mõelnud, et peaks mingi väikse võim olema, sest oma suurt 5w võimu ja 12" kasti on tüütu vedada, kui näiteks tahan kuskil mujal kui oma toas mängida.
FIGHT THE SYSTEM!
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Microcube ´ile parem valjukas

Post by served »

Kompaktsus, mugavus. Antud võimu juures lükkavad need tegurid heli kvaliteedi tagaplaanile.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Re: Microcube ´ile parem valjukas

Post by renn »

Ilmselt siis seda osta ei tasu, kui ainult ühe võimendiga plaanid jääda, sest vahel on soov ikka mingit korraliku toonimasinat kasutada. Samas ise lähen sügisest ilmselt Tartusse või Talinnasse õppima ja kuskile ühikasse oleks kuubik vms just ideaalne.
FIGHT THE SYSTEM!
ErkoP
Posts: 689
Joined: 18 Apr 2009, 23:20
Location: Tallinn

Re: Microcube ´ile parem valjukas

Post by ErkoP »

Noh ,ütleme et see kaalub ju vähe, näiteks kui on minek kuskil maakohta siis on paras kaasa võtta mingi paari kilone võim, mida saab ka patareidega kasutada, näiteks võib metsa minna mängima. Lisaks saab sinna panna klapid ka külge nii et sa ei sega teisi.
Yamaha CG-131S
Yamaha Pacifica 112L
Vox VT15
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Re: Microcube ´ile parem valjukas

Post by renn »

FIGHT THE SYSTEM!
telepoiss
Posts: 525
Joined: 18 Sep 2007, 12:37

Re: Microcube ´ile parem valjukas

Post by telepoiss »

letsrock wrote:Kas keegi oskaks seletada, miks see Microcube nii populaarne on? Nii väike kast teeb ääretult magedat soundi. 1,5-3 kiloga saab tunduvalt paremat häält tegeva kombiku kätte.
No kujuta nt ette, et sa tahad õhtul elutoas ühe silmaga midagi telekast vaadata ja ühe kõrvaga natuke diivani peal istudes pilli näppida, ja su naine on samal ajal kodus. Sa ei hakka ju ometi lampe sooja panema. Ma olen paar korda Laney vc15´ga midagi sarnast siiski üritanud kuid ega sealt midagi head ei tulnud (ma sellest parem üldse ei räägi, kuidas ma PV C50/410 esimest korda koju tõin :-) - size counts!). Minule millegipärast ei meeldi kõrvaklappidega tinistada . Niisama unplugged tinistamine jääb vahel veidi igavaks (ja solid body puhul vaiksevõitu ka) - vahel ju ikka tahad midagi juurde - kaja või tremolot vms.
Ma ise nt ei saa aru , kuidas vastuoksa just need jubedad junnid a´la nagu MG väikemarssalid nii popid on
MC löödamatu featuur seisnebki tema portatiivsuses ja patareide värgis - viskad MC koos grillvorstide ja 6-pakiga pakiruumi ja tele tagaistmele ja sõidad kusagile, kus peale sauna mõnus õhtul lõkke ääres veidi pilli mängida või teistega koos jämmida. ( Patareid muideks kestavad ulmeliselt kaua tal). Variante tema väärtuse tajumiseks on loomulikult muidki, tõin lihtsalt paar näidet enda elust. Ühesõnaga - ultraportatiivne ja -kompaktne , üsnagi heade efektidega ja väga lihtsaks disainitud nupumajandusega practice amp, natuke ka midagi "kõlariga efektiprotsessori " taolist :-) . tal on minu arvates täiesti õigustatud kasutusriba(d) olemas ja sihtotstarbepärasel kasutamisel on ta väga tegija asi. Originaalvaljukas on tõesti siiski niruvõitu.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Microcube ´ile parem valjukas

Post by served »

sekundeerin!
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
letsrock
Posts: 243
Joined: 16 Sep 2008, 16:50
Location: Tartu
Contact:

Re: Microcube ´ile parem valjukas

Post by letsrock »

Selliseid vastuseid ma kartsingi. Eriti ei veena. Keegi vastanutest ei kiitnud soundi. Peab ikka jube tahtejõud olema, et nii viletsat häält tegeva võimuga üldse mängida, rääkimata tema metsa vedamisest. Kui mul tõesti oleks vaja odavat ja kerget transvõimu, ma võtaks MG15 või mõne teise, millel ikka natukenegi mingit mahla oleks. Kõrvakaaugud on ka teistel olemas. Õues mängimiseks on mõni aeg tagasi leiutatud pikendusjuhe, metsas on õigem kuulata linnulaulu, mitte pläristada koleda häälega elektrikidrat.
Et mitte kuubiku vastu ebaõiglane olla, peab ütlema, et kindlasti on ta hea tööriist nendele meestele, kes käivad sündiga haua ääres kadunukesi ära saatmas.
Keep rockin
User avatar
fakoooof
Posts: 536
Joined: 05 Apr 2008, 01:12
Location: Põlva

Re: Microcube ´ile parem valjukas

Post by fakoooof »

Mul on MG15 ja ütleks, et Mikro on parem. Lihtsalt, juba efektid teevad Mikro paremaks. Ja üleüldse kui lükkad MG15 voli üle veerandi, siis muutub võimu sound küllaltki palju ja saad kohe aru, et see sitt ei jõua sulle midagi rohkemat pakkuda. Sama on ka Mikrokaga, kuid tal on vähemasti efektid peal ja oma väiksuse kohta on need efektid üpris normalid. Ise küll kahetsen, et ma ei võtnud esimeseks võimuks Mikrot.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Microcube ´ile parem valjukas

Post by served »

MG-st küll vastast pole!! :twisted: :twisted:
Teise klassi võimud täiesti. Pealegi Mikrokas on ju 2W, karjub sama hästi kui see mg15
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
telepoiss
Posts: 525
Joined: 18 Sep 2007, 12:37

Re: Microcube ´ile parem valjukas

Post by telepoiss »

Post kustutatud
Last edited by telepoiss on 01 Jul 2009, 10:51, edited 1 time in total.
telepoiss
Posts: 525
Joined: 18 Sep 2007, 12:37

Re: Microcube ´ile parem valjukas

Post by telepoiss »

näet praegu selguski, et lähen perega mere lähedale sauna ja sinna terrassi peal krabistamiseks on minusugusele patareide peal MC-st küll ja küll, mis siis et taskuraadio häält teeb :-)

ma samas täielikult mõistan kui MC profikitarristile õõvastav krapp tundub
Locked