Tasub? - Les Paul !

Erinevate firmade pillid
Locked
eXism
Posts: 81
Joined: 28 Oct 2007, 22:55

Tasub? - Les Paul !

Post by eXism »

Niisis teen uue Les Paul kidra teema :D (ärge pahaks pange) igastahes tahaks siis teada kas oleks väärt ikka seda Vintage V100 osta või saab natuke rohkema raha eest mingi parema LP?
Tõnis1
Posts: 51
Joined: 02 Dec 2006, 17:48
Location: Tallinn

Post by Tõnis1 »

Epiphone Standard meeldis rohkem.Aga see on Stanfordis juba ligi 9000 kui ma õieti mäletan(kui tahad uuena osta).Igatahes V100 on hinna kohta korralik pill.Hinna ja kvaliteedi suhe on kõvasti parem kui epikal.Ma soovitan sul neid mõlemaid proovida ja siis kui kaalukauss kaldub epika poole telli parem thomannist, tuleb kõvasti odavam.
Epi LP Custom awt, Peavey Exp, Metal Muff, Vox ADXL 15
User avatar
sirver
Posts: 824
Joined: 27 Jan 2008, 19:05
Location: Pärnu

Post by sirver »

vintage v100 saab 4400.- eest ja seda pilli kiidetakse väga . 6900.- eest saab miski epiphone'i pilli ka kuid see juba teisest hinnaklassist
User avatar
J.
Posts: 774
Joined: 16 May 2006, 16:44
Location: õnnes

Post by J. »

kindlasti leiab ka gibsoneid millele see vintage ära teeb.
šhuubiduubi
User avatar
RockaRolla
Posts: 1225
Joined: 15 Jan 2008, 13:37
Location: Kavarna, Bulgaaria

Post by RockaRolla »

Hentsik wrote:Kas te tahate öelda, et 4500 kroonine vintage v100 teeks epiphone les paul standardile ära?
Siin ei ole seda keegi väitnud.
Mina ütleks nii, et kui mõlemil kallal vähe tööd teha ja investeerida siis saab mõlemist väga ok pilli.
Throw the Jew Down the Well
eXism
Posts: 81
Joined: 28 Oct 2007, 22:55

Post by eXism »

RockaRolla wrote:
Hentsik wrote:Kas te tahate öelda, et 4500 kroonine vintage v100 teeks epiphone les paul standardile ära?
Siin ei ole seda keegi väitnud.
Mina ütleks nii, et kui mõlemil kallal vähe tööd teha ja investeerida siis saab mõlemist väga ok pilli.
Nagu ma su jutust aru saan on mõlemad pillid mitte eriti head?
Kas v99 ja v100 ongi ainult see vahe et ühel on kael setis?
User avatar
Velkus
Posts: 632
Joined: 04 May 2006, 21:12
Location: Saue vald

Post by Velkus »

Olen selle pilli omanik ja siia maani rahul. Kuigi eks odavama otsa pilli tunnused löövad välja näiteks nupud mis käivad vastu kere ja jätava kriime ning pingutid mis kipuvad klõbisema, mis on kohati häiriv. Kui pingutid ära vahetada ja panna uued helipead siis asi täitsa tip top
CoachMan
Posts: 4
Joined: 30 Jan 2008, 12:41

Post by CoachMan »

Olnud nüüd paar kuud V100 omanik ja panen ka oma muljed kirja.
- poes on pillid väljas täiesti "nii nagu kastist tuli" s.t. paljud on väga paigast ära. Seetõttu on ka proovimine raske - peaks algatuseks hakkama sadulat paika keerama jne. Ise võtsin vist 7-nda Vintage, mida proovisin, see oli vähemalt nii paigas et sai proovida ja tundus vägagi hea. Ühel poes olnud pillil ei töödanud 1 helipea üldse ja loginaid-klõbinaid tasuks hoolega uurida.
- originaal helipead teevad enam-vähem cleani (ja sealkandis) häält aga korralikku, isegi mitte korraliku lähedast distorted soundi nendest ei tule mitte mingi valemiga. Pärast EMG 81/85 seti (18V) pele keeramist oleks nagu teine pill. Clean läks kordades mõnusamaks, distorted sound kümnetes kordades :) Koos helipeadega sai vahetatud ka kogu pilli sisemus (EMG-l kogu roba ju kaasas).
- pingutid minu pillil töötasid korralikult aga IMHO on koledad nagu polaaröö
- hetkel on oma pilli võimalik prooviruumis võrrelda Epi Zakk Wylde LP-ga (EMG HZ-idega), mille koostekvaliteet on veidi parem aga hääle poolest meeldib mulle enda pill ehk rohkemgi. Mängitavuses minu arvates vahet pole.
- kui praegu ostma hakkaksin siis võtaksin vist ikkagi Epi LP Custom EX ME (kui ta päris elus kah nii hea oleks kui webist näib). Aga mine tea... Proovisin enne ostu ka LP Standardeid aga need erilist muljet ei jätnud.

Kokkuvõttes: kui vaja kärinat teha siis peaks Vintage V100 hinnale kohe korralike humbuckerite hinna otsa liitma (ega need Epi LP Standardi pead kah muidugi mingid kassatükid ole aga V100 peadest ikkagi etemad). Aga pärast vahetust ja pilli paika ajamist võib väga rahul olla. Mina igatahes olen 8)

just my 0,02$
edit: typo
Last edited by CoachMan on 18 Feb 2008, 22:14, edited 1 time in total.
User avatar
fleik
Posts: 1445
Joined: 28 Jan 2007, 16:47
Location: Tallinn / Tartu

Post by fleik »

muuseas... epi standardi saab Thomannist tellides kätte ~1800 eeku odavamalt kui siit poest ostes. (25 eurine transakulu juba sisse arvestatud), seega :)
Les Paul & Strat& Tele & Akust
Pisike võim & Lampvõim
Mikker & Helikaart & Soft
Pedaalid kohvris
Suupill
User avatar
Henri
Posts: 442
Joined: 08 Dec 2006, 21:23

Post by Henri »

ma olen kuskil vähem kui kolme tuhhi eest v100't tuuninud.. ülemine plastmass sadul asendus luust sadulaga, siis stock helipead vahetasin SH-2N jazz humbucker (kael) ja SH-4 JB (sild) vastu ning koos nendega panin ka ühtlasi uued poted. üleminek missugune. distortioniga kannatab igas asendis mängida ja clean on ka kordades parem kui stockidel. üks asi on veel mis ma tahan tulevikus ära vahetada - stopbar ja/või sild, et bravo sustaini saada. uutest helipeadest ja paksust kerest saab küll korralikult sustaini, aga mulle jääb väheks:P
v100 > SH2N+SH4B
Marshall Guv'nor GV-2
Fender Champ
User avatar
Henri
Posts: 442
Joined: 08 Dec 2006, 21:23

Post by Henri »

ei leia mõtet sellel väga, need pedaalid hakkavad seal kuskil 60st eurist või nii. ma nende sildade ja värkide kohta ei tea täpselt, aga ma usun et 30..50euriga saab korraliku stopbari ja kuskil samas hinnas on ka sillad.. mul küll pole ühegi sustaineriga kogemusi olnud, aga ma millegi pärast arvan et sellega on samamoodi nagu akusti simulaatoriga, tee mis tahad, akusti tooni ikka ei saa..
v100 > SH2N+SH4B
Marshall Guv'nor GV-2
Fender Champ
Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39

Post by Marvin »

Sustainerid ei kõlba tegelikult väga tavakasutuseks. Võib-olla on viga minu kogemustes, minu jaoks on sustainist veel tähtsamal kohal attack. Ja igasugu kompressorid söövad attacki nii et seda nägu.
Locked