Elektrikitarri ostuga seoses küsimusi.

Erinevate firmade pillid
matspats
Posts: 194
Joined: 22 Oct 2005, 11:54

Elektrikitarri ostuga seoses küsimusi.

Post by matspats »

Et oleks siis tarvis elektripilli.Siiani 4 aastat akusti mängind ja nüüd tahaks seda teist ka proovida.Plaan osta Fender American Stratocaster.Raha on tema jaoks kuskil 12-13 000 ja fat strat oleks parim vast.Aga ma ei tea üldse ,mis mudel ta olema peaks ja kust ma ta saaksin.

Võimu ka vaja.Lamp on vist hea talle.

http://www.thomann.de/gb/epiphone_valve ... ncombo.htm

Usun ,et selle tellin.On see hea võim? Ja kas oleks veel tellijaid sellel kuul ,et postikulu klappida saaks?
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

oleneb mis musa sa teed...
Aga yldiselt rahulikuma muusika jaoks kiidetaxe kyll seda vöimu
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
matspats
Posts: 194
Joined: 22 Oct 2005, 11:54

Post by matspats »

Kergemat rocki tahaks teha. Kuulan Dagöt ja sellist muusikat.Ja fat strati tahan sellepärast ,et see siis natuke universaalsem,et saab rockimat häält ka teha.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

sellise jaoks peaks kärama kyll...
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Re: Elektrikitarri ostuga seoses küsimusi.

Post by Faded »

matspats wrote:http://www.thomann.de/gb/epiphone_valve_junior_epajr_gitarrencombo.htm

Usun ,et selle tellin.On see hea võim? Ja kas oleks veel tellijaid sellel kuul ,et postikulu klappida saaks?

Vaata selle VJ asemel Harley Benton GA-5 poole, see on põhimõtteliselt sama võim, aga lisaks veel tooninupp juures.
Kasutajatel krustok ja Kirveraidur on mõlemal see võim olemas, nad oskavad täpsemalt ka ehk rääkida selle kohta.

Paaril kasutajal oli plaan Tohmannist tellida küll, vaata siia teemasse:
viewtopic.php?t=3019
Viimased paar lehekülge.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
matspats
Posts: 194
Joined: 22 Oct 2005, 11:54

Post by matspats »

Nojah, arvatavasti võtan siis GA-5-e.Aga..Kust ma pilli saan? Netipoest ohtlik tellida ei ole? Et kõvera kaelaga või mingi muu defektiga..
daddario
Posts: 31
Joined: 20 Feb 2007, 22:20
Location: Rakvere

Post by daddario »

Ei usu. Thomanniga pole siiani mingeid probleeme olnud. Aga ma _tõsiselt_ soovitan Sul Epiphone'i võim võtta. See GA-5 on tehtud odavatest, seega vedi kehvematest komponentidest.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Mõlemad on samas tehases ja tõenäoliselt samadest juppidest tehtud. Epiphone'i nimi lihtsalt maksab rohkem.

matspats wrote:Aga..Kust ma pilli saan? Netipoest ohtlik tellida ei ole? Et kõvera kaelaga või mingi muu defektiga..

Thomann pakib üsna hoolikalt kaupu. Ja lisaks on muidugi garantii ka.

Netist pilli tellimisel on pigem see jama, et ei saa pilli enne proovida. Et kuidas kõla on, kas kael on mugav, krihvid korralikult lihvitud, kas pill häälestub korralikult, ja nii edasi. Mingist hinnaklassist alates on tehnilised probleemid küll juba tootja poolt kvaliteedikontrollis kõrvaldatud, ja USA Fenderit julgeks selles suhtes küll vast netist osta, aga ikkagi jäävad need subjektiivsed küsimused, et kas pill on mugav mängida ja kas kõla meeldib.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
matspats
Posts: 194
Joined: 22 Oct 2005, 11:54

Post by matspats »

Nonii..tellin ka pilli Thomannist siis.Aga ,mis mudelid need paremad on janii?
User avatar
krustok
Posts: 1192
Joined: 14 Jun 2005, 15:42
Location: Tartu/Keila

Post by krustok »

daddario wrote:Ei usu. Thomanniga pole siiani mingeid probleeme olnud. Aga ma _tõsiselt_ soovitan Sul Epiphone'i võim võtta. See GA-5 on tehtud odavatest, seega vedi kehvematest komponentidest.


Noh... Ma ka kartsin, et Harley Benton jne... Aga hind (kuskil 1500.-) oli nii odav, et raske oli kaotada. Peab ütlema, et see on tõsiselt hea võimendi. Kõlab suurepäraselt cleanilt, kärinaga drive'ides hakkavad lambid tekitama mõnusat moonutust mis annab ka veidi modernsemale distortionile kerge nostalgilise fiili. Igatahes julgen soovitada.
Rig: Yamaha Pacifica 112 (mod) -> Boss ME-50 -> Harley Benton GA5
Yamaha FG720S
Shure Beta 57A -> E-MU 0404|USB
http://krustok.planet.ee/
void
Posts: 258
Joined: 14 Aug 2006, 12:51

Post by void »

Sooviks teada, mille alusel daddario väidab, et ga-5-e komponendid on kehvast kvaliteedist? kas enda kogemusest, oled kuskil internetist ehk lugenud? Minu teada (teiste foorumite põhjal) on ta sama võim mis valve junior, sama weber signature 8 ceramic kõlar, ainult see tooni nupp on erinev.

muide sellel võimul saab ka ise 8 ja 16 oomised pistikud taha joota transformaatori küljest nii et saab ka muid kõlareid taha ühendada (suuremaid, mis ei hakka ületüürima kõrgematel helitugevustel). Ja varsti peaks ka võimu head-versioon tulema. Mul endal on ka plaanis ga-5 osta, aga kaldun siiski comboversiooni poole, sest ta on headist ainult 150 eeku kallim, mis on vist vääriline hind selle kõlari eest, mis ta sees on? Kui palju kõlari ületüürimist sellel võimul on suuremate helitugevuste juures (valve junioril on seda märgatavalt)?

Muidu uue kitarri peale ma 13 tonni kulutada ei soovita, kasutatud kitarridega on võimalik saada palju paremaid diile, kui natuke otsida.. ja siis jääb rohkem raha olulise, ehk võimu peale. :twisted:
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

void wrote:Ja varsti peaks ka võimu head-versioon tulema.

Head-versioon peaks Thomannis juba saadaval olema.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
matspats
Posts: 194
Joined: 22 Oct 2005, 11:54

Post by matspats »

Ma ei oska otsida kasutatud Fender Strati.Ja milline on võimu halb,milline hea variant ?
User avatar
Kirveraidur
Posts: 1185
Joined: 18 May 2005, 21:22

Post by Kirveraidur »

GA5 puhul on trükiplaadilahendus veidi odavam kui Gibsoni originaalil, aga kehva heli sellest võimust saab kehva pilliga vaid - kiidan igati.

Washburn archtop > VoxAC30
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

daddario wrote:Ei usu. Thomanniga pole siiani mingeid probleeme olnud. Aga ma _tõsiselt_ soovitan Sul Epiphone'i võim võtta. See GA-5 on tehtud odavatest, seega vedi kehvematest komponentidest.


Tere. Ma tahaks küsida sellist asja. Oled sa elektroonikaga isiklikus kokkupuutes? Et oskad nagu kohe näiteks tuua milline transistor on siis see kehva ja milline on siis see kallis ja hea. Kas tõesti arvad et samade lahenduste kasutamine, kuid erineva firma komponentide(va kõlar ja poted) teeb kõrvale nii suure vahe sisse et sa kuuled seda iga jumala hetk ja see on välja kannatamatu? Hmm las ma arvan sinu eest, vahet pole ju. Ma ehitasin 2 high-gain distortion plokki (neilt võiks kõige paremini siis komponentide erinevused kätte saada, sest on tundlikud) 1 ploki osad ostsin Tiigi elektroonikast, vene kraam enamuselt. teise ploki jaoks käisin Tevalost head kraami hankimas. Hinna vahe tuli päris suur, aga. Ainukesed asjad mis segasid olid poted ja see oli ka kõik.
Aitäh lugemast!
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
Locked