ranne väsib

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Locked
p2hkel
Posts: 8
Joined: 10 Jan 2007, 22:47

ranne väsib

Post by p2hkel »

olen pisut aega kitarri mänginud. ja probla on selles et kui ma mängib barrega siis väsib ranne ära, kuigi enne ei väsinud ja nüüd väsib niisama mängides tavalisi akorde ka ära. mõtlesin et äkki on pöial valesti aga ta on nimetissõrme taga ja enda meelest on surve ka nendel näppudel või tean ma üldse valesti?
madis
Posts: 200
Joined: 17 Nov 2006, 12:35

Post by madis »

ranne on liiga pinges.
p2hkel
Posts: 8
Joined: 10 Jan 2007, 22:47

Post by p2hkel »

aga mul pole päris randmes see valu vaid seal pöidla juures ja ma arvan et mul on kõik see käsi seal pinges aga ma proovisin lõdvemaks lasta, aga nagu ei saa või noh..
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

Ma arvan et mitte pinges vb lihtsalt vales asendis ..mul musakoolis õpetati kohe õieti kuigi kui valesti mängisin tundsin kohe et midagi on mäda ja käsi väsis ruttu ära :)
tikut6mme
Posts: 662
Joined: 10 Dec 2006, 21:21
Location: Pärnu
Contact:

Post by tikut6mme »

kle mul oni endal ka mitte kaua aega tagasi see jama, kui ranne harjub(või üldse käsi) siis ei ole enam seda muret!
mul oli ka siis kui hakkasin barreega mängima :wink:
Laney lc15 -> digitech rp80 -> ESP LTD m-50
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

NoCdCrack wrote:Mingi aja peale läheb kindlasti see üle, lihtsalt soovitan ära kannatada


Siis läheb üle kui sa oled juba valesti õppind ja see käes sees juba , siis enam õigesti ei saa ..eriti
p2hkel
Posts: 8
Joined: 10 Jan 2007, 22:47

Post by p2hkel »

ma uurin üle aga aitäh
p2hkel
Posts: 8
Joined: 10 Jan 2007, 22:47

Post by p2hkel »

a ja muideks täna enam polnudki nii valus mängida! ma arvan et see oli harjumatust pingest käel
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

see valu tekib jah sellest et lihased on nõrgad veel et nimetissõrmega kõiki keeli vajutada. Siis tekibki valu sest on ülepinge. Harjuta ja harjuta, hiljem on no probleemo juba (Y)
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
janek87
Posts: 522
Joined: 14 Mar 2005, 17:19

Post by janek87 »

mul ka sellega probleeme, et käsi väsib ära,aga mitte randmest vaid sealt, kus pöial peale hakkab...
valu teeb ainult siis, kui pikalt barredega mängida.Ilmselt tahab asi harjutamist :wink:
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

saavutage kontroll oma käte üle, katsetage, kui väge pinget on vaja sõrmedes tegelikult rakendada, siis kaob kiirelt see viga ära. iga akordi vahetuse ajal on võimalik teha puhkus, minimaalne kuid piisav, et ei jää tempos maha, ja jõuad uue akordini. Krt ega ujujad ka ei lase kogu aeg veeall hingekinni hoides, ikka peanupp tuleb aegajal hingama ka :)
User avatar
WillyDerFrosch
Posts: 46
Joined: 26 Nov 2006, 05:27

Post by WillyDerFrosch »

http://www.musicianshealth.com/stretches.htm

mina teen näpud ja randmed soojaks enne suuremat harjutamist...
Locked