Ostsin just kitarri ja tekkisid mõned küsimused

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Locked
Vaiksaar
Posts: 35
Joined: 10 Jul 2006, 18:22

Ostsin just kitarri ja tekkisid mõned küsimused

Post by Vaiksaar »

Teist päeva harjutan.Noh,ma ei teagi täpselt mis asi see tuur või akord on,aga minumeelest pole mul neid siiani vajagi olnud,või on mul neid vaja teada?Kui jah siis mis kasu mul nendest on sest praegu ma olen tabide järgi seda marylin mansoni sweet dreams lugu harjutanud ja seal pole mul küll mingeid tuure ega muid asju vaja olnud.Siis veel see,et vahest tundub nagu täiest võimatu mängida see on nii raske minumeelest,kas mulle tundub või see ongi nii et ma ei õpi kunagi normaalselt mängima,ma mõtlen just seda käeosavust.Võiks öelda et mul on juba selle loo tabid peas aga praktiliselt tundub see võimatu. Igast probleeme tekib koguaeg,näiteks see,kui mul on vaja kiiresti ühelt keelelt teisele minna ja vana keel lahti lasta siis tuleb sellest lahtilastud keelest ju kah heli mis rikub loo ära.
janek87
Posts: 522
Joined: 14 Mar 2005, 17:19

Post by janek87 »

kui sa alles said kitarri kätte ja oled natuke harjutanud, siis ära väga looda, et saad kõik nipid kohe kätte.Harjuta ja veel kord harjuta, siis tuleb ka osavus. Akordide kohapealt nagu ei teagi, kas sul neid kohe on vaja, või ei...aga ilma nendeta...noh... :roll: vaja oleks ikka õppida akorde ka, et lugusi saata...neid leiad siit lehelt akordide alt.
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

no seal sweet dreamsis on kah power akorde sees.. nii et neid sa kasutad ikka, mis siis et nimedest ei tea midagi :P
ja see osavus tuleb aja jooksul harjutades. keegi ei ole syndides virtuoos. osavus tuleb aastate ja kymnete aastate jooksul. nii et varu aega...

mängi alguses aeglasemalt - nii aeglaselt et puhtalt välja tuleb, ja siis tösta vähelhaaval tempot. mitte ära yrita kohe kiiresti mängida.. sellest ei tule nagunii kohe alguses midagi välja.
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
User avatar
Paneaga
Posts: 130
Joined: 17 Mar 2006, 22:02
Location: Pärnust Tartuni

Re: Ostsin just kitarri ja tekkisid mõned küsimused

Post by Paneaga »

Noh,ma ei teagi täpselt mis asi see tuur või akord on
Ei ole mitte tuur vaid duur :!: :wink:
User avatar
Kert
Posts: 2477
Joined: 02 Apr 2006, 16:41
Location: finland/Kuressaare
Contact:

Post by Kert »

jah, tuur on kala
ESP/LTD KH202 —> Boss GT-8 —> ESI Juli@ || Yamaha ERG121 —> Roland MicroCube
Image Image
k6ll
Site Admin
Posts: 1968
Joined: 13 Mar 2005, 16:08
Location: Tartu-Kesklinn
Contact:

Post by k6ll »

Osta omale raamat kitarrimäng võhikutele saad abi
User avatar
weasel
Posts: 242
Joined: 06 Dec 2006, 16:19

Post by weasel »

Ostsin ka eelpool nimetatud raamatu. Veidi lugesin, nüüd otsin infot pigem netist (foorumitest), sest inimeste vahetu kogemus on parem kui too raamat. Tõlkega on ka natuke üle pingutatud.
gitara
Posts: 1566
Joined: 22 Sep 2005, 17:34
Location: Saaremaa

Post by gitara »

weasel wrote:Ostsin ka eelpool nimetatud raamatu. Veidi lugesin, nüüd otsin infot pigem netist (foorumitest), sest inimeste vahetu kogemus on parem kui too raamat. Tõlkega on ka natuke üle pingutatud.
Minu arvates on sellesse raamatusse just nimelt inimeste vahetu kogemus kokku vöetud. Kui ma omal ajal kitarri öppisin, siis leiutasin enamuse seal kirjeldatud asjadest ise, kuulmise järgi, kuna tol ajal polnd meil peale Loobi öpiku midagi ja sellest ma ei saand teooriakauge inimesena aru. Kogu see valu ja vaev tuli lugedes meelde ja mötlesin kadedusega tänapäeva noortele, kel on suurepärased öpikud kasutada.
Mis keelde puutub, siis oli ta minu arvates üsna loetav, möningad asjad tundusid ebaloomulikud, aga positiivset üldmuljet need ei rikkunud.
Mul on pigem tunne, et kui möni algaja kitarrist selle raamatu kätte vötab, siis ehmatab teda lehekülgede arv ja ta paneb öpiku körvale. Tegelikult on seal otseselt mängu öppetavaid peatükke suht vähe, nii et soovitan soojalt.
NeedTime
Posts: 22
Joined: 26 Nov 2006, 23:01

Post by NeedTime »

Soovitan ka seda raamatut. Õpin ise selle järgi ja meeldib :D Kuigi vahepeal tuleb ingilse keeles mõelda, et naljadest aru saada.
kaltz
Posts: 82
Joined: 22 Aug 2006, 21:40

Post by kaltz »

Tõmba omale netist Troy Stetina Kitarri õpikud. need väga head minu arust, kuigi ise pole teind midagi eriti nendega veel. Seal on sul audio ja saad kuulata ka kuidas asi kõlama peaks.
Edu:P
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Post by served »

kaltz wrote:Tõmba omale netist Troy Stetina Kitarri õpikud. need väga head minu arust, kuigi ise pole teind midagi eriti nendega veel. Seal on sul audio ja saad kuulata ka kuidas asi kõlama peaks.
Edu:P
Kas on freeware? Kust täpsemalt seda saab?

Vastan ise: http://www.stetina.com/

See on rulli eest, tasuta vist ei jagata.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
weasel
Posts: 242
Joined: 06 Dec 2006, 16:19

Post by weasel »

gitara wrote:Tegelikult on seal otseselt mängu öppetavaid peatükke suht vähe, nii et soovitan soojalt.
Just sellepärast ma ta kõrvale paningi - liiga palju on ebavajalikku juttu. Lisaks ei huvita mind need naljad, mida see autor vahetpidamata seal rääkida püüab. Eesmärk on siiski kitarri õppida, mitte mingisugust meelelahutuslikku kirjandust lugeda.
gitara
Posts: 1566
Joined: 22 Sep 2005, 17:34
Location: Saaremaa

Post by gitara »

weasel wrote:
gitara wrote:Tegelikult on seal otseselt mängu öppetavaid peatükke suht vähe, nii et soovitan soojalt.
Just sellepärast ma ta kõrvale paningi - liiga palju on ebavajalikku juttu. Lisaks ei huvita mind need naljad, mida see autor vahetpidamata seal rääkida püüab. Eesmärk on siiski kitarri õppida, mitte mingisugust meelelahutuslikku kirjandust lugeda.
Selle muu jutu sees on igasugu asju, mida algajad siin foorumis ikka ja jälle küsivad, nii et soovitaks ka seda osa lugeda.
Locked