power akordid

Kitarri mängutehnika probleemid - legatod, alternate picking, sweep-picking, soojendusharjutused, bendid, flasoletid, tapping, strumming, slap, two-hand tapping, fingerstyle, klassikaline
Locked
janek87
Posts: 522
Joined: 14 Mar 2005, 17:19

power akordid

Post by janek87 »

ma pole ikka aru saand,et kuidas need power akordid moodustuvad.otsisin netist aga kõik jäi ikka natuke arusaamatuks.noh et võtame näiteks akordi Am...siis kas saab sellest teha power akordi? ha kui, siis kuidas.Või selline akord nagu C jne.
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Powerakordid ehk kvintakordid koosnevad tegelikult kahest noodist - toonikast ja kvindist (siit ka nimi). Ehk teisisõnu, helistiku esimesest ja viiendast noodist. Üldjuhul on juures ka toonika veel oktaav kõrgemalt.

Kuna selle, kas akord on minoorne või mažoorne, määrab ära kolmas aste, siis kvintakordid on neutraalsed, neil kolmandat astet ei ole. Seega mažoor- ja minoorakordidest tulevad täpselt samasugused kvintakordid.

Kui Am akordi noodid oleksid A-C-E, siis sellest A5 akord tuleb lihtsalt A-E. Võimalikud sõrmestused oleksid näiteks:
A5: x022xx (x-A-E-A-x-x)
A5: 577xxx (x-A-E-A-x-x)
C-duuri noodid on C-E-G ja C5 oleks siis lihtsalt C-G. Sõrmestused näiteks:
C5: x355xx (x-C-G-C-x-x)
Ja nii edasi.

Kui kogu see nootide teema sulle üle jõu käib (ma ei tea, kui tugev sul muusikateooria on), võid kasutada sellist meetodit. Jäta meelde E5 ja A5 sõrmestused:
E5: 022xxx
A5: x022xx
Muude kvintakordide mängimiseks saad ükskõik kumba neist nihutada mööda sõrmlauda ülespoole. Nagu A-duurist said C-duuri nii, et nihutasid A-duuri 3 krihvi ülespoole ja kasutasid barred. Samamoodi saad A5 akordist C5 akordi, kui nihutad A5 kolm krihvi ülespoole. Ainult et barred pole vaja kasutada, kolm nooti saab niisama ka mängitud.

Oli abi sellest? Kui midagi jäi selgusetuks, küsi aga üle.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
janek87
Posts: 522
Joined: 14 Mar 2005, 17:19

Post by janek87 »

tänud! ma mängin bareega,nii ma arvan on kergem.
User avatar
under
Posts: 258
Joined: 14 Nov 2005, 22:36
Location: Haapsalu

Post by under »

the day the dead walked
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

under wrote:Äkki sellest on natuke abi
http://www.lyricsarchiv.de/Theorie/powerchords.htm


See alumine rida mis seal on ...
minu meelest on see veits panges :D

EDIT : Või ma vist ei saand aru... ei ikka õieti ma vaatasin et see on nagu kidra kael ja siis esimene krifivahe juba A duur
seldon
Posts: 1252
Joined: 20 Mar 2005, 20:27
Location: Tallinn
Contact:

Post by seldon »

Õige ju?
Please excuse Jimmy for being. It wasn't his fault.
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

seldon wrote:Õige ju?


No ma ütlesin et kõik õige. Vaatasin algues et nagu see oli kidra kael seal...ja esimene vahe juba A duur jne.. et C duur juba 4-dnas aga kõik ok.
seldon
Posts: 1252
Joined: 20 Mar 2005, 20:27
Location: Tallinn
Contact:

Post by seldon »

Andre wrote:
seldon wrote:Õige ju?


No ma ütlesin et kõik õige. Vaatasin algues et nagu see oli kidra kael seal...ja esimene vahe juba A duur jne.. et C duur juba 4-dnas aga kõik ok.

Oi vabandust, ei näinud seda Editit.
Please excuse Jimmy for being. It wasn't his fault.
Andre
Moderaator
Posts: 2445
Joined: 13 Jul 2005, 00:09
Location: Kuressaare
Contact:

Post by Andre »

seldon wrote:
Andre wrote:
seldon wrote:Õige ju?


No ma ütlesin et kõik õige. Vaatasin algues et nagu see oli kidra kael seal...ja esimene vahe juba A duur jne.. et C duur juba 4-dnas aga kõik ok.

Oi vabandust, ei näinud seda Editit.


My bad tegelikult :D Pole vaja siin vabandada:D Mina olin ju hoopis segaduses!
janek87
Posts: 522
Joined: 14 Mar 2005, 17:19

Post by janek87 »

tänud under...asi selge :D :lol:
Locked