Archtop projekt

Teemad kitarri ehitamisest, -parandamisest, -timmimisest, võimendid, plokid
danielj
Posts: 14
Joined: 07 Jul 2008, 22:43

Archtop projekt

Post by danielj »

Tervitus!

Üle poole aasta on juba vaikselt kitarri harjutatud ja odav Strat tüütas ära. Ega siis midagi muud kui paar lauda, saag, peitel ja haamer. Ei oskagi midagi rääkida selle pilli kohta enne lõpptulemuse saavutamist. Praegu panin pillile ajutiselt keeled peale(kõlaproov), ärge ära ehmatage osade detailide jubedast töötlusest, need on ajutised. Puit on täitsa kodumaine, küljed ja kael kask, kaanteks leidsin mõnikümmend aastat vana kuuse:D
Kes tahab võib pakkuda ideid viimistluseks, ise mõtlesin kael valge ning kere sulandub keskelt valgest üle mustaks servade poole. Elekter tuleb arvatavasti humbucker split-o-spin'i ja volumega.

http://web.zone.ee/danielj/kitarr/
User avatar
karlapoiss
Posts: 2247
Joined: 17 Feb 2008, 18:14
Location: kuressaare ( 1-2korda kuus tallinn)

Re: Archtop projekt

Post by karlapoiss »

puidu värvi ei taha jätta ?:) puit tundub kena mustriga.
User avatar
afs
Posts: 121
Joined: 14 Nov 2008, 15:06
Location: Tallinn

Re: Archtop projekt

Post by afs »

Kuidas intonatsiooniga sellel pillil lood on? Krihvide vahed tunduvad kohati pildilt vaadatuna kaootilised. Millest positsioonimärgid teed? Tavaliselt pannakse need enne krihve, et saaks kaelaga ühte tasapinda lihvida. Kuidas sustain ka on :) ? Edu!
danielj
Posts: 14
Joined: 07 Jul 2008, 22:43

Re: Archtop projekt

Post by danielj »

Ma mõtlesingi tegelikult valge natuke läbipaistva jätta. Täitsa puidu värvi ei julge jätta kaks oksakohta on ikkagi.

Krihvide vahed on kõik tabeli järgi paigas välja arvatud 17-s on 1 mm ülevalpool, sattus väikse kiirustamisega eksitus, ei õnnestunud parandada ka ja ei hakanud uut tammelauda hankima sõrmlaua jaoks. Häälestajaga uurisin natuke...intonatsioon on paigas, võibolla küll mitte üliideaalne, keelte pikkuseid ja kõrgust pole veel ka paika reguleerinud korrektselt. Sõrmlaua märgid on juba paigas, aga märkamatud :D , läbipaistvast plastpulgast lõigatud. Sustaini kohta ei oskagi eriti öelda, ei ole väga palju erinevaid pille näppinud. Minu arust parem kui Washburni ja Staggi akustidel ja mu stratil(Encore :oops: ) aga sõbra Vintage Les Paulile jääb alla :D, aga jah elektrikaga ei ole päris kohane võrrelda kah :D Tagumine kaan pole ka veel küljes nii et õiget kõla ei tea veel.
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Archtop projekt

Post by served »

See et mingi firma nimega sustaini võrrelda, ei ole just eriti kohane.

Projekt on üsna edukas olnud. Täitsa tore kui mängitav asi sellest tuleb!
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
telepoiss
Posts: 525
Joined: 18 Sep 2007, 12:37

Re: Archtop projekt

Post by telepoiss »

Äge!

Ma soovitan küll nii ilusa süüga pilli välimuselt vähemalt esialgu naturaliks jätta (vbl hästi kerge tumendava tooniga) - tee kael tumedaks , lase õhuke nitrolakk peale ja ja korras. Pärast kunagi hiljem kui ta on sul sisse mängitud ja hakkad midagi seal veel ümber täiustama ja tegema (ja seda tavaliselt kakatakse) , saad ju uuesti viimistluse peale mõelda - naturalist värvitooni teha on ju lihtsam kui vastupidi. Jupijumalad a´la Stewart MacDonald müüvad igasuguseid bindinguid (servaliiste) ka , nii plastist kui puidust.
danielj
Posts: 14
Joined: 07 Jul 2008, 22:43

Re: Archtop projekt

Post by danielj »

Servaliistu kananli nikerdamisest tahaks küll hoiduda. :D :D Kuidas suhtuda sellisesse ideesse: Maalriteibiga ääred ära piirata ja valge epo liimiga binding teha?
telepoiss
Posts: 525
Joined: 18 Sep 2007, 12:37

Re: Archtop projekt

Post by telepoiss »

ma olen kunagi ise ka nii teinud, valge epoga , see võtab paraja töötunni (tegin veel erilise 2 erinevas mõõdus tera servaga ja mööda baaspindu jooksva toestusega "šabloonkaabitsa" , esiteks ühtlase vao tekitamise ja hiljem "liistu" külgmise ja pealmise serva jonksu ajamise jaoks) - lõpuks sai päris ilus (ja tugev) tegelikult . Olen kunagi ammu ühe hea kõlaga vene akusti samuti ära mukkinud, mis muuhulgas sai ka valged servad, aga tollel said need tehtud lihtsalt valge värviga, ei saanud püsiv ega nii ilus) :-)
danielj wrote:Servaliistu kananli nikerdamisest tahaks küll hoiduda. :D :D Kuidas suhtuda sellisesse ideesse: Maalriteibiga ääred ära piirata ja valge epo liimiga binding teha?
Kui sa viitsid hakata selle asjaga jamama, siis sa pead nagunii ikka mingi kanali sisse kratsima , et epo"liistul" oleks mingit paksust ka, aga see on jõle vaev ja võib ka mäkerdiseks minna.
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Re: Archtop projekt

Post by renn »

Kui kasutada laua külge kinnitatud piirajaga freesi, siis pole selle kaunistusriba paigaldamine eriti keeruline. Tähtis on lihtsalt. et pilli esimese külje serv oleks igalt poolt tagaküljest ühe kaugusel. Kindlasti soovitaks ka kasutada nitrolakki, kuna selle heli pidavat parem olema ja see aegub ilusaks, mitte ei ole pommikindel nagu uued polülakid.
FIGHT THE SYSTEM!
User avatar
served
Posts: 3974
Joined: 14 Apr 2005, 21:44
Location: Tartu

Re: Archtop projekt

Post by served »

Lakkimisel laki püstoliga. Nii, et esimene kiht oleks võimalikult õhuke ja lase ära kuivada. See ei lase lakil sisse imbuda ja hoiab puidu kõla rohkem alles. Edaspidised kihid võivad olla ükskõik millised.
Hi-Gain

Parandan kitarre!
Ehitan efektiplokke.(vooluallikad, looperid, butiik)
Teema: http://www.rada7.ee/?s=f&k=7&id=45308
Koduleht: http://amest.edicypages.com/
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Re: Archtop projekt

Post by renn »

Ise olen kuskilt nagu kuulnud, et lakki saab tegelikult ka puidul selle nn sealerina kasutada. Kas sa seda mõtlesidki, et esimene kiht hästi õhukeselt, et siis sulgeb puidu poorid? Muidu kui püstolit pole, saab ka aerosoolidega värvida.
FIGHT THE SYSTEM!
telepoiss
Posts: 525
Joined: 18 Sep 2007, 12:37

Re: Archtop projekt

Post by telepoiss »

see sealeri värk on ühe puiduga nii ja teisega naa , guugelda ja uuri a´la " guitar tone woods open grain closed grain " vms. open grain tahab sealerit ( mis ei ole lakk) , closed grain minu teada mitte.

edit: siin kah veidi inffi selle värgi kohta http://www.stewmac.com/shop/Bodies,_nec ... odies.html

(ps, mina teeks sellisele pillile ikka bindingu kah)
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Re: Archtop projekt

Post by renn »

See open ja closed grain värk on grain filleri kohta pigem. Mahagon on näoteks väga suurte pooridega, mistõttu tuleb ta ennem lakkimist ära täita, muidu ei sasa elu sees ühtlast lakikihti. Samas lepp on väga sile ja ühtlane puu ja temal pole seda vaja. See pooride sulgemine on jällegi teine asi, kuna peaks vältima lihtsalt värvi/laki sügavale puidu sisse imendumist, sest see tapaks heli ära. Selle sealeri kohta lugesin nagu kuskilt, et võib ka lakki selle asemel kasutada, kuna pidid suht sarnased asjad olema ja tahtsin teada, kas keegi teab ehk natuke rohkem selle kohta rääkida.
FIGHT THE SYSTEM!
User avatar
karlapoiss
Posts: 2247
Joined: 17 Feb 2008, 18:14
Location: kuressaare ( 1-2korda kuus tallinn)

Re: Archtop projekt

Post by karlapoiss »

aga kust joonised said ? :)
User avatar
renn
Posts: 1788
Joined: 15 Mar 2007, 22:11
Location: Tartu

Re: Archtop projekt

Post by renn »

Guugli otsingusse "guitar blueprints" ja tuleb iganes vastuseid.
FIGHT THE SYSTEM!
Locked