Kromaatiline häälestamine

Skaalad, laadid, pentatoonikad, helistikud, pausid, taktimõõdud, akordid, noodimärgid, rütmid, tempod, terminid
intsfanatic
Posts: 287
Joined: 24 Mar 2007, 12:29
Location: Tartumaa

Kromaatiline häälestamine

Post by intsfanatic »

tervist,oskab keegi mulle öelda kuidas ma saan kromaatilises mode´is tuuneril häälestada kõige jämedama keele B ´ks,sest seal on mingid oktavid ja neid ma ei jaga.Näiteks mingi C4 mul pole õrna aimu mitmes keel see on.C ma saan aru see peaks noot olema et too peaks siis olema B kui ma tahan B´ks tuunida aga mis see nurmber seal taga täpsemalt peab olema et saada jämedaim keel B´ks?
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

B2. Ehkki tegelikult vahet pole, see häälestaja võib sul kogemata ka valet oktaavi näidata. Kruti lihtsalt keelt senikaua madalamaks, kuni B-tähte näed.

Infoks: kitarri standardhäälestus on E3-A3-D4-G4-B4-E5.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
intsfanatic
Posts: 287
Joined: 24 Mar 2007, 12:29
Location: Tartumaa

Post by intsfanatic »

Faded wrote:B2. Ehkki tegelikult vahet pole, see häälestaja võib sul kogemata ka valet oktaavi näidata. Kruti lihtsalt keelt senikaua madalamaks, kuni B-tähte näed.

Infoks: kitarri standardhäälestus on E3-A3-D4-G4-B4-E5.


ok tänks,aga siis teiste keelte puhul samamoodi vä et vaatan kuni tuleb näiteks F või siis C, häälestust on drop-b ehk B F# B E G# C#
intsfanatic
Posts: 287
Joined: 24 Mar 2007, 12:29
Location: Tartumaa

Post by intsfanatic »

ma praegu mõtisklesin natuke ja ei olegi vist võimalik häälestada drop-b´ks sest 5 keel peab olema F# ja nii palju kui ma aru saan siis A´lt F#´le on ikka pikk ma jaa se 5 keel on suht pingul juba siis kui on noot A,mis siis veel F# rääkida veel
User avatar
Morgoth
Posts: 179
Joined: 04 Mar 2006, 14:46
Location: Tallinn

Post by Morgoth »

intsfanatic wrote:ma praegu mõtisklesin natuke ja ei olegi vist võimalik häälestada drop-b´ks sest 5 keel peab olema F# ja nii palju kui ma aru saan siis A´lt F#´le on ikka pikk ma jaa se 5 keel on suht pingul juba siis kui on noot A,mis siis veel F# rääkida veel


:lol:

Tegelikult minnakse Drop-b'sse madalamale, mitte kõrgemale häälestades.
Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39

Post by Marvin »

Ilma baritonita drop-b-sse ei ole nagu eriti vist mõtet ronida :D

Ja ma soovitaksin enne pillimängu põhitõed standardhäälestuses ära õppida ;)
User avatar
Faded
Moderaator
Posts: 7711
Joined: 18 Apr 2005, 17:09
Location: Ida-Tartu geto

Post by Faded »

Mingi jämedama setiga (.12 või rohkem) peaks vast saama küll.
It's a well-known fact that 100% of people who sell their Telecasters, die.
intsfanatic
Posts: 287
Joined: 24 Mar 2007, 12:29
Location: Tartumaa

Post by intsfanatic »

Marvin wrote:Ilma baritonita drop-b-sse ei ole nagu eriti vist mõtet ronida :D

Ja ma soovitaksin enne pillimängu põhitõed standardhäälestuses ära õppida ;)


mis sa nende põhitõdele all täpsemalt mõtled
Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39

Post by Marvin »

Ma lihtsalt ei näe algajale põhjust standardhäälestusest kõrvale kaldumiseks. See võib mõjuda pärssivalt sinu arengule...
intsfanatic
Posts: 287
Joined: 24 Mar 2007, 12:29
Location: Tartumaa

Post by intsfanatic »

Marvin wrote:Ma lihtsalt ei näe algajale põhjust standardhäälestusest kõrvale kaldumiseks. See võib mõjuda pärssivalt sinu arengule...


ega ma ei tahagi kohe jääda b-dropi peale,lihtsalt tahan mängida paar lugu ja kuulata õiget heli.Ma olen juba 2 kuud mängid selle EADGBE
intsfanatic
Posts: 287
Joined: 24 Mar 2007, 12:29
Location: Tartumaa

Post by intsfanatic »

Morgoth wrote:
intsfanatic wrote:ma praegu mõtisklesin natuke ja ei olegi vist võimalik häälestada drop-b´ks sest 5 keel peab olema F# ja nii palju kui ma aru saan siis A´lt F#´le on ikka pikk ma jaa se 5 keel on suht pingul juba siis kui on noot A,mis siis veel F# rääkida veel


:lol:

Tegelikult minnakse Drop-b'sse madalamale, mitte kõrgemale häälestades.


aga kuidas saab seal siis olla F# ?
User avatar
interpol
Posts: 644
Joined: 01 Apr 2006, 16:24
Location: Kolga-Jaani

Post by interpol »

intsfanatic wrote:
Morgoth wrote:
intsfanatic wrote:ma praegu mõtisklesin natuke ja ei olegi vist võimalik häälestada drop-b´ks sest 5 keel peab olema F# ja nii palju kui ma aru saan siis A´lt F#´le on ikka pikk ma jaa se 5 keel on suht pingul juba siis kui on noot A,mis siis veel F# rääkida veel


:lol:

Tegelikult minnakse Drop-b'sse madalamale, mitte kõrgemale häälestades.


aga kuidas saab seal siis olla F# ?


sa häälestad a keele poolteist tooni madalamale, siis saab küll olla seal f diees.
aidake mind rooli, ma sõidan ise!

make a pile and call it my life
intsfanatic
Posts: 287
Joined: 24 Mar 2007, 12:29
Location: Tartumaa

Post by intsfanatic »

aa okei,ma sain häälestatud küll aga maru lärmakas oli see drop b,väga raske midagi aru saada
Marvin
Posts: 477
Joined: 21 Dec 2006, 10:39

Post by Marvin »

Kui sul on tavalised 0.009" keeled ja tavaline 25.5" või sinna kanti skaala (kui ei ole bariton), siis poolteist tooni alla on võrdlemisi kribul.
intsfanatic
Posts: 287
Joined: 24 Mar 2007, 12:29
Location: Tartumaa

Post by intsfanatic »

a selline asi ka kui mul on mingis häälestuses need trellid noodi taga(#) kuidas ma seda häälestaja peal saan.
Locked